Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki irna imát?

Valaki irna imát?

Figyelt kérdés
Az iskolánk nemrég lett katolikus, ezért hittant is tanulunk. azt a feladatot kaptuk h írjunk 1 kb 1 füzetoldalnyi imát, amiben leírjuk hogy mit köszönünk meg Istennek, és mir kérünk tőle. Én nem igazán vagyok vallásos , szüleim sem, úgyh nem igazán tudok imát irni. Valaki irna nekem egyet?

2013. nov. 9. 11:57
1 2
 1/20 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az ima, az beszélgetés Istennel. Te elmondod neki azt, ami a szívedben van. Ez magában foglalhat hást, kérést, köszönetet is.


Szerinted ezt le tudná valaki más írni helyetted?

Ami a te szívedben van, arról csak te tudsz beszélni.

És még valamit!! Nem gondolod, hogy ez nem tartozik senki másra, csak rád és Istenre?


"leírjuk hogy mit köszönünk meg Istennek," - eseetleg olyat írhatsz, milyen témáról szoktál(szeretnél), beszélni Istennel.

Például megköszönni a mindennapi dolgokat: azt, hogy megadja a mindennapi kenyerünket, az egészségünket, a családtagjainkal kapcsolatban is kérhetjük, és mindig mindent meg is kell köszönnünk...oldalakon keresztül sorolhatnám, mi mindent kérhetünk, köszönhetünk, és miért adjunk hálát Neki.


Ha kicsit gondolkodol ezen, meglásd menni fog...


Üdvözöllek.

2013. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Máté6-


9.

Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;

10.

Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.

11.

A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

12.

És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;

13.

És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!



14.

Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.

15.

Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

2013. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

KZitus kommentjét ne vedd alapul, mert számtalan rosszul elmondott és kimondott ima, nem hogy felszabadítaná az embert, hanem még több problémába visz.

Az alapima ez amit linkeltem.

2013. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 KZitus ***** válasza:

Kedves fölöttem író


Szerinted egy "mi Atyánk" imával Istent kényszeríthetjük, hogy hallgassa meg az imánkat?

2013. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező


Még figyelmedbe ajánlom Jézus Főpapi imáját, amelyet a János 17. fejezetében olvashatol. Csodálatosan szép. Az az ima érted is szól.

2013. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

4 Isten soha semmikor semmivel nem tudod kényszeríteni, de az fontos, hogy az illető olyan imát mondjon, ami nem terhet rak rá, hanem felszabadítja.

És van olyan is ami kegyelmi imameghallgatás. Ha mond ez számodra valamit.Bár szerintem ha engem kérdezel, neked semmit. Hiszen amilyen tanácsot adtál ennek az embernek, az egyszerűen abszolút felelőtlen volt, ráadásul egy olyan embertől, aki hívőnek próbálja beállítani magát.

Egy hívő ember felelősséget érez minden emberért akinek segít.Tehát kizárólag olyan tanácsot ad, ami a másik embert felemeli, és nem felelőtlenül pár mondatot oda vet számára saját szelleméből.

2013. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

5 János 17-ben lévő Jézus imáját az Atyához, ajánlani egy megtéretlen embernek még nagyobb hiba.

Komolyan megkérlek, olyat tanácsolj más embernek felelősségel, ami az illetőt felemeli.

2013. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
öhömm csak az a probléma hogy azért nem tudok irni imát, mert akármit mondtok/irtok, nem TUDOK hinni Istenben. Lehet, hogy ti tudtok, de nekem LEHETETLENSÉG. Szoval, igy imát sem tudok irni.
2013. nov. 9. 19:48
 9/20 anonim ***** válasza:

Akkor mond ki a száddal(ez fontos) mikor egyedül vagy otthon, teljesen egyedül:


Uram,Mindenható Isten, ha valóban létezel, úgy ahogy az Igéd mondja, kérlek mutasd meg magad, és vezess magadhoz. Küldj hozzám olyan embert, aki tudja a hozzád vezető utat.


Ennyit mondj ki a száddal.Semmi többet.

2013. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves 68%-os válaszoló!


>>Tehát kizárólag olyan tanácsot ad, ami a másik embert felemeli, és nem felelőtlenül pár mondatot oda vet számára saját szelleméből.<<

Bocsánatot kérek, de te mégis mit csinálsz? Csak lehurrogod KZitust. Tegyük fel igazad van, és ő tényleg nem ért ehhez a hit-dologhoz, amihez te, és olyan tanácsokat ad, amik rosszak. Akkor neki is inkább tanácsokra lenne szüksége.

De hozzátenném, hogy neked sem tökéletes a meglátásod.


>>Az alapima ez [miatyánk] amit linkeltem.<<

Nem az alapima, hanem ez csak egy példa, amit Jézus hagyott a tanítványoknak, hogy milyen legyen egy ima.(szólítsuk meg, dicsőítsük, legyünk hálásak, kérhetünk) "Ti tehát ÍGY imádkozzatok..." és nem EZT imádkozzátok.


>>számtalan rosszul elmondott és kimondott ima<<

mi sz hogy rosszul elmondott ima?? NINCS ROSSZ IMA!! Az imádság, ahogy KZitus is megfogalmazta Istennel való beszélgetés. És Isten mindenkit meghallgat, aki hozzá fordul, nem csak azokat, akik szépen megfogalmazott mondatokat helyesen el(/fel) tudják mondani. Istent a Biblia nem egyszer édesapához hasonlítja. Egy jó apa sem fogja elzavarni a gyermekét, ha az nem helyesen, és azokkal a szavakkal szól hozzá, amiket ő lediktált neki, sőt inkább értelmes beszélgetésre vágyik a gyermekével, hogy megismerjék egymást.

"Aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el." (János 6,37b)


>>...felszabadítaná az embert, hanem még több problémába visz.<<

>>az fontos, hogy az illető olyan imát mondjon, ami nem terhet rak rá, hanem felszabadítja. <<

NINCS olyan ima, ami problémába visz és terhet rak az emberre!

Az Úr mondja: "Hívjatok segítségül engem ... én megszabadítalak, és te dicsőítesz engem." (50.Zsolt 15) Ez így működik, ha szólítod Őt, ő segít. De nem fog terhet rakni rád, ha vmit rosszul mondtál.

"Kérjetek, és adatik nektek; keressetek, és találtok; zörgessetek, és megnyittatik nektek. Mert aki kér, az mind kap, aki keres, talál, és aki zörget, annak megnyittatik. Ugyan ki az közületek, aki ha kenyeret kér a fia, követ ad neki, vagy ha halat kér, kígyót ad neki?" (Máté 7,7-10)


>> János 17-ben lévő Jézus imáját az Atyához, ajánlani egy megtéretlen embernek még nagyobb hiba. <<

Ezt nem is értem. Nem szabad igei részt ajánlani egy megtéretlen embernek? Akkor hogy térjen meg? Ha meg csak ezzel a résszel van baj, azt végképp nem értem. Meg van határozva, hogy melyik igeszakaszok kiknek íródtak, és a megtéretleneknek ez alapján nem térhetnek meg, arra másik igeszakaszt tart fent a Biblia?


>>Ennyit mondj ki a száddal.Semmi többet.<<

Ha már van bátorsága megszólítani Istent, akkor miért korlátozod őt erre a két mondatra. Nagyon szép mondat, és ha őszintén gondolja még hatásos is. De hangsúlyozom az imádkozás Istennel való beszélgetés. Nem csak a megírt és betanult imádságokat hallgatja meg Isten, sőt, jobban örül az őszinte szavaknak


DoG

Daughter of God

2013. nov. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!