Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézus-imát imádkozzák a...

A Jézus-imát imádkozzák a RÓMAI KATOLIKUS hívők is, vagy azt inkább csak a görögkeleti és ortodoxok imádkozzák? (Részlet a kifejtősben. )

Figyelt kérdés

Jézus-ima:

Uram, Jézus Krisztus, Élő Isten Fia, könyörülj rajtam, bűnösön!


Ezt imádkozzák a Római katolikus hívők is a Rózsafüzéren (vagy az nélkül is)?


2013. okt. 9. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Imádkozhatják, de nem a Rózsafűzérben.
2013. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A keleti keresztények egy csotki nevű imafüzérrel imádkozzák.
2013. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok róm. katolikust ismerek, aki imádkozza, akár csotkival, akár csak úgy "magában". Pl. én is ilyen vagyok. Nincs benne semmi olyasmi, ami ellenkezne az Egyház tanításával, nyugodtan imádkozható, üdvös dolog.
2013. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Tulajdonképpen azért írtam ki a kérdést, mert a Rózsafüzér sokkal több időt vesz el, ha helyesen, elmélyülten akarom imádkozni, és nem "összecsapva". Míg a Jézus imában szinte szintén minden lényeges benne van, és elkapkodás nélkül, elmélyülten időben kevesebb.

2013. okt. 10. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt újszövetségi imákról, imatémákról tudsz egy jó tanítást meghallgatni


archive.org/details/36-ABjt


itt a böjtről, ami hatékony ima.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
A Jézus-imát bárhol mondhatod. A keleti szerzetesek szüntelenül ezt imádkozzák.
2013. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%

Most komolyan gondolod, hogy ezért képes voltál ide írni? Az alatt ezt a kis nyamvadt hitetlen bűn imát elmondhattad volna5x...

Ha nem tudsz saját szavaiddal, mégis igei módon kb 1 órát imádkozni, akkor teljesen mindegy mit "imádkozol"


Megtérő imát is egy oldalt írtam, mikor egyszer itt valaki kért, hogy írjak, és elimádkozza. (Katolikus volt, és tetszett neki)

Ilyen nyamvadék hitetlen imát hogy lehet Jézus imának nevezni? Könyörülj rajtam bűnösön... Eleve könyörül, ezért jött. ezt egyszer érdemes elmondani, utána nem kell tetszelegni, álalázatoskodni, hanem hittel, Jézus követőjeként, tekintéllyel kell imádkozni a sátán munkái ellen, és a Fiúság szellemével, bizalommal meg az Atyához, Jézushoz, hittel telve, mindazért, amit tudsz, hogy az Ő akaratbában van, És az rengeteg dolog, sokszor az egy óra kevés is... és nem ilyen gügye szövegek mantrázása a cél. Ki gondolhatja egyáltalán komolyan, hogy ilyen gyér "teljesítményre" kér Isten.

A kegyelmet Isten odaadta, el kell fogadni, alázattal, és nem kiizzadva, kiérdemelve.

Isten ingyen adta a szeretetét, kegyelmét.

Cserébe át kell adni az életedet, és nem "kiharcolni" a kegyelmet, ilyen álalázatos nyavalygós mantrákkal.

2013. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!