Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadhatnak a zsidók a...

Elfogadhatnak a zsidók a saját közösségükben gojokat?

Figyelt kérdés
Legyen szó mondjuk egyetemi társaságokról, kisebb-nagyobb baráti csoportokról, vagy a hátuk mögött kibeszélik és valójában sosem fogadják teljesen el őket?

2013. nov. 28. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezt csak a hagyományos, ortodox tanok utasítják el, például aki nem zsidóhoz házasodik azt kitagadják. persze ez nem általános, főleg nem Magyarországon. Itt a legtöbbön nem is látszik hogy amúgy zsidó, nem is foglalkoznak vele.
2013. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan esetben is számíthatok elfogadásra, ha komolyabb üzletről, tudásról, pénzről van szó?
2013. nov. 28. 20:09
 3/11 yuda ***** válasza:
96%

A zsidók ugyanolyan emberek, mint bárki más. Nem kell misztifikálni.

Egyébként sem áll meg az a kifejezés, hogy "zsidók".

Mit akarsz ezzel kifejezni?

Olyan, hogy "zsidók", nincsenek, hiszen egész életed is kevés lenne, hogy mindet megismerd alaposan.

Tehát értelmetlen általánosságban fogalmaznod.

Ami téged értinteni fog az pár, jó esetben tucatnyi zsidó ember, akik vagy vallásosak, vagy nem.

Vagy befogadóak, vagy nem.

Ha nem befogadóak, de érdekük fűződik hozzád, akkor menni fog a dolog.

Ha megismernek, akkor is dönthetnek később pozitívan.

Nincs ebben semmi rendkívüli, mindenki más ugyanígy csinálja.

Üzleti életben mindenki bizalmatlan először. Ez teljesen egészséges. Főleg ha párszor megpróbálták őket átverni.

Ha leteszel valamit az asztalra, bebizonyosodik, hogy megbízható vagy, akkor élvezni fogod akár a barátságukat is, de a kollegaritásukat mindenképen. Ismétlem, ez minden rasszra érvényes és amit te írtál, az csak misztifikálása a zsidóknak.

És ha kibeszélnek a hátad mögött, mi történik? A magyarok nem így csinálják?

Némelyik zsidó egyébként magyarabb, mint te, vagy én. Többet tettek az országért, mint a legtöbb mellét verő nemzeti érzelmű honpolgár.

Vannak közöttük gazemberek? Biztos van, de melyik nemzetbeli között nincs?

Általánosításnak ezért nincs értelme.

Magyarokat se misztifikáljuk, hogy ők az erény csőszei, mert ez sem fedi a valóságot.

2013. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Csak annyi mese, rémtörténet és rosszindulatú antiszemitizmus terjed a levegőben, hogy mindig végigfut az emberben, hogy nem zörög a haraszt ha nem fújják... Tehát valami alapja csak lehet, vagy mégsem.


Nyilván a romákról is ugyanennyi disznóság terjed, de minden jóindulatom ellenére sem bíznék meg bennük.

2013. nov. 28. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Tsvai falen tsu last: der nar tsevishen klugeh un der kluger tsevishen naronim.
2013. nov. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A magyar közmondás így hangzik pontosan: Nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja.

Az előző válaszbeli jiddis pedig angolul: Two are embarrassed: the fool in the company of wise men and the wise man in the company of fools.

[link]


A közmondásokban pedig sokszor van igazság, de nem mindig, mindenkire és/vagy minden helyzetre vonatkozóan, tehát nem általános érvényűek.


Persze lehet hallani mindenféle történeteket, és lehet, hogy még igazak is. De nem lehet egy-egy embercsoportot homogén egységként kezelni, mivel egymástól független egyedekből áll.

Előítéletes vagy a romákkal, azaz néhány ember miatt elítélsz egy egész népcsoportot. Pedig nem kellene. A magyarokat sem ítéled el úgy en block, pedig többezer negatív sztorit hallhattál/olvashattál már néhány év alatt. Mégsem állsz hozzájuk úgy, hogy a magyarokban soha nem tudnál megbízni, ugye?


A kérdésre egyébként: én úgy tudom, hogy közösségtől függ; van, amelyik befogadóbb, és van, amelyik zártabb.

2013. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lehetoleg NEM!!

az okokat lasd eppen magyerifoldon!!

2013. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát, elítélem a magyarokat és magyarországot is, kivéve azon belül egy bizonyos réteget, a fiatal értelmiségieket, illetve azt a felső tízezert, aki eddig mentesült a nyomortól, így nem torzult el az elméje. Ez a lakosság alig 5%-a. Maximum 10%

Az országot is elítélem a meghurcoltatások, büntetések, stb miatt és szeretnék minél előbb külföldre települni.


