Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Felköszöntitek...

Jehova Tanúi! Felköszöntitek barátaitokat a születésnapján (ha jehovás, ha nem?

Figyelt kérdés

Még pár kérdés:

Tartotok vallási ünnepeket?

Saját személyes (!) gondolatok is érdekelnek. Változtatnál az egész jehovás életmódon? Ha igen/nem miért? Szerinted mi a célod az életben? Hogy állsz hozzá a többi vallás hívőihez?

Kicsit sok, de lesz még több is. Köszi



2013. nov. 9. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem tartanak vallási ünnepeket, mert minden ünnepet pogánynak hisznek függetlenül azok tartalmától. Csak Jézus haláláról emlékeznek meg. Úgyhogy valószínűleg nem köszöntik fel a nem egyháztag barátaikat sem, mert az pogány szokás, amit egy hívő keresztény nem követhet.
2013. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Köszönjük az első válaszolónak, hogy elmondta a véleményét, bár nem tudom kinek a nevében írt, mert Én nem adtam rá felhatalmazást.


Kedves Kérdező, szeretnék a kérdéseidre válaszolni, s ezt teszem minden hátsó rossz szándék nélkül.

Nem nem köszöntök fel senkit. A testvéreimet egyértelmű hogy miért nem, hiszen mindnyájan ismerjük a biblia tanításait.

Igen ahogy az első válaszoló írta:

A biblia sehol nem írja, hogy bárki akár izraelita, akár keresztény korban élt, hogy ilyen ünnepeket ünnepeket ünnepeltek volna, a bibliában két születés nap van megemlítve, és mind a kettőt idegen vallású emberek uralkodók ünnepelték.

Másokat pedig azért nem köszöntök fel mert ha Én magam nem gyakorlok egy dolgot, akkor a szavam hitelét vesztené ha másokkal pedig megtenném.


Jézus és az első tanítványok nem tartották meg a régi "vallásos ünnepeket", mert Jézus eljövetelével érvényüket vesztették.

Jézus a bibliában egyetlen megemlékezésre adott parancsot a bibliában, a haláláról való megemlékezést, amit minden év a zsidó naptár szerint niszán hó 14.-én tartunk meg

Ez az idén március 26.ára keddre esett,

2014-ben ez a nap a Gergely naptár szerint április 14.-ére hétfőre esik


Nem vagyok Jehovás élet módú. A teremtő Istennek Jehovának vagyok a Tanúja. Az életemet Jézus tanítása és parancsa szerint élem, nem változtatnék ezen az élet módomon, tudok különbséget tenni, mert éltem a világban életet, nem vagyok büszke rá, és örülök, hogy az életemet Jézus tanításával összhangban gyakorolhatom.

Miért nem változtatnék rajta?


Mert szilárd, és saját meggyőződésből vagyok Jehova Tanúja,s kijelenthetem, hogy a célom Isten királyságának támogatása, és Sátán az ördög hazugnak nyilvánítása, aki meg vádolta az Istenünket, hogy rossz uralkodó, és az embereket, hogy csak érdekből szolgáljuk a teremtőt, mert lefizet minket.


A többi ember társammal békében élik itt a környezetemben, és igyekszem máshol is ha elmegyek messzebb szolgálni, egészséges keretek közt tartom a kapcsolatot velük, meghallgatom bánatukat örömüket, ha van módom rá segítek akár anyagilag is, vagy az idősebb szomszédaimnak bevásárolok, vagy feladom a csekkeket mert mozgás képtelenek, de a takarításban és egyéb teendőkben is ha tudok kiveszem a részemet felebarátaim iránt érzett szeretetem kifejezésében.

Ami meghaladja a képességeimet, vagy amire nincs hatalmam abban nyilván nem tudok segíteni.


