Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a zsidók a nem...

Mit gondolnak a zsidók a nem zsidókról?

Figyelt kérdés
A zsidók mennyire nyitottak a nem zsidó emberek felé? Nagyon ellenzik a vegyes házasságot? Mennyire zárt közösségről van szó? Mit gondolnak az átkeresztelkedett zsidókról? Jó vagy rossz néven veszik azt, ha egy nem zsidó érdeklődik a zsidó vallás iránt?

2013. nov. 2. 21:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Emberre válogatja.

ahogy az első században sem értettek egyet némelyek azokkal, akik Jézus tanítványai lettek, de azért akadtak, akik ezzel nem foglalkoztak, hála a helyes krisztusi tanításnak, az emberi kapcsolatokról.


Sajnos nagyon kevesen, de vannak Jehova szolgái között Test szerint született Izraeliták, de Őket nem motiválja ez.

Katy Weaver

2013. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Sowilo ***** válasza:
A keményen vallásos zsidók bizony elég erősen diszkriminálják a nemzsidókat. Erre van egy szép szavuk is: "gój". Ez egy sértő kifejezés. Általában rendkívül lenézően kezelik a nemzsidókat, én személy szerint a társaságukat sem tudom elviselni. Ha érdeklődsz a vallásuk iránt, hát... nem garantálom, hogy udvariasan be fognak avatni.
2013. nov. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a szolgálatom során volt alkalmam némelyikkel beszélni

Volt egy aki kedves Volt, de nem hajlandó változtatni, mert szerinte nem Jézus a megváltó, Hiába érveltem neki az írásokból.

Volt egy személy aki kihozta könyvét, és megmutattam belőle neki az utalást Jézusról, is az írásokból ami Jézusra utaltak, és amikor saját szemével elolvasta a saját könyvéből az utalásokat, olyan ideges lett, hogy rám csapta az ajtót.

Katy Weaver

2013. nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nekem eddig pozitív tapasztalataim voltak csak, amikor érdeklődtem sose találtam elutasításra. Csak érdekelne tényleg hogy mit gondolnak arról, ha más kíváncsi a vallásukra.

Kedves Katy, el kell fogadni a másik hitét és nem kell meggyőzni őt másról. Én is legszivesebben rácsapnám az ajtót jehova tanúira...

2013. nov. 3. 00:54
 5/31 anonim ***** válasza:
0%

Na igen.

De kérdezem Én, Jézus miért nem fogadta el Mások hitét, és az apostolok?

Miért mentek más helyekre országokba, hogy elmondják az embereknek, hogy rosszul gondolkodnak, és rosszul "vallásosak"?

Hagyták volna úgy...

A válasz magáért beszél...Jézus egy imádatot akart vissza állítani, s nem több ezer reformot kialakítani, ami miatt vannak a szét húzások, háborúk....

"Menjetek, tegyetek tanítványokká, minden nemzetből való embereket"

Hogy Jézus mit képzelt magáról...

Gondolhatná valaki?

Nem, nem kérdőjelezte meg senki...Akkor most miért olyan hihetetlen, hogy folytatódik, és beteljesülnek a próféciák?

Katy Weaver

Katy Weaver

2013. nov. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Embere, és felekezete válogatja, de nagy általánosságban elmondható, h a többség elég nyitott. Van 1-2 kisebb, bennfentesebb közösség, ahova főleg idős bácsikák járnak, ők jó eséllyel fogják furcsán méregetni az idegeneket, de ebbe beletartozik mindenki (ha zsidó, ha nem zsidó), aki nem annak a közösségnek a tősgyökeres tagja. Egyszerűen bizalmatlanok, talán kicsit félnek is. A legtöbb közösség azonban barátságosan viszonyul az érdeklődők felé, és a felmerülő kérdésekre is szívesen válaszolnak. A Frankelesek pl kifejezetten jó vendéglátók. :)

Ami a vegyes házasságot illeti, azt a legtöbben ellenzik, egyszerűen a későbbi gyerekek kérdéses vallási státusza miatt, rabbi nagy valószínűséggel nem fog összeadni ilyen párt (még a reformközösségekben sem, pedig ők aztán nagyon sok mindenhez lazábban állnak hozzá. Azonban erre is millió ellenpélda van, ma már pl a tiszta zsidó háztartás inkább ritkaság (persze ők általában nem annyira nagyon vallásosak).

A betért zsidókat elvileg 100%-ban el kell fogadnia minden zsidónak. Van is erre egy héber kifejezés, "gér cedek", vagyis igaz betérő, aki a hagyomány szerint még többet is ér a született zsidóknál, mert "amazok önként vették magukra a szövetséget, emezek pedig csak a dörgés-villámlástól való félelmükben" (utalás a Szináj hegyi Tóra-adásra). Persze ez ennyire azért még sem egyszerű, a közösséget emberek alkotják, nem szentek, mindig előfordulhat olyan, h vki mégiscsak kinézi, nem kezeli egyformán a betértet (bár személy szerint ilyennel még nem találkoztam). Na és persze nem beszélve arról, h a neológok nem fogadják el a reform-betértet, az ortodoxok pedig se a neológot, se a reformot.

2013. nov. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Jaj, most látom, h nem is a betértek érdekeltek, hanem az átkeresztelkedettek...

Nos, a zsidó vallás szerint a zsidóság nem csupán vallás, hanem sorsközösség is. Ezért szokás mondani, h a zsidó vallást felvenni fel lehet, de letenni nem. Innen kiindulva, az a zsidó, aki felveszi a keresztény hitet (vagy bármilyen másikat, vagy ateista lesz, vagy I.ten ments kommunista), az attól még zsidó marad, csak a szemükben "rossz" zsidó. Régen szokás volt ezeket az embereket meggyászolni, pontosan úgy, mintha meghaltak volna.

Viszont bármikor dönthet úgy, h visszatér a régi közösségébe, nem kell újra felvennie a vallást, semmi ilyesmi, sőt, amennyiben nőről van szó, annak a gyereke, sőt még az unokája is zsidónak számít, még akkor is, ha megkeresztelték gyerekként, és mindenféle előzetes procedúra nélkül elkezdheti gyakorolni a vallást a közösségben, ha épp úgy látja jónak.

2013. nov. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Kedves második! Sajnálom, ha rossz tapasztalataid voltak, de hidd el, nem ez a jellemző. Ami pedig a "goj" szót illeti, annak soha nem volt még csak pejoratív jelentése sem, nemh sértő. Egészen triviálisan annyit jelent, h nép, se többet, se kevesebbet, ráadásul vegyesen használták zsidó, és nem zsidó népre egyaránt.
2013. nov. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Sowilo ***** válasza:

Lehet, hogy a gój szó alapból nem jelent sértőt, de akikkel én találkoztam, mind rendkívül undorító hangnemben használta. Ma egyébként csak a nemzsidókra használják. De én az ortodox, és konzervatív zsidókról beszéltem. Az itthoni átlag zsidók felfogásáról nem sokat tudok, mert kerülöm a társaságukat.


Azt viszont értékelem, hogy soha nem akarnak erőszakosan megtéríteni, mint például a jehova tanúi.

2013. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#6/7 Nagyon szépen köszönöm a választ! Én is ezekre a válaszokra gondoltam, csak hallani szerettem volna egy hozzájuk tartozó véleményét! :)
2013. nov. 3. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!