Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Mi a helyzet a...

Jehova Tanúi! Mi a helyzet a tíz parancsolattal? ( Csak Tanúk válaszoljanak)

Figyelt kérdés

A tíz parancsolat az még mindig érvényes nem de? Jézus a halálával eltörölt mindent, de ez megmaradt. Viszont a tíz parancsolatban benne van az hogy a sabbatot meg kell tartani. Az egyik kiadványban pedig benne van, hogy a sabbatot nem kell tartani a mai keresztényeknek. Akkor hogy is van ez?


Hozzá teszem nem belekötni akarok, mivel én is tanulmányozok és járok a gyülekezetbe. :) Csak ezt nem értem.

Nem akarom hogy rossz néven vegyék a nem keresztény emberek ezt, de sok olyan ember van aki jönne most itt a sok pletykával és hogy agymosás stb az egész, erre viszont nem vagyok kíváncsi.


2013. nov. 24. 01:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Ha olvasnád az evangéliumokat akkor nem kérdeztél volna most ekkora hülyeséget.


De ha már itt tartunk kérdezek valamit: Te megtartod a sabbatot?

-kimozdulsz-e a házból?

-szoktál-e tüzet gyújtani?

-végzel-e bármilyen munkát?

-szoktál-e kocsikázni vagy motorozni? (becsapós, ugyanis a motor belső égésű. tüzet gyújtani pedig sabbatkor tilos!)

-megszoktál-e valakit dolgoztatni? ( szintén becsapós, ugyanis ha igénybe veszel bármilyen közüzemű szolgáltatást [pl. felkapcsolod a lámpát] akkor azzal megdolgoztatsz valakit)


Márk Evangyélioma 2. rész:

27. És monda nékik: A szombat lőn az emberért, nem az ember a szombatért.


Isten a zsidóknak adta a sabbattal kapcsolatos törvényt, de mivel én nemzetségileg nem vagyok zsidó, így ezt nekem nem kell megtartanom.

Továbbá olvasd csak el, hogy Jézus milyen példát mutatott cselekedeteivel sabbat/szombat napon a zsidók számára.


Üdv. tati (keresztény 20/F)

2013. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

A Törvényszövetség amelynek a tíz parancsolat is a része a test szerinti Izrael-el kötetet, és kőtáblákra lett írva. Az Új szövetség a szellemi Izrael-el kötetet és a törvény a szívükbe iratot. Jézus a Máté 5:17-be rámutat arra, hogy nem megsemmisíteni jött a törvényt, hanem betölteni. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a Törvényszövetséget felváltotta az Új szövetség. Ennek ellenére a tíz parancsolat egyes parancsai továbbra is fennmaradtak, de sokkal szigorúbb módon. Lássunk két példát!

A Máté 5:21,22-be ezt olvashatjuk: ,,Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: ,Ne gyilkolj', aki pedig gyilkosságot követ el, számot kell hogy adjon a törvényszéknek. Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki haragtartó a testvérével szemben, számot kell hogy adjon a törvényszéknek:"

A Máté 5:27,28-ba ezt olvashatjuk: ,,Hallottátok, hogy megmondatott: ,Ne kövess el házasságtörést.' Én pedig azt mondom nektek, mindaz, aki kitartóan néz asszonyra,hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el szívében." Ebből a két példából is láthatjuk, hogy bár a tíz parancsolat megszűnt a keresztények számára, de annak az alapelvei még szigorúbban jelennek meg a ma élő keresztények számára, mint ahogyan ez a két példa is mutatja. Ha szeretnénk Isten helyeslését elnyerni, akkor a Krisztus által lefektetett alapelveknek kell engedelmeskednünk, amelyek sokkal magasztosabb a tíz parancsolatnál, amelyet a test szerinti zsidók kaptak a Törvényszövetség alatt.

2013. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár nem tudom, hogy melyikük Tanú.


Róma 10:4: „a Törvény vége Krisztus, mindazok igazságosságára, akik hitet gyakorolnak.” (A sabbat megtartása ennek a Törvénynek része volt. Isten arra használta fel Krisztust, hogy véget vessen e Törvénynek. Hogy igazságos állapotban vagyunk-e Isten előtt, az a Krisztusba vetett hitünktől, és nem a hetenkénti sabbat megtartásától függ.) (Lásd még: Galácia 4:9–11; Efézus 2:13–16.)


Kol 2:13–16: Isten „kedvesen megbocsátotta minden vétségünket, és eltörölte az ellenünk szóló, kézzel írt okiratot, amely rendeletekből állt, és amely ellenünk volt . . . Senki tehát meg ne ítéljen titeket evés és ivás dolgában, vagy ünnep vagy az újhold megtartása vagy sabbat tekintetében.” (A 2Mózes 31:14 és a 4Mózes 15:32–35 szerint ha valakit a Mózesi Törvény alatt bűnösnek találtak a sabbat megszentségtelenítésében, azt az egész gyülekezetnek halálra kellett köveznie. Sokan, akik a sabbat megtartása mellett érvelnek, örülhetnek tehát, hogy nem állnak e Törvény alatt. Az itt idézett írásszöveg rámutat, hogy az Izraelnek adott sabbat megtartására vonatkozó követelményre már nincs szükség ahhoz, hogy helyeselt állapotban legyünk Isten előtt.)

2013. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha értelmesebben értelmeznéd a Bibliát lehet értelmesebb lennél,és meglátnád ,hogy a Tízparancsolat a Zsidó népnek adatott,mint Isten,vagy Yhave,szövetség kötésének a feltétele.

Az Újszövetségben már nincsen feltétel,Yhave minden embert elfogad ,ha hisz Jézus Krisztusban, mint személyes megváltójában.

