Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hetednapi adventisták! Hogy...

Hetednapi adventisták! Hogy lehet hetednapi egyházatok, ha a törvény szerint ki sem mozdulhatnátok otthonról a hetedik napon?

Figyelt kérdés

Mózes II. könyve 16. rész:

29. Lássátok meg! az Úr adta néktek a szombatot; azért ád ő néktek hatodnapon két napra való kenyeret. Maradjatok veszteg, kiki a maga helyén; senki se menjen ki az ő helyéből a hetedik napon.


Lehet ószövetségi törvény, de mégis Isten szava.


Ha pedig úgy vélnétek, hogy ez csak a zsidóknak szólt, gondban vagytok ismét, mert minden keresztény és aki csak hisz Jézusban és cselekszi a Mennyei Atya akaratát az belül zsidó:


Rómabeliekhez írt levél 2. rész:

29. Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.


No már én értem azt, hogy a törvény Izráel fiainak szólt és nem nekünk, de akkor miért nem tartjátok meg azt a törvényt amiről tulajdonképpen elneveztétek magatokat? Így lenne fer nem?


Ha pedig ti is egyet értetek velem, akkor miért nem nevezitek magatokat egyszerűen csak keresztényeknek?



2013. nov. 2. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a 'ne mozdulj ki' addig volt, míg be nem vonultak Kánaán földjére. Ott már ugyanis szent gyülekezésnek kellett történnie szombatnapon.


IIIMóz 23

3. Hat napon át munkálkodjatok, a hetedik napon nyugodalomnak, szent gyülekezésnek szombatja van, semmi dolgot ne végezzetek: az Úrnak szombatja legyen az minden lakhelyeteken.

2013. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fura,hogy ha liftet használnak szombaton megdolgoztatnak valakit,vagy ki nyitja a csapot vagy buszra száll, telefonál ahoz,hogy betartsák a szombatot tanyasi megoldásokat kell alkalmazniúk.Én nem hiszem,hogy ezeket betartsák.
2013. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tüzet sem gyújthatnának. Gondolj bele, hogy ez alapján autóval se mehetnének sehova se, mert a motor mint tudjuk, belső égésű...
2013. nov. 3. 09:41
 4/5 anonim válasza:

Kedves 2. válaszoló!

Ezek nem így vannak vltam egyszer amerikában dolgoztam ortodox zsidókná náluk volt az hogy még a hűtőnek is leragasztották a lámpáját nálunk ez nem így van ezt nem írja a biblia

2016. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aha, és a hűtőt is kikapcsolják, vagy az nem gond, hogy a kompresszor dolgozik, hogy hűtse a kajájukat? A 100 watton kis kompresszor nem gond, hogy pörög, az 5 wattos kis lámpa már gond. Annyira képmutató az egész...
2016. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!