Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerettél volna Jézus napjaiba...

Szerettél volna Jézus napjaiban élni Jeruzsálemben és látni őt?

Figyelt kérdés
Te hittél volna neki,és követted volna?

2013. nov. 4. 05:24
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

A mostani tudásommal nem.

Hiányoltam volna a mai kor vívmányait, kényelmét, biztonságát.

Ha akkor, abban a korban születtem volna, akkor pedig ez nem kérdés, hanem egy kész helyzet.

A mostani tudásom alapján határozottan "nem" a válaszom.

2013. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden hiteles embernek hiszek, és egyik hiteltelennek sem, függetlenül attól,hogy Jézus-e vagy sem.
2013. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Első válaszolo ha a mostani tudásoddal,tegyük fel tanúja lettél volna a csodáinak meg a feltámadásának,akkor,hogyan tudnál dönteni,hogy miben higgy?

2013. nov. 4. 09:36
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
46%

A mostani tudásommal elsősorban valami bűvésztrükkre, vagy csalásra gyanakodnék. :D

A hitem pedig nem attól függ, hogy konkrétan mit látok a szemeimmel. Az embert az érzékszervei igencsak be tudják csapni.

A hitemet az szabja meg, hogy mi az, amit tárgyi tudásom, ismereteim, és logikám alapján elfogadhatónak ítélek. Természetesen lehet, hogy tévedek, de akkor is így van.

A jelen korban megszerzett tudásom, a kor fejlettségi színvonala, az ebből fakadó hozzáférhető tudásmennyiség, és persze a neveltetés (szülői, iskolai, környezeti ráhatások) alapján az emberben kialakul egyféle "hit", amely lehet istenhit, ateizmus, ezotéria, stb.....

De minden ember saját maga, a saját látásmódja szerint alakítja ki a hitét.

Ezen pedig nem változtat sem az, ha tanúja vagyok egy "csodának", sem az, ha látom a Nagy Hadronütköztetőt....

A hitet nem ilyen egyszerű befolyásolni, akármiben is hisz valaki. :D

Nekem ez a véleményem.

(első)

2013. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 titak ***** válasza:
Én szeretnék visszakerülni abba a korba és megnézni "Jézus cselekedeteit". Nagyobb kérdés, hogy az egyházatyáknak ez mennyire tetszene. Elfogadnák-e a tudósításomat, vagy máglyán égetnének el mint a gnosztikusokat?
2013. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, és köszönöm mindenkinek a lepontozást.

Biztosan nagyon haszontalan volt a kérdés(ek)re adott válaszom.

(első)

2013. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem volna :-) Nem tudom, hittem volna-e neki, hiszen amit hirdetett, az akkoriban még nagyon "új" volt.
2013. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A mai tudásommal úgy gondolom, az emberiség történelmémen két korban szerettem volna élni. Az egyik, igen Jézus idejében, mert láthattam volna, és hallhattam volna Isten Fiát, és a tanítását. Esetleg részese lehettem volna a csodáinak.

A másik kor az az, amelyben most élek, mert a ma élő emberek millióinak lehetősége van élve, halál nélkül bemenni Isten Királyságába!! Jelenések 7,9,14

2013. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha visszakerülnék abba a korba, én lennék Jézus ma.
2013. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!