2013. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tanú... csak nem tudtam megállni, hogy ne válaszoljak :)


tati

2013. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Köszönjük tati.

Azért jó látni, hogy van némi egyetértés s ez számít....

2013. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ha tanulmányozod a Bibliát, kérlek keresd ki az idézett bibliai verseket, túl hosszú lett volna bemásolnom őket. De fontosak a megértéshez, a tíz parancsolattal kapcsolatosan.

Egyébként már megírták a bibliai választ a számodra, amit én írok, csak kiegészítés.


Úgy utal Jézus a Törvényre, mintha az két részre lenne felosztva?


Máté 5:17, 21, 23, 27, 31, 38: „Ne gondoljátok, hogy megsemmisíteni jöttem a Törvényt vagy a Prófétákat. Nem megsemmisíteni jöttem, hanem betölteni.” És most figyeld meg, hogy Jézus mit foglalt bele a további mondanivalójába: „Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: »Ne gyilkolj [2Móz 20:13; a hatodik parancsolat]« . . . Ha tehát ajándékodat az oltárhoz viszed [5Móz 16:16, 17; nem része a tízparancsolatnak] . . . Hallottátok, hogy megmondatott: »Ne kövess el házasságtörést [2Móz 20:14; a hetedik parancsolat].« Ezenkívül megmondatott: »Aki elválik feleségétől, adjon neki válólevelet [5Móz 24:1; nem része a tízparancsolatnak].« Hallottátok, hogy megmondatott: »Szemet szemért és fogat fogért [2Móz 21:23–25; nem része a tízparancsolatnak].«” (Jézus tehát felváltva hivatkozott a tízparancsolatra és a Törvény többi részére, anélkül hogy különbséget tett volna köztük. Nekünk másként kellene tennünk?)


Különválasztotta-e Jézus a tízparancsolatot, amikor ezt kérdezték tőle: „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” Nem. Ehelyett ezt mondta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat. A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták” (Máté 22:35–40). Ha egyesek ragaszkodnak a tízparancsolat megtartásához (5Móz 5:6–21), mondván, hogy a Törvény többi részével ellentétben ezeket kötelesek betartani a keresztények, valójában nem éppen azt vetik el, amit Jézus a két legnagyobb parancsolatnak nevezett (az 5Mózes 6:5-öt és a 3Mózes 19:18-at idézve)?


Amikor a Mózesi Törvény megszűnéséről van szó, utal-e a Biblia közvetlenül arra, hogy a tízparancsolat is beleértendő abba, ami megszűnt?


Róma 7:6, 7: „Most azonban fel lettünk oldva a Törvény alól, mivel meghaltunk annak, ami fogva tartott minket . . . Mit mondjunk tehát? A Törvény bűn? Soha ne legyen úgy! Valójában nem ismertem volna meg a bűnt, ha nem lett volna a Törvény; és például nem ismertem volna a mohó kívánságot, ha a Törvény nem mondta volna: »Ne kívánj mohón.«” (Milyen példára utalt itt Pál közvetlenül azután, hogy megírta, hogy a zsidó származású keresztények ’fel lettek oldva a Törvény alól’? A tizedik parancsolatra, s ezzel rámutatott, hogy ez hozzátartozott ahhoz a Törvényhez, amely alól fel lettek oldva.)


2Kor 3:7–11: „ha a halállal szolgáló és betűkkel kövekbe vésett törvénygyűjtemény dicsőségben jött létre, úgyhogy Izrael fiai nem tudtak kitartóan Mózes arcára nézni az ő arcának dicsősége miatt, amely megszüntetendő dicsőség volt, hogyan ne övezné sokkal inkább dicsőség a szellem szolgálatát? . . . Mert ha a megszüntetendőt dicsőséggel vezették be, sokkal inkább dicsőségnek kell öveznie a megmaradót.” (Itt „betűkkel kövekbe vésett” törvénygyűjteményről van szó, és azt olvassuk, hogy „Izrael fiai nem tudtak kitartóan Mózes arcára nézni”, amikor azt átnyújtotta nekik. Minek a leírása ez? A 2Mózes 34:1, 28–30-ból megtudjuk, hogy ez a tízparancsolat átnyújtása; ezek voltak a kövekbe vésett parancsolatok. Nyilvánvaló, hogy ezek is ahhoz tartoznak, amiről a bibliavers kijelenti, hogy ’megszüntetendő’.)

2013. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm szépen annak aki normálisan válaszolt. Még csak a Biblia elején járok ugyanis nemrég kezdtem tanulmányozni.


Kedves "TATI" neked meg csak annyit hogy elég nehéz elképzelni rólad hogy keresztény vagy ilyen bunkósággal. Feltettem egy kérdést nem tudom miért esett nehezedre normálisan válaszolni, nem egyből kb lehülyézni az embert.

Ha nem vagyok tisztába valamivel szerintem segíteni kéne. Nem mindenki rendelkezik akkor hatalmas tudással mint te... :)

2013. nov. 24. 19:42
 9/16 anonim ***** válasza:

A bibliát nem az elején kell kezdeni ,hanem a János evangéliumával.

És utána jöhetnek párhuzamosan az Ó szövetségi könyvek az Új szövetségi könyvek írásai.

2013. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

KZitus üzenete,részlet.


Különválasztotta-e Jézus a tízparancsolatot, amikor ezt kérdezték tőle: „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” Nem. Ehelyett ezt mondta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat.



Kzitus!Minden normális Bibliában így áll, ""Jézus ezt felelte: "Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez a legnagyobb, az első parancs."


Jézus ,Uraknak Ura ,és Királyoknak Királya,Ő az Úr.

Érted?

ez nem szőrszálhasogatás ,csak a Bibliát ha lehet értelmezzük helyesen.

2013. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!