Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme imádkozni a...

Van értelme imádkozni a meghaltak lelki üdvéért?

Figyelt kérdés
Úgy értem aki bűnt követett el életében azon segíthet bármit is, hogy valaki évekkel később imába kéri a kegyelmet? Illetve ha valakiért nem imádkoznak, lehetséges lenne, hogy ennek a hiánya miatt nem üdvözülhet? Hisz ez rajta kívül álló dolog.
2013. nov. 1. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Nincs értelme. Ha valaki nem tért meg Jézushoz amikor még élt és nem vette Őt komolyan amikor még lehetett és meghalt, akkor annak már késő, mivel NAGY KÖZBEVETÉS VAN A MENNY ÉS A POKOL KÖZÖTT!


Itt egy történet Jézustól, hogy megértsd:


Lukács Evangyélioma 16. rész:

19. Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

23. És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

24. És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

25. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

26. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27. Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

28. Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

29. Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

30. Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

31. Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad.

2013. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Itt a foldon dol el,hogy az orok elet var rank vagy az orork karhozat.
2013. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés.
2013. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs,mert nem az imától függ.
2013. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem egységes a katolikus és protestáns nézőpont.

A katolikusok igenis vallják azt, hogy post mortem (halál után) is van még lehetőség helyreállítani az Úrral való kapcsolatot. Pl. purgatórium.

Továbbá szintén vallják, hogy közbenjáró imák is befolyásolhatják az elhunyt végső helyét.


Szemben velük a protestánsok nem vallják ezt.

2013. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ebből is látszik, hogy markáns különbség van a katolikusok és a keresztények (=Jézus követői) között.


A keresztények ismerik a Bibliát a katolikusok meg azt se tudják, mi az...

2013. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

tattila!


A katolikusok is keresztények! :)

Egyébként más keresztény felekezetek sincsenek mindenben egy azonos nézőponton. Akkor megmondanád, hogy melyik A keresztény?

2013. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor megmondanád, hogy melyik A keresztény?"


Akik ismerik (valamennyire...) a Bibliát, megfogadják amit mondott Isten és Jézus, nem tartanak bálványokat és

faragott képeket, és megtértek Jézushoz!!!


Ezekkel szemben a katolikusok nagyrésze feltételezhetően meg lett keresztelve csecsemőként, 10%-a 18 éves korában még TALÁN bejár egy héten egyszer templomba és ahelyett, hogy megtérne Jézushoz, elmegy meggyónni a bűneit de azt is csak azért teszi, mert régen beszélgetett a pappal!


Ennyi csupán a különbség keresztény és katolikus között.

2013. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A szent írásban sehol sem imádkoztak a halott emberekért azok akik az Igaz Istenhez Tartoznak, mert tudják, hogy nem léteznek most ezek a személyek.

a Feltámadás a Reménye azoknak akik elaludtak, s ez nem imától Függő, hanem Jézus halála általi váltsága révén, és attól, hogy nem ítélet alatt halt.


Isten emlékezetében vannak ezek a személyek és majd a megfelelő időben vissza kapják az életüket itt a földön.


Katy Weaver

2013. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze lehet hithű katolikus közöttük akik tényleg átadták az életüket Jézusnak..... de olyannal még nem igazán találkoztam..................
2013. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!