Katy Weaver

2013. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Gondolod, hogy vannak nem JT barátaik?
2013. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Na most mondjátok el nekem,hogy milyen világi dolgot láttok ti abban ha felköszöntitek az ismerősötöket? De most öszintén. Gondolom nem csak nekem vannak pl olyan ismerőseim a facebookon akiket nem ismerek személyesen de nem sajnálom azt az egy percet,hogy küldjek neki egy képeslapot vagy egy jókivánságot ha látom,hogy pont szülinapja van. Mi ebben a bűn az a hatalmas nagy bűn ami nem tetszik Istennek? A szeretetet sokféle képen ki lehet fejezni,és ez is egy fajtája a szeretet kifejezésének amit felebarátodnak nyujtasz. Ez nem bűn és nem világi dolog hanem ez egy személyes ügy.

Jézus gyakorolta a zsidó vallást,ezt a legtöbb ember tudjd,esküvön részt vett,a páska ünnepét tartotta,akkor vajon Ő tényleg nem ünnepelt?

Nem tudom miért kell ennyire elferditeni a valóságot.

A Biblia nem egy orarend ami leírja,hogy mit reggelizzél,kinek köszönj vagy kinek ne. Még szép,hogy nem ír születésnapi köszöntőket.

Tisztában vagyok azzal,hogy manapság a karácsony a husvét már egy üzlet,de ettől fügetlenűl egy hivő

keresztény ember megtudja ünnepelni úgy ami azt jelképez egy meghitt családias légkörben.

Megemlékezni Jézus születéséről és megemlékezni Jézus fel támadásárol és nem haláláról mint ahogyan azt a jehova tanui teszik,mert Jézus él és nem halott.

Ő legyőzte a halált és ez minden ember számára örömhir kellene,hogy legyen.

Kedves kérdező nyugodtan felköszöntheted szeretteidet,ezér biztos nem fog Isten a pokolra küldeni.

2013. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Vidiripi


"A biblia sehol nem írja, hogy bárki akár izraelita, akár keresztény korban élt, hogy ilyen ünnepeket ünnepeket ünnepeltek volna, a bibliában két születés nap van megemlítve, és mind a kettőt idegen vallású emberek uralkodók ünnepelték."


Annyival kiegészíteném hogy van egy harmadik utalás is születés napra.


Jób 1:4 Fiai lakomát szoktak tartani odahaza, mindegyik a maga napján. Ilyenkor üzentek három nőtestvérüknek, és őket is meghívták, hogy velük együtt egyenek és igyanak. 5 Amikor azonban a lakoma napjai sorra lejártak, értük küldött Jób, és megszentelte őket úgy, hogy korán reggel fölkelt, és annyi égőáldozatot mutatott be, ahányan voltak. Mert azt gondolta Jób: Hátha vétkeztek a fiaim, és káromolták Istent szívükben. Így szokott tenni Jób minden alkalommal.


A másik kettő. 1Mózes 40:20-21 ,Lukács 3:19-20


"Jézus és az első tanítványok nem tartották meg a régi "vallásos ünnepeket", mert Jézus eljövetelével érvényüket vesztették.

Jézus a bibliában egyetlen megemlékezésre adott parancsot a bibliában, a haláláról való megemlékezést, amit minden év a zsidó naptár szerint niszán hó 14.-én tartunk meg"


Bár Bibliailag semmi nem indokolja hogy egy évben egyszer tartsanak Úrvacsorát Jehova tanúi ezt a szokást követik.

Érdemes elolvasni! 1Korintus 11:20-26


4. kommentelő!


"A Biblia nem egy orarend ami leírja,hogy mit reggelizzél,kinek köszönj vagy kinek ne."


Egy esetben azért előírja hogy kinek nem szabad kösszönni.


2János 1:7 Mert sok hitető jött el a világba, akik nem vallják, hogy Jézus Krisztus testben jött el: ez a hitető és az antikrisztus.

"..."

2Ján 1:10 Ha valaki hozzátok érkezik, és nem ezt a tanítást viszi, ne fogadjátok be a házatokba, és ne köszöntsétek,


Aki nem valja hogy Jézus Krisztus testben jött el azt nem szaba köszönteni.

