Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondta meg a hittanár...

Tanárúrkérem kérdése:

Miért mondta meg a hittanár az elsős kisfiamnak, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot? Ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 16:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Erről én is sokat gondolkodtam.

Általában Jézuska vagy az angyalok hozzák karácsonykor az ajándékot, ami önmagában máris becsapás. A másik, amivel a legtöbb szülő ilyenkor bombázza a gyereket, hogy ugye jó gyerek voltál? Mert a Jézuska csak a jó gyereknek hoz ajándékot... Kérdem én, akkor hol van a kegyelem? Ezek a szimbólumok nagyon fontosak a gyerekek számára, ezáltal értik meg!!

Azt kellene elmagyaráznod a gyerekednek, hogy karácsonykor Jézus születését ünnepeljük mindannyian, ami akkora öröm mindenkinek, hogy megajándékozzuk egymást. Így a gyereknek sem lesznek sose irreális elvárásai az ajándékok felé, és a szülő is képes valamennyire teljesíteni. És megmarad az ünnep olyannak, amilyennek lennie kell. Mert ez Jézusról szól, és nem az ajándékokról. Én ismerek olyan négy évest, aki tisztában van ezzel. Tavaly is kérdezték tőle az oviban, hogy kit hozott a Jézuska, mire azt válaszolta, hogy anyától könyvet kapott, apától autót, nagybácsitól csokit, stb. Gondold át ezt a verziót, mert én ebben látom a legtöbb értelmet. És nem utolsó sorban tanít is, mert a kegyelem az fontos, hogy megértsék!

2013. nov. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez jó.

És azt mondják, hogy mi Jehova Tanúi, hazudunk.


....

Katy Weaver

2013. nov. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mert ma már a Tesco, Auchen, Plazak, elektronika üzletek...stb hozzák az ajándékot :D
2013. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem akarta, hogy a keresztény tanítást egy szinten kezelje a gyerek az új matchboxszal meg a csokival.
2013. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 r.sentinel ***** válasza:
mert nem akarta hogy a gyerek tovabbi hazugsagokban novekedjen.
2013. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyet értek r sentinellel is

Katy Weaver

2013. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tehát ha azt mondom, hogy az ajándékot a Jézuska hozza, hazudok...A Ti szüleitek mit mondtak nektek 5-6 éves korotokban?

És nem kéne ezt a dolgot szülőre bízni? Majd azt is egy tanárától vagy a szomszéd jóindulatú nénitől fogja megtudni, hogy örökbe fogadtuk, vagy gyógyíthatatlan vagyok???(fikció)

2013. nov. 11. 20:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem készülj fel arra is, hogy az iskolában hamarosan megtudja, hogy nem a gólya hozza a gyereket, és nem a répától fog fütyülni!

Előre vegyél sok nyugtatót!

2013. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha konfliktusba kerül az otthoni meg a hittanári értékrend, akkor miért küldted hittanra?
2013. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
A hittan elvileg kötelező, de lehet, hogy vallásos a suli. Nem mindegy, hogy mondja el az ember a gyerknek, hogy nem a Jézhuka hozza az ajándékot hanem a szülő. Nem szabad azt éreznie, hogy becsapták. Ezt elmondani a szülő dolga aki ek szíve joga eldönteni, hogy ezt mikor teszi (4, 5, 6, 8 stb.) korban, de egy időután magától is rájön a gyerek. Az pedig nem hazugság, hogy azt mondják a Jézuska vagy Mikulás, vagy húsvéti nyúl hoz ajándékot. Egy 5-6 éves nem tudná felfogni, hogy mi a rossebért hoz be apu egy fát és díszíti fel. Így viszont kedves emlék lesz belőle. És lehetett volna még pár évig. Nekem 10 évesen mondták el (bár már régebb óta tudtam osztálytársaktól stb.) és pont azért volt jó akkor mert már én is mentem abban az évben ajándékot venni, 6 évesen még nem tudtam volna.
2013. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!