Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elérhet valamit egy zsidó...

Elérhet valamit egy zsidó közösségben egy keresztény fiú?

Figyelt kérdés

Nem várok antiszemita válaszokat. Egy zsidó közösségben tanulok mindent beleadva. A legjobb tanáraim, a diákok nagy része is izraelita, erről tudok.


Úgy tudom a vallásuk rendkívüli módon erősíti az összetartást ezzel kicsit kiközösítik a nem zsidókat. Elképzelhető, hogy kisebbségként kell a jövőben megélnem ezt az egészet?


Komoly dilemma, mert az élet olyan szakaszában vagyok, ahol a jövőmet és megélhetésemet építem, ennek fejében kell a tanulmányaimat, ötleteimet is megosztanom izraelita, (és nem izraelita) tanárokkal diáktársakkal.


Felmerült bennem az, hogy egy álcát mutatok kifele, és védem a saját lelki tartalmamat, mert szétrombolhatják, de lehet, hogy értékelnem kellene, hogy hasznos tanácsokkal látnak el. Tanítanak, tanítók.



2013. nov. 28. 18:27
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bigott keresztény, sőt, nem is tudják rólam, hogy nem vagyok izraelita... de gondolom ezt azért látják az emberen, a facebook profilján (ami elég sok személyes adatot tartalmaz) stb. Egyébként nem vagyok antiszemita, nincs semmi bajom a zsidó közösségekkel, csupán félek, hogy az ő összetartásuk miatt nem engednének érvényesülni.
2013. nov. 28. 18:28
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyenlőre úgy érzem megosztják velem a gondolataikat és pozitív tanácsokkal látnak el, de egyben félek, hogy ezzel a megosztással később visszaélhetnek. Kiszívhatják a legjobb ötleteimet. Vagy esetleg olyan képet építenek fel bennem, hogy tőlük függ a szakmai tehetségem, pedig valójában nem, ez pedig egy komoly pszichológiai komplexus alapja lehet amit nem szeretnék a megélhetésemmel keverni. De ezek csupán a kételyeim, amelyek lehet, hogy hamisak, tévesek.
2013. nov. 28. 18:31
 3/31 anonim ***** válasza:
55%

Vallási alapon a legfundalistább zsidó is csak addig tiltakozhatna ellened, amíg nem vagy hajlandó beintegrálódni.

Ha valaki ennyire gyűlöli a másik népet, az meg nem zsidó.

De szerintem ez egyén függő.

2013. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Bocsi hogy ezt írom, de szomorú az amit itt leírtál.

Nem értem miért akarsz oda tartozni,bár jogod van azt tenni amit akarsz.

az Tény, hogy ha el is jutsz valameddig, bizony sokat kell "hajbókolnod" érte.

Egy valódi Izraelita mesélte, hogy Támogatják egymást, egy darabig de nagyon sok év telik el mire elérsz valamit, s ha haza akar menni akkor kimehet Izraelbe, ahol egy nagy ajándék csomaggal, és 15.000 dollár kezdő pénzzel indítják az útjára.

Ennyi.

Nem tudom mi a terved, de jól gondold meg....Főleg ha nem vagy test szerinti Zsidó...

Jehova már nem őket támogatja....

De Te tudod....

2013. nov. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmilyen közösséget megbántani, rendkívül pozitívak a tapasztalataim az izraelitákkal, de azt vettem észre, hogy egy kicsit félénkek.


Az a baj, hogy annyi rémmese kering a neten róluk, sőt, ők is olyan rémmeséket terjesztenek néha, hogy az ember már nem tudja mi az igazság..

2013. nov. 28. 18:45
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem vallási közösségről van szó, inkább üzleti, szakmai!
2013. nov. 28. 18:47
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Egy zsidó csak egy "igazi" zsidónak fog segíteni "igazán"! Üzlet és vallás!
2013. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a becsületed többet ér, mint hogy ezekkel közösséget vállalj.
2013. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, az a baj, hogy szerintem ők is így állnak hozzá :D

Én alapvetően nem osztom az előítéleteket... de kisebbségben érzem magam.

2013. nov. 28. 18:57
 10/31 anonim ***** válasza:
2%

Kedves Kérdező.


4-es vagyok.

Én nem azt mondtam hogy minden Izraelita rossz, hiszen minden nemzet elmondhatja hogy a sorai között vannak aljas galád emberek.

Hanem azt, hogy legyél óvatos,

S hogy miket terjesztenek azt Én is tudom,s hogy mi igaz, és mi nem azt is., de hidd el vannak olyan kereszténnyé lett zsidók, akik jól ismerik az körülményeket és óvatosságra intik az embereket saját berkeken belül is.


Csak annyit, hogy a 2. világháborút többnyire ők pénzelték a saját társaik ellen....s ezt már sokan tudják az idősebbek közül

2013. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!