Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Minden országban a Jézuska...

Minden országban a Jézuska hozza az ajándékot dec.24-én vagy az angyalka vagy csak nálunk van így? Mert van ahol a télapó jön karácsonykor!

Figyelt kérdés
???
2010. dec. 7. 19:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
De nálunk a télapó és a mikulás ugyanaz és dec.6-án jön!!!:P
2010. dec. 7. 19:43
 2/17 anonim ***** válasza:

nem

sok országban jan. 6-án van ez az ajándékozás

2010. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja,értem...
2010. dec. 7. 19:55
 4/17 anonim ***** válasza:
És az angolszász országokban december 25 és 26 a karácsony, ahol angyal jár.
2010. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Amerikában a karácsonyi ajándékot hozza a Mikulás pl. Egyébként a Télapó is Mikulás, csak a szocializmusban "átkeresztelték" Szent Miklóst.
2010. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

a Mikulás (Szent Miklós) jön december 6-án reggel (vagy 5-én este)

a Jézuska 24-én este


- Angolszász országokban 24-én éjjel a Télapó (a finnországi), és a gyerekek 25-én reggel bontanak ajándékot

-Olaszországban január 6-án jön Befana, a boszorkány

2010. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolországban január 6-án jönnek a három királyok...
2010. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenhol más:)
2010. dec. 8. 15:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló írására reagálnék. Spanyolországban az nem karácsony helyett van. Ott is ugyanúgy van karácsony, mint a többi keresztény országban. A 3 királyok az más. Ünneplik függetlenül a karácsonytól sok keresztény országban. Köztük Mo-n is, katolikus körökben. Ausztriában, Németországban pl. munkaszüneti nap a jan. 6.-a.

Egyébként mind a Mikulás, mind a Karácsony keresztény ünnep, az összes olyan országban ünneplik, ahol a fő vallás a katolikus, ill. a protestáns. (És majdnem az összes európai országban Jézuska hozza dec. 24.-én az ajándékokat.) Az ortodoxok (oroszok, ill. volt szovjet országok) januárban ünneplik. (Azt hiszem január 6.-án) Arabok, zsidók, buddhák, stb. nem, mivel ők nem hisznek Jézus születésében.

2010. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: kicsit tömör voltam, nem mondtam, hogy a három királyok karácsony helyett vannak, de tény, hogy hagyományosan az a nagy "gyerekajándékozó" időpont - az utóbbi időben persze a haloweennel és társaival együtt a karácsonyi nagyszabású ajándékozás is terjedőben van. De még mindig messze nincs körülötte akkora felhajtás, mint január 6. körül. Én voltam Barcelonában karácsonykor. Azt nem hiszem, hogy ez valami katalánspecifikus dolog lenne, mert nem úgy adták elő a barátaim. Meg hát ha az olaszoknál is így van...
2010. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!