Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért írták át a Szent Lélek...

Miért írták át a Szent Lélek megnevezést a Szent Szellemre?

Figyelt kérdés

A Lélek és a Szellem között elég nagy különbbség van. A lélek az az élőké a szellem viszont a holtaké.

Gondolom,hogy minden keresztény az Élő Istent imádja és nem egy halott istent.

Isten mikor megteremti az embert nem szellemet fúj az orrába hanem lelket és így lesz az ember élő lélekké.

És akkor újra megkérdezném,hogy Istennek Szent Lelke van ami élő,vagx pedig szent szelleme ami nem az?

Szerintem nem helyénvaló a szent szellem megnevezés,de annál inkább a Szent Lélek igen.



2013. okt. 28. 10:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A bolt az bolt.Marketing fogás.
2013. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mózes 1:26

,,Teremtsünk embert a MI KÉPÜNKRE ÉS HASONLATOSSÁGUNKRA..,,

Na szóval akkor kedves Tanúk Lélek vagy szellem?

Nem akarok vitába szálni de én magam az igaz ÉLŐ ISTENBE hiszek és nem egy szellemben vagy szellemteremtményben.

2013. okt. 29. 12:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi is egy élő Istenben hiszünk, akinek szellemi teste van, nem pedig fizikai. Vagy szerinted milyen teste van neki?
2013. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mashogy ertelmezed a szellem fogalmat, mint ahogy a forditok. Ebben az esetben koze nincs sem a holtakhoz, sem az un. szellemi foglalkozasokhoz. Egy gorog es heber szot probalnak vele visszaadni, amit a Bibliaban nem ugyanabban az ertelemben hasznalnak, mint a lelket, mas valosagot jelol.
2013. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor, hogyan kell helyesen elemezni?
2013. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves 13 as válaszoló!

Fogalmam sincs,hogy Isten milyen testtel rendelkezik mivel soha nem láttam se én és se senki más.

Viszont ha azt vallom,hogy hiszek Isten szavában vagyis a Bibliában akkor az elejétől a végéig mindent úgy kell elfogadjak ahogy az oda le van írva. Nem tehetek különbséget vagy nem válogathatom ki magamnak azokat a részeket amelyek tetszőek a szememnek vagy az elmémnek,hanem az első vesszőtől az utolsó pontig mindent el kell fogadnom úgy ahogy az meg van írva. És ha én ezt így ebben a formában vallom akkor azt is el kell fogadnom,hogy Isten mivel az Ő képmására és hasonlatosságára teremtette az embert akkor ez az ige már magáért beszél. Vagyis mi emberek olyanok vagyunk mint Isten és Isten olyan mint mi mert az Ő képét és hasonlatosságát "viseljük". Azt is tudjuk,hogy az Istennek is van lelke hisz azzal kezdődik a Biblia;"A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."(1Móz.1:2)ez sem lehet vita kérdése mert a Biblia jelenti ki ami Isten ihletett szava. Te nem így gondolod?

"az Úrnak lelke reád fog szállani, és velök együtt prófétálni fogsz, és más emberré leszesz."

"A kin az Úrnak lelke megnyugoszik: bölcseségnek és értelemnek lelke, tanácsnak és hatalomnak lelke, az Úr ismeretének és félelmének lelke."(Ésa.11:2)



"Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok: ezeknek egy hijjok sem lesz, egyik a másiktól el nem marad; mert az Ő szája parancsolta, és az Ő lelke gyűjté össze őket!"(Ésa.34:16)

Valahogy így kell hozzáállni!


Az Úrnak van Lelke,mint ahogy neked is és te hasonlítsz rá mert a teremtménye vagy és az Ő képmását viseled,ne élj vissza vele...

2013. okt. 31. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!