Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Miért adott...

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Miért adott Isten saját magának olyan nevet, aminek csak héberül van jelentése?

Figyelt kérdés
A világ teremtője, aki hamarabb létezett, mint bármi más, éppen héberül nevezi el magát, gondolom ezt nem Mózes (vagy Ábrahám? Kinek mutatkozott be ezen a néven először?) idejében találta ki, közvetlenül mielőtt bemutatkozott, hanem régebb óta így hívták. Pedig ekkor még nem voltak nemzetiségek, és nem voltak nyelvek sem, és nem voltak zsidók sem, meg a kiválasztásuk sem történt meg.
2013. jún. 22. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az nem Isten neve. A neveknek jelentése volt akkor...

Ezek a "nevek" a "viselőjüknek" egy vagy több tulajdonságra/jellemzőjére utalnak, vagy pedig gyakorlatilag ugyan olyan szavak, mint a többi (csak nevet csináltak belőlük).

Ma már azonosítás céljából használják a neveket vagy mert jól hangzik.

Ha lenne is Istennek neve, biztos, hogy nem az lenne a lényege!

Nem kell okkultizmust belemesélni....

Viszont nem mindenkinek jelenti ugyanazt az isten szó napjainkban....

Jehova tanúit meg az is zavarja, ha a Bibliából az jön ki, hogy Jézus Isten. Ezért is rakják sok helyre oda, hogy Jehova.

2013. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

Nos úgy látom a Tanúknak szól a kérdés ezért válaszolhatok, bár látom, hogy itt a nem tanúk is válaszolnak.


a kérdésed nagyon jó, csak nem értem, miért nem azoktól kérdezed meg akik járnak hozzád?

Ők is tudják a választ.


(1Mózes 4:1) 4 Ádám pedig együtt hált Évával, a feleségével, és Éva terhes lett, majd idővel megszülte Káint, és ezt mondta: „Férfit szültem Jehova segítségével.”


Éva is nagyon jól ismerte ezt a nevet, ez semmi kétség.


Katy Weaver

2013. jún. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hát kedves Mennyország.

Jézus nem a mindenható Isten, és nem össze keverendő vele.

az Izraeliták sem Jézus imádták, Hanem Jehovát, de hát ezt már azok akik ezekkel foglalkoznak, tudják jól.


Nem zavar, hogy Jézus Isteni tulajdonságokkal rendelkezik

De ettől nem lesz a Teremtő Istennel sohasem egy személy.


Katy Weaver

2013. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem foglalok állást kedves Katy azzal kapcsolatban, hogy ki volt Jézus. Azt tudom, hogy amit mondott az Atyától van.

És azt tartom értéknek:)

2013. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A hozzám járó tanúkkal legközelebb már csak szeptemberben fogok találkozni. Egyébként a kérdésre nem válaszoltál Katy. Tudjuk tehát, hogy réges-régen, saját magának adta ezt a nevet. De miért héberül? Amikor nem is létezett még héber nyelv.
2013. jún. 23. 10:40
 6/20 anonim ***** válasza:
A gond, hogy héberül pont semmi jelentése annak, hogy Jehova. Ez egy kreált szó. Az Adonáj és az Eloim, mint Úr magánhangzói beleintegrálása a JHWH tetragrammában. Néhány évtizede "létező" szó, nemhogy több évezredes...
2013. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Nincs jelentése?


De van.

Azt jelenti hogy azzá válok amivé válnom kell, vagy Én idézem elő, hogy legyen...

S ezzel a Teremtői mivoltjára utal.


Hogy Ádámék milyen nyelven beszélte, annak még utána nézek, bár emlékeim szerint vagy ó arám vagy ó héber nyelven.

Adhonai vagy az Elohim, szavaknak semmi köze ehhez az biztos, és nem ebből képződött, mert maga Isten kimondta a nevét, szó szerint


Katy Weaver

2013. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

„De van.

Azt jelenti hogy azzá válok amivé válnom kell, vagy Én idézem elő, hogy legyen...

S ezzel a Teremtői mivoltjára utal.”


Akár ezt is jelenthetné, viszont az újszövetségben pontosan megláthatjuk, hogy a neve mindenképpen a „vagyok”-at jelenti.


Jn18;5-6


- Kit kerestek?

- Felellnek néki: A názáreti Jézust.

- Monda nekik Jézus: Én vagyok.

Mikor azért azt monda nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének.


Tehát az Úr a csipkebokornál Mózesnek így mutatkozott be:

2Móz 3,14

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


„mert maga Isten kimondta a nevét, szó szerint”

Igen, de ez csupán a mássalhangzókban maradt fent ránk. JHVH. A magánhangzók hiányoznak. Sokkal valószínűbb a JAHVEH, ami létezőt jelent. Létezek, aki létezek… Vagyok, aki vagyok. Ennek a szónak a héberben van jelentése, a Jehovának semmilyen jelentése sincs. Mesterséges jelentését az elmúlt évtizedekben adták hozzá. Kreált szó, és természetes, hogy hithű Tanú testvéreimnek soha nem jönne ki a száján, hogy kitalált névről van szó, hiszen akkor már nem is Jehova Tanújának, hanem hitehagyott Tanúnak lehetne nevezni Őket. Azzá válok, amivé válni akarok. És csiribí - csiribá… Viszont az, hogy Isten az örökkévaló, a létező, na, annak már értelme is van.

2013. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Utána néztem a nyelveknek.

S a kutatásaim során egyetlen nyelvet beszéltek az emberek az Özön vízig, és ez a legnagyobb valószínűséggel a Héber nyelv volt, és utána zavarta össze a nyelveket Jehova.


(1Mózes 11:1) 11 Az egész földnek pedig egy nyelve és egy szókincse volt.


Jézust pedig ne keverjük már össze az apukájával a teremtőjével.

S azt hogy hogyan kell kiejteni a modern korban abba belekötni szőrszál hasogatás, ha Jehovának nem tetszene hidd el nem hagyná hogy a nevét rosszul használják, Jézus nevét sem egyformán ejtik ki a különböző nyelvűek, de ezért nem fog megsértődni,


Katy Waver

2013. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves Ozmium, hogy hogy csak szeptemberben,?


Talán mész nyaralni?

egyébként segítséget továbbra is a jw.org oldalon kérhetsz.


Akkor jó pihenést kívánok. Én is megyek a testvérekkel a kongresszus után Zalacsányba.

Addig sem zavarom a fórumon a vizet :)


Katy Weaver

2013. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!