Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosok a pokolba...

Az öngyilkosok a pokolba kerülnek?

Figyelt kérdés

És ha valaki nem öli meg magát csak sietteti a halálát?

NEM kell olyan válasz, hogy "hülye emo, öld meg magad", csak értelmes választ adjatok.

Amúgy nem akarom megölni magam, csak kíváncsiságból kérdeztem.



2013. nov. 24. 08:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
34%
A öngyilkos nem a jó életet uatsítja vissza a legtöbb esetben. Hanem azt a gennyet, amit kapott.
2013. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


Az élet önmagában nem jó vagy rossz, hanem olyan amilyenné tesszük. Minden ember a lelkiismeretét tekintve szabad, a döntéseinek következményeként válik az élete jóvá, vagy rosszá. Hamis az az elképzelés, hogy az ember boldogsága a körülményektől függ.


Üdv. Péter

2013. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

Szeretem a kérdéseket a Biblia tanítása szerint megválaszolni.

És abban többek között ez áll,hogy minden ember bűnös ,vagy halott (szellemileg halott),és egyedűl csak Jézus Krisztus tudja megeleveníteni.Ha valaki újjászületik Krisztusban,akkor az örökké az Övé marad ,a neve felvan írva a menyekben ,és nem töröltetik ki .

Példa,ha az én fiam akit szeretek ,valamiért öngyilkos lesz akkor már nem az én fiam?

Ha majd egy öngyilkos feltámad,és az Isten gyermeke volt, és Jézus előtt fog állni,Hát ,kap egy kis fejmosást ,hogy miért nem bízott benne ,stb..

Érted?

A pokolba ,vagy inkább az örök kárhozatba azok kerülnek ,akik földi életük alatt nem fogadták el Jézus Krisztust megváltójuknak.

2013. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
49%
Pokol...az öngyilkos nagy valószínűséggel szembesülni fog tettének súlyával,tehát megtapasztalja a poklot,ám erre nem mondanám,hogy büntetés,hanem inkább pótvizsga...ugyanis meg kell tanulnia a leckét,ha kell újra,és újra,hogy megértse,nem az a megoldás,hogy elmenekülünk a problémák elől,hanem az,hogy szembenézünk velük,kérünk lelki segítséget ha kell,és hiszünk a megoldásban.
2013. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Most megfogalmazódott bennem egy kérdés: Mivel hajlamos vagyok a depresszióra és ez gyakran be is következik, olyankor érzem jól magam és nem akarok boldog lenni. Akkor ez bűn? Amint az előbb is írtam, hiszek Istenben és Jézusban, de mégis félek, hogy a pokolra jutok.

Lehet, hogy ez idővel elfog múlni, mert épp abban a "kritikus időszakban" vagyok, amit "tinédzser kornak" hívnak....

Mégis kétségeim vannak...

2013. nov. 24. 16:28
 16/41 anonim ***** válasza:
2013. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Miért vagy szomorú?:(

Ugye nem fogod bántani magad?

2013. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

"Most megfogalmazódott bennem egy kérdés: Mivel hajlamos vagyok a depresszióra és ez gyakran be is következik, olyankor érzem jól magam és nem akarok boldog lenni. Akkor ez bűn? Amint az előbb is írtam, hiszek Istenben és Jézusban, de mégis félek, hogy a pokolra jutok."


Miért lenne bűn? Ha ettől félsz,akkor Istent,Jézus félreismered,és nem annak hiszed,aki valójában.

2013. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Azért hiszem ezt bűnnek, mert az előbb ezt leírták, emellett én is olvastam már valahol ilyesmiről.
2013. nov. 24. 18:29
 20/41 anonim ***** válasza:

Két bátorító nóta arról, hogy sose szabad feladni:


Sing Sing: Valamiben hinni kell

http://www.youtube.com/watch?v=WeVa6zriF1U


Peter Gabriel Kate Bush Don't Give Up

http://www.youtube.com/watch?v=KVaK24LIDko


(ha keresztényként hallgatod, többletjelentésük van)

2013. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!