Természetesen ez azokra a személyekre vonatkozik akik már testvérek voltak valaha.


"Megemlékezni Jézus születéséről és megemlékezni Jézus fel támadásárol és nem haláláról mint ahogyan azt a jehova tanui teszik,mert Jézus él és nem halott."


Az Úrvacsorán Jézus halálát kell hirdetni. Mert Jézus halálával teljesedet be a prófécia és lett megmentéssé az ember számára az ő kiontott drága vére.

1Korintusz 11:26 Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljön.

A jó hír az evangélium pedig az ő feltámadásáról szól és a bűnbocsánatról. S erről kell tanúskodni amelynek természetesen részét képezi Isten országa is. De előbb a megtérés a bűnökből.

De egyébként jól írod Jézus él!

2013. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz Kedves Vidripi, az nem születés nap keretei miatt volt.

a vendégség pusztán családi összejövetel azért mert szeretik egymást, és nem azért mert születés nap lett volna.

Jehova Tanúi is összejönnek a családtagjaikkal és együtt vendégeskednek, és megajándékozzák egymást, nem a születés nap miatt, hanem mert testvérek és családias légkör van közöttük.

Pedig fizikálisan nem is rokonok, de szellemi értelemben testvérek, és Jézus szerint nem kizárólag az az Én testvérem aki a rokonságomban van hanem aki az Atyja akaratát teszi az is a rokonom.

Ezért élvezzük egymás társaságát, és összejövünk, amikor erre alkalom van az évben akár többször is egymással.


Úgy hogy tévedés, hogy a Tanúk nem vesznek ajándékot

De igen is vesznek, de ezt nem egy naphoz kötik.

s ha nem is hiszed, Isten népe körében sosem volt ünnep, mert ha így lett volna, akkor Jób könyvénél is szó szerint kiírta volna azt a szót ahogy a többi írásban, hogy születés nap, és a Többi alkalommal is amikor vendégséget adtak.

Persze mindenkinek vannak egyéni jogai. Te ünnepelj születés napot nem tiltottam meg neked, Mi nem ünneplünk


Katy Weaver

2013. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-as válaszoló.


Igen vannak nem Tanú "barátaim" akikkel napi szinten beszélő viszonyban vagyok, és bár nem vagyunk egy nézeten ezen a téren, nem is haragszunk egymásra és jókat szoktunk beszélgetni, és nem utolsó sorban segíteni egymásnak


Katy Weaver

2013. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Vidiripi


"Tévedsz Kedves Vidripi, az nem születés nap keretei miatt volt."


Meglehet! De akkor mit jelent az a kifejezés hogy: "...mindegyik a maga napján."


"Úgy hogy tévedés, hogy a Tanúk nem vesznek ajándékot..."


Ez valami betegség nálad vagy inkább nálatok? Hol állítottam én azt hogy a tanúk nem vesznek egymásnak ajándékot? Vagy egyáltalán ki állított olyasmit hogy a tanúk soha nem vesznek egymásnak ajándékot?


"De igen is vesznek, de ezt nem egy naphoz kötik."


Tudom hogy vesznek. Láttam. Sőt én is ajándékoztam már meg tanút. Nem is egyszer sőt még úgy is hogy az illető nem tudta hogy tőlem kapott ajándékot.

Annyira unom már ezeket az ostoba életszerűtlen kitalációkat. Igazán abbahagyhatnátok ezeket. Annyira abszurd ez az állítás hogy.....á nem is írok inkább.


"s ha nem is hiszed, Isten népe körében sosem volt ünnep, mert ha így lett volna, akkor Jób könyvénél is szó szerint kiírta volna azt a szót ahogy a többi írásban, hogy születés nap, és a Többi alkalommal is amikor vendégséget adtak.

Persze mindenkinek vannak egyéni jogai. Te ünnepelj születés napot nem tiltottam meg neked, Mi nem ünneplünk."


Maradjunk annyiban hogy nem tudjuk hogy pontosan milyen alkalomból gyűltek össze a közös lakomára.

