Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számomra megfelelő vallás?

Számomra megfelelő vallás?

Figyelt kérdés

Tudom h hiszek valami magasabb erőben ami irányít mindent.

De azt is hiszem h nem egy valami/valaki irányítja a dolgokat.

Nem hinném hogy szeretnék templomba járni,inkább magamban imátkoznék,esetleg meditáció kíséretében.

A kereszténység kizárva,inkább a keleti vallások érdekelnek.

Tudnátok ebben segíteni?

Lécci csak normális válaszokat!

Köszönöm.



2013. ápr. 5. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%

Keleti vallásban hihetsz az nem fog megmenteni a bűn alól ebben biztos lehetsz. Az életed lehet keleti vallás hatására hú de nagy összhangban lesz az életeddel, de nem fog megmenteni és segíteni abban, hogy egy jobb helyre juthass halálod után.


A katolikus vallást én sem díjazom, mert sok oldalból hátba szúrják a Bibliát.


A keresztényekkel pedig mi bajod? Az a legtisztább vallás és legegyszerűbb is.


Megtérsz Jézushoz, mivel meghalt a bűneidért és ennyi. Már is a mennybe kerülhetsz. Csak sajnos sokan azért nem tudják ezt a lépést megtenni mert "többnek érzik magukat". Lehetnek többek, de nem fognak akkor sem sokra menni az önteltségükkel..

2013. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Félre értetted,semmi bajom a keresztényekkel!

Csak nekem az túl ... Nem is tudom milyen.én nem kritizálom vagy ilyesmi.

Csak sokkal szimpatikusabbak azok a vallások amikor meditálnak az emberek és ilyenek ...

Pl a buddhizmus.

2013. ápr. 5. 21:16
 3/20 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A 2. nagyon nem. :D

az első jobb a 2.nál de az sem lesz a kedvencem.

És mi az összefüggés az én kérdésemmel? :)

2013. ápr. 5. 22:04
 5/20 anonim ***** válasza:

Sehogy :D

Viszont neked kell megtalálnod az utad.

Saját hited is lehet.

A buddhistákkal mi a gond?

2013. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

haha.ez jó volt :D

a buddhistákkal semmi,sőt.Ez a vallás áll a legközelebb hozzám.

De nem szeretnék kolostorba vonulni vagy ilyesmik.

Igazából nem is sokat tudok róluk ...

2013. ápr. 5. 22:20
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha keresztény lennél akkor nem kellene kötelezően közösségbe járnod. Ugyan úgy élhetsz a hiteddel egyedül, imádkozhatsz egyedül olyan szavakkal amikkel csak szeretnél. Egy megható ima Jézussal felér bármelyik meditációval :)


Én vallás téren olyat igyekeztem kiválasztani, aminek van értelme, nem a szépségét néztem, nem a keret érdekelt, hanem az, hogy mit érhetek el vele.


A buddhizmussal nekem az volt a bajom, hogy nagyon gyenge, éljünk hatalmas békével másokkal és a természetünkkel, közben a hívőknek nincs is arra esélyük, hogy egy BIZTOS és ERŐS otthonra találjanak majd haláluk után. Így pedig nincs sok értelme egy vallásnak. Az ilyen vallást max a hippik élvezik de azok is csak azért mert már a fél agyukat elszívták.

2013. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Utolsó.ez jó volt.köszi :D

nem vagyok hippi ... :Dde akkor is valami ilyesmi felé hajlanék.

Én kerszetény családban nevelkedtem és sokat jjártam templomba is.Ott rendült meg a beléjük vetett hitem amikor egyszer vasárnap reggelre nagyon lázas voltam és nem tudtam elmenni misére.Következő vasárnap egy papnövendék a szememre hányta hogy milyen hívő az ilyen ...én mondtam neki h beteg voltam,erre az volt a válasza hogy Istennel mindegy hogy járulunk a színe elé.

Erre nekem megfordult a fejemben az,hogy akkor az is mindegy hogy hol.miközben távozott hozzá tette hogy ' nem beszélve a pénzről'

na nekem itt lett elég. :)

2013. ápr. 5. 23:22
 9/20 A kérdező kommentje:

Most jön az hogy ezáltal nem a kereszténységet kén elítélnem ...de úgy vettem észre h minden a külsőségekről szól,ki hogy néz ki,ki mennyi pénzt ad...

Én magamnak szeretnék hinni és nem másoknak.

2013. ápr. 5. 23:24
 10/20 anonim ***** válasza:
A papból vagy Jézusból?
2013. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!