Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jelentése a Zsidókhoz...

Mi a jelentése a Zsidókhoz írt levél 5:5 versének?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyanok válaszoljanak akik Jézust egyenrangúnak tekintik a Teremtővel...

2013. nov. 11. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
8%

(Héberek 5:5) 5 Így a Krisztus sem maga dicsőítette meg önmagát azzal, hogy főpap lett, hanem az dicsőítette meg őt, aki így beszélt róla: „Te vagy az én fiam; én atyáddá lettem a mai napon.”


És szerinted, ki az aki Jézusnak azt mondta, hogy szeretett fiam?

Lábjegyzet:(János 12:28) 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Hang hallatszott azért az égből: „Meg is dicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”


Jézus nem lehetett vele ebben az értelemben sem egyenrangú. Hiszen ahhoz magasabb rangúnak kell valakinek lenni, hogy egy halottat feltámasszon, S ha Jézus egyenrangú Istennel, akkor nem is halhatott volna meg, mert a Teremtő halhatatlan. Ő nem tud meghalni, mert az élet forrása a fiával ellentétben akit létre hozott.

2013. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 munyamunya ***** válasza:

Mindig szükséges a szövegkörnyezettel együtt megvizsgálni a kérdéses verset:


""És senki sem veszi magának e tisztességet /főpapság/, hanem a kit Isten hív el, miként Áront is. Hasonnlóképen Krisztus sem maga dicsőítette meg magát azzal, hogy főpap lett, hanem az, a ki így szólott hozzá: Én Fiam vagy te, ma szűltelek téged. Miképen másutt is mondja: Te örökké való pap vagy, Melkisédek rendje szerint. Ki az ő testének napjaiban könyörgésekkel és esedezésekkel, erős kiáltás és könyhullatás közben járult ahhoz, a ki képes megszabadítani őt a halálból, és meghallgattatott az ő istenfélelméért, Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet; És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek, Neveztetvén az Istentől Melkisédek rendje szerint való főpapnak.""


Szerintem a levél szerzője bőségesen elmagyarázza, mit ért ez alatt a mondat alatt. Én csak annyit tennék hozzá, hogy ez a bizonyos kijelentés (fiam vagy, ma szültelek), ami egy Zsoltárban előre meg lett adva, hogy el fog hangzani a Felkent felé Istentől, nem csak úgy valamikor hangzott el, amiről ne tudnánk pontosabbat, hiszen akkor mi értelme előre kijelenteni (a zsoltárban) és utána tanúságot tenni róla (apostoli levélben). Ez a szózat Jézus bemerítkezésekor jött az égből (a Codex Bezae alapján, Jusztinosz, Alexandriai Kelemen, Órigenész, Methodiosz, a Zsidók evangéliuma, az Ebioniták evangéliuma és a Didaszkalia tanúsága szerint), hiszen az ő víz alá merülése nem a bűnök lemosására történt, mert ő teljesen bűntelen volt. A Krisztus éppen ekkor lett Felkent, ahogy ki is jelenti magáról a názáreti zsinagógában, ekkor kapta meg felhatalmazását a földi szolgálatára, vagyis ekkortól főpap.


Ezért köti össze a Zsidó levél szerzője is ezt a mennyei szózatot a melkisédeki főpapság létrejöttével.

2013. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen ,már az első részben azt mondja Isten(a Biblia Isten szava),hogy a Fiú álltal teremtette a világot,vagyis Ő a Teremtő.

Vagy :Miképen másutt is mondja: [Zsolt. 110,4.] Te örökké való pap vagy, Melkisédek rendje szerint.

Ezek szerint(vagy Isten hazudik,ami lehetetlen),Jézus Krisztus Örökkévaló Isten.

Otthagyta a menny dicsőségét és eljött hogy megváltson a bűneinkből ,mert pap lett ,vagyis közbenjáró az Atya és a bűnös ember között.


A Zsidókhoz írt levelet jó volna az első résztől olvasni,és értelmezni ,mert ez nem nagyon célra vezető hogy egy verse koncentrálsz!!

2013. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

T.Kerdezo!

Ez a vers is bizonyitja, hogy Jezus nem egyenlo az Atyaval. Hiszen itt is vilagosan elkulonul a ket szemely.

"Mert Krisztus sem maga dicsoitette meg magat azzal, hogy fopap let, hanem az, aki igy szolott hozza: En fiam vagy te, ma szultelek teged."

Hany helyen hangsulyozza ki a Szentiras, hogy Isten Fiakent beszel Jezusrol. Megsem akarjak megerteni.

De megemlitek meg egy bizonyitekot. Azt, amikor az apostolok megkerdeztek Jezust, hogy mikor jon el a veg. Jezus azt valaszolta, hogy: "Azt a napot es orat sem az eg angyalai, sem a Fiu nem tudja, csak az Atya."

Ha Jezus egyenlo, azaz azonos volna a mindenhato Istennel, akkor neki is tudnia kellene arrol az idorol. Nem beszelve arrol, hogy itt meg sem semliti a "Szent Lelket, vagy Szent szellemet", mivel az nem is szemely. Ha pedig Harman egyek lennenek, akkor mindharmuknak tudnia kellene a veg idejerol.

Udv: Judit!

2013. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!