Ha pedig a szószerintiséget vesszük alapul akkor áruld már el nekem hogy hol van az szó szerint írva hogy egy évben csak egyszer lehet Emlékünnepet tartani?

A másik dolog meg az hogy tudtad e hogy a jegygyűrű egy pogány szokásból alakult ki?

"A régi görögök és egyiptomiak úgy hitték, hogy a balkéz gyűrűsujjából egyenesen a szívig és az ott lakó szerelemig vezet egy véna, a "vena amoris". A hiedelem szokássá rögzült az idők során és ez az oka, hogy Olaszországban a házasok is a balkézen hordják gyűrűjüket."


Az meg egyértelműen az egyházzal függ össze hogy a férfiak is hordanak jegygyűrűt mert anno csak a menyasszony viselte.

"Eleinte csak a menyasszony viselt gyűrűt, csak miután a 13. századtól belefoglalták az egyházi szertartás rituáléjába is, jelent meg mindkét fél kezén."


Köszönöm nagylelkűségedet. Nos én nem vagyok ennyire nagylelkű. Ha egyszer még is elmész egy születésnapi összejövetelre akkor én megtiltom hogy embert vagy embereket bántalmazz és azt is hogy lerészegedj!

Képzeld én meg nem ünneplem a karácsonyt sőt kifejezetten utálom. A karácsonyfa meg bálvány. Ezt a gyülekezetemben mondta az igehirdető. Egyébként tudom jól hogy a tanúk nem ünneplik a szülinapot. A sajátomat én sem szoktam de a névnap sem izgat. Mert számomra ezeknek az alkalmaknak nincs jelentősége. Bár ha megkínálnak mások egy kis süteménnyel azt nem szoktam visszautasítani. A szülinap ünneplését én lelkiismereti kérdésnek tartom.

2013. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidripi.


elkövettem azt a hibát, hogy a válaszomban nem csak a Te kérdéseidre vagy kommentedre válaszolok, hanem másokéra is, ezért úgy tűnhet, mintha az egész neked szólna.

ezért az elnézésedet, kérem, de alapjában véve, tartom a szavamat.


Nem soha nem fogok születés napra elmenni, és lerészegedni még úgy sem.

Már csak azért sem, mert a betegségemből kifolyólag, olyan gyógyszert szedek amire nem is lehet alkoholt fogyasztani.


S képzeld volt alkalom amikor egy ismerősöm aki nem Tanú a születés napjára kapott süteményből hozott át egy keveset, de nem azzal a szándékkal, hogy vele ünnepeljek, vagy mert egyetértésre akar kötelezni, csak úgy szeretetből.


ebben pedig semmi olyan nincs ami hiba lenne.


a többi felvetésedet, pedig mint említettem, kérdezd meg azoktól akik a környezetedben kapcsolatban vannak veled, a gyülekezeten belül.

Biztos vagyok benne, hogy fogsz kapni választ, a felvetésedre, mert aki keres az talál, aki kér az kap...

:D

Katy Weaver

2013. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Való igaz, az a tény, hogy egy tárgy, viselkedésforma vagy szokás eredete valamilyen ókori hamis valláshoz köthető, vagy azzal párhuzamba állítható, még nem minden esetben kizáró tényező egy igaz imádó számára. Vegyük például a gránátalmát. Egy neves bibliai enciklopédia ezt írja: „Úgy tűnik, hogy a gránátalma a pogány vallásokban szent jelképként is használatos.” Ennek ellenére Isten előírta, hogy fonalból gránátalmát ábrázoló minták díszítsék a főpap ruhájának felhajtását, és gránátalmadíszek legyenek Salamon templomának rézoszlopain is (2Mózes 28:33; 2Királyok 25:17). Vagy például egykor a jegygyűrű is vallási jelentőséggel bírt. Ma már azonban a legtöbb ember mit sem tud erről, csupán jelképnek tekinti, mely arra utal, hogy a viselője házasságban él.
2013. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!