Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Másnak is szimpatikusabb...

Másnak is szimpatikusabb szereplő a Sátán, mint az Isten a Biblia nevű színműben?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nem.
2013. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%

Tipikus provokáló kérdés a hívők felé, de én azért megmutatnám, hogy milyen pusztításokat vitt véghez eddig a Sátán:

http://www.youtube.com/watch?v=Uec5Yuf24C4


Istennek jó tervei vannak az emberrel, ezért is halt meg értünk Jézus.


Sátán pedig ellenkezőleg, el akarja pusztítani az embereket.


"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

János 8:44

2013. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért idézed ezt, úgy tudom ez a szakasz a zsidókra illik, a Hovind nevű komikus, meg egy pocsék Stand Up komédiásnak tudható be.. ettől függetlenül nem provokáló kérdés, csak nekem sokkal szimpatikusabb benne a Sátán karaktere.
2013. nov. 1. 13:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Bár én ateista vagyok, de azért lehet szimpatikusabb, mivel a Sátán karaktere jobban azonosítható az emberrel. Mint mikor egy filmben a főszereplő nem olyan jól produkálja a szerepét, mint egy másik színész. Akkor az a másik színész lehetséges, hogy jobban befog jönni nekünk, de ez csak egy elmélet tőlem semmi több :)
2013. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Mint egy könyv szereplője, igen. Sokkalta érdekesebb karakter, tetszik a motivációja. :)

Amúgy mitől lenne rosszabb, annál, aki fogadást köt vele, majd ugyanúgy végig nézi Jób szenvedését?

2013. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a rendező jobban bejön.
2013. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, bár én nem hiszek, de elképzelhetőnek tartom, hogy végig át lett vágva az egész emberiség, és lehet, hogy ő a jó, az ún. "isten" meg a gonosz. Végül is honnan tudhatnánk?

(Nem, hívők, nem-nem, a könyvetek nem jó forrás, mert ez esetben a gonosz ihlette. Nem is kérek belőle idézeteket, köszke.)

2013. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem hinném.


A Biblia alapján ő pontosan olyan jellem, mint az istene.

A viselkedése csak azért különbözik, mert más a pozíciója!

Egyébként a jelleme pont ugyanolyannak tűnik.


Ezért aztán semmivel se lenne jobb, ha ő kerülne hatalomra.

2013. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."

János 8:44


Az emberrel "jótevő" Isten Alias Sátán az ószövetségben....

2013. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Isten = Sátán


[link]

2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!