Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha keleti szobrokat...

Bűn az, ha keleti szobrokat tartok a szobámban, mint emléktárgyakat korábbi utazásaimról? Elsősorban Római katolikusok véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok. Ehhez ragaszkodom. Ez az én utam. Azonban nemrég jártam Ázsia különböző pontjain: India, Nepál, Tibet. Innen hoztam haza magammal különböző tárgyakat, konkrétan: Siva- és Buddha-szobrokat, mandalákat, könyveket. Ezeknek berendeztem egy polcot, amin tartom őket, de NEM vallási tárgyaknak tekintve ezeket!

Ezek számomra nem többek emléktárgyaknál, mintha Ázsia egy szeletét hoztam volna haza magammal, emlékbe.


Így is bűn volna, ha megtartom? Vagy így dísznek és emléktárgyaknak maradhatnak?


Kérdésem katolikus hívőkhöz szól, mivel magam is az vagyok és az az iránymutatás a zsinórmérték számomra.


2013. nov. 2. 14:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Én is katolikus vagyok és azt gondolom, hogy ha ezek számodra emléktárgyak, az nyilván nem bűn, miért lenne az? Nem bálványként tekintesz rájuk, akkor miért lenne bűn?

Engem is érdekelnek más kultúrák, más vallások, és nem tartom bűnnek, ha pl. beleolvasok a Koránba, mert érdekel. Nem fogom követni, csak érdekel.

Nem tiltja az Egyház, hogy emléktárgyakat vigyél haza, azt viszont igen, hogy pl. a feng-shui szerint rendezd be a lakásodat. Gondolom, érted a különbséget.

2013. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%

Külön kiemelném:


János Apostol I. levele 5. rész:

21. Fiacskáim, oltalmazzátok meg magatokat a bálványoktól. Ámen!

2013. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
IGEN! Kuksolj egy üres szobában, azt olvasgasd csak a Bibliát!
2013. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Kepano Junior nem keresztény tudomásom szerint és szerintem még maga sem tudja, hogy mit keres itt, úgy hogy ne is foglalkozz az ő válaszaival kedves kérdező.
2013. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
36%

"Gyermekeim, ha emléktárgyakat akartok a naccobában a polcon tárolni, akkor mellőzzétek a józan eszeteket, és tegyetek fel kérdést gyakorikérdéseken, ahol h..ülyébbnél-hü..lyébb elmebajosok fognak rá válaszolni"


Kálmán próféta levele a NAV-hoz.

2013. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha nem tekintesz rájuk bálványként, akkor nem minősülnek annak, és Istentől sem távolítanak el.

Te érzed a legjobban, hogy rend van-e a lelkedben, és ha igen, nincs gond. :)

2013. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

tattila1012!


Direkt kiemeltem ezt a kérdésem kifejtésénél:


"de NEM vallási tárgyaknak tekintve ezeket!"


"Ezek számomra nem többek emléktárgyaknál, mintha Ázsia egy szeletét hoztam volna haza magammal, emlékbe."


"...dísznek és emléktárgyaknak maradhatnak..."


Ebben hol van az, hogy imádnám őket vagy szertartást végeznék, stb.?

Ugyanis az igehelyek, amiket Te idézel, az arról szólnak, hogy imádni kezdték más népek isteneit, átvették más népek imádati rítusait, elfordultak Istentől.


A legelső választ köszönöm!

Igen, értem a különbséget, amire rámutattál!

Magam is éppen erre igyekeztem rámutatni, hogy van-e különbség ha csak emléktárgyaknak tekintem őket vagy ha valaki többet gondol róluk, vagy átvesz egy szokást, gyakorlatot (feng shui alapján rendezkedne be.)

2013. nov. 2. 15:14
 8/27 anonim ***** válasza:
4%

Javítanék egy kicsit:

"...faragott képeknek* és bálványoknak* számítanak*..."


-A Biblia szerint is és Isten szerint is!

Lehet mentegetőzni, hogy így dísz meg úgy dísz... a bálvány az bálvány, ahogyan a faragott kép is faragott kép. Ennyi a lényeg.

Ha neked tetszenek az egy dolog, de Isten viszont gyűlöli az ilyen dolgokat.

2013. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

tattila!


Bálvánnyá az ember teszi, azzal, hogy imádni kezdi.

Tehát nem maga a tárgy a "rossz" szerintem, hanem az, ahogyan az adott személy viszonyul hozzá.

Vagy akkor egy kép sem lehetne fenn a szobám falán pl.?


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy minden kést el kell távolítani, mert valakit azzal öltek meg.

csak elfelejted közben, hogy késsel lehet kenyeret szelni is, vagyis ételt (életet) adni.


Akkor most a kés rossz önmagában vagy az, amire és ahogyan használják azt?!

2013. nov. 2. 15:27
 10/27 anonim ***** válasza:
9%

"Tehát nem maga a tárgy a "rossz" szerintem, hanem az, ahogyan az adott személy viszonyul hozzá."

-Ezt jól mondtad kérdező: SZERINTED


"Vagy akkor egy kép sem lehetne fenn a szobám falán pl.?"

-Nem


"Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy minden kést el kell távolítani, mert valakit azzal öltek meg."

-De nem késekről van szó


"csak elfelejted közben, hogy késsel lehet kenyeret szelni is, vagyis ételt (életet) adni."

-őőőőőőő..... és a bálványokkal mit lehet csinálni?


"Akkor most a kés rossz önmagában vagy az, amire és ahogyan használják azt?!"

-Mégegyszer megkérdezném: Bálványokkal mit lehet csinálni? Tudod, ami hasznos is...

2013. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!