A romákkal pedig azért vagyok előítéletes, mert ez egy életmentő dolog lehet. Ösztön. Tudni kell mivel kell vigyázni.


A zsidók pedig azért jönnek ide, mert az első bekezdésben írtam erről a 10%-ról, nos ennek a 10%-nak ha nem több mint a fele, biztosan izrealita. Akikkel nincs bajom, szerintem csodálatos nép és én magam is zsidó származású vagyok, de mivel már nem követem a vallást, nem biztos, hogy befogadnak.

2013. nov. 29. 14:15
 9/11 yuda ***** válasza:

Tehát zsidó vagy és gojként azonosítod magad?!

Érdekes eszmefuttatás.


Izrael létjogosultsága és történelmi emléke szerint a zsidó nép lényege a következő:

Isten választotta ki magának minden nép közül, hogy népe legyen és Ő Istenük legyen.

Isten nélkül Izrael rosszabb, mint bármely nép.


Vannak nemzetek, akik saját istenüket szolgálják és kitartanak mellettük, nem cserélgetik.

De nem így Izrael. Asszimilálódik, elhagyja ősei Istenét: Ábrahám, Izsák és Jákob Istenét és szeretne beszürkülni, mint egyébb szedett-vetett nép.

Ez nem működik.

Izraelnek fel kell vállalnia a hitét. Fel kell vállalnia azt az egyedülálló szerepét, amit Isten nekik szánt, amikor visszatérnek az igazsághoz.

Izrael adta a világtörténelem legnagyobb értékeit a világnak. Izraelé Mózes, Dávid király, a próféták, a Törvény...és sok egyéb.

Ezt az egyedülálló történelmi szerepet kellene felvállalnotok újra és Istenhez térni.

Ha ezt megteszitek, Isten is hozzátok tér és megtapasztaljátok, hogy erős az Úrnak a karja a szabadításra.

Lásd be zsidó barátom: Isten nélkül semmi értelme Izraelnek.

Istenhez térj először, de ne a meghamisított vallás szerint, erőtlen hagyományok szerint, hanem őseid hitét kövesd.

Szólítsd meg Istent és felelni fog, mert Izrael leszármazottja vagy. Nem veszíthetsz semmit. Tedd meg és ámulj!

2013. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"elítélem a magyarokat és magyarországot is, kivéve azon belül egy bizonyos réteget, a fiatal értelmiségieket, illetve azt a felső tízezert, aki eddig mentesült a nyomortól, így nem torzult el az elméje."


Ez megint általánosítás, tehát evidensen hiba.


1. A "fiatal értelmiségiek" egy része semmirekellő léhűtő, akit a szülei benyomtak a felsőoktatásba fizetős szakokra, vagy aki bejutott valamelyik büfészakra, vagy egy olyanra, amelyen nevetségesen alacsony volt a felvételi ponthatár. Ők azok, akik végigbulizzák a négy-öt évet, a vizsgákon csalással mennek át, a tudásuk meg alig több a nullánál. (Esetleg még rá is húznak egy-két évet, ha mégsem sikerül minden vizsgán összekaparni a kettest, és emiatt csúsznak a ráépülő tantárgyakkal.)


A "fiatal értelmiségiek" ezen része egy fokkal sem különb az átlagnál, sőt...


2. 1 Az ember elméje nem csak a nyomortól torzulhat el, hanem még kisezer más okból is.

2. 2 Csak két valós példa a "felső tízezer" köreiből:

- Egyetemista lány sírva fakad, mert letört a műkörme.

- Egy másik egyetemista arról panaszkodik, hogy az anyja nem felfelé lépett a ranglétrán a válás utáni kapcsolatával. (Tehát nem maga a válás ténye a problémája, hanem hogy a mama "alacsonyabb rangú" partnerrel állt össze.)

Ezeket első kézből hallottam a közelmúltban. Azért itt elég nagy problémák vannak az értékrendekkel... (És akkor a még durvább példákat nem is említettem.)


"Az országot is elítélem a meghurcoltatások, büntetések, stb miatt és szeretnék minél előbb külföldre települni."


A meghurcoltatások, büntetések és hasonlók valóban szégyenére válnak az országnak. Én pedig maximálisan elfogadom, ha valaki külföldön akar boldogulni. De nem látom a két dolog között az összefüggést. Hirtelen nem tudnék olyan országot mondani, amelyiknek ne lenne szégyenfolt a múltjában.


"A romákkal pedig azért vagyok előítéletes, mert ez egy életmentő dolog lehet. Ösztön. Tudni kell mivel kell vigyázni."


Akkor legyél konzekvensen előítéletes, azaz minden néppel és nemzetséggel szemben. Ez egy életmentő dolog lehet. Ösztön. Tudni kell, mivel kell vigyázni.

(Megmondom neked: az emberekkel úgy általában, tehát nincs kivétel.)

2013. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!