Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden embernek van védő...

Minden embernek van védő angyala, vagy csak a hívő embereknek? Ezt lehet tudni a bibliából?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A Zsoltárok könyvében ezt olvassuk:


"Mert azt mondtad te: Az Úr az én oltalmam; a Felségest választottad a te hajlékoddá: Nem illet téged a veszedelem, és csapás nem közelget a sátorodhoz; Mert az ő angyalainak parancsolt felőled, hogy őrizzenek téged minden útadban." (Zsolt 91,9-11)


A 9. vers nyilvánvalóvá teszi, hogy olyan emberekről van szó, akik kapcsolatban vannak Istennel.

2013. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez véletlenül nem egy messiási prófécia? Mert egy Jézus filmben,hallotam ,éppen ezeket,vagy hasonlókat, idéz a sátán Jézusnak ,amikor meg kisérti.
2013. nov. 29. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyiknek sincs olyan formában, mint ahogy néhány ezós képzeli azt :D

Bár már néhányszor volt szerencsém, vagy ha úgy tetszik segített az Isten.


Pl. amikor kisebb voltam, hallani akartam egy hangot. Fogalmam sincs miért, de olyat csináltam aminek semmi alapja nincs. Ma napig nem értem, miért hittem azt, hogy ekkor fogom hallani. Megkeveredtem vagy nem tudom.

De beraktam két drótot a konnektorba és összeérintettem a fém végénél őket. Szép látvány volt. A villanyóra azonnal kicsapódott az egész lakásban.


Csak ilyen apróságok. Most viszont mindig más bajom van, úgy hogy jól jönne már egy kis lökés. Lassan már annyira köhögök, hogy csoda hogy vér nem jön fel. Meg a fejem is néha megfájdul. Remélem nem lesz agyvérzésem vagy ilyesmi.

Nem vagyok az a beteges típus.


Na mindegy.

De mit is jelent az angyal szó? Mi az angyal szerepe?

2013. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köhögésre nagyon jó a zsálya tea,hagyma héj tea.

Vagy kamillával párgolni.

Egyszer ("2éve)úgy köhögtem ,hogy már vér is jött..

a teák segítettek.

2013. nov. 29. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 91. zsoltár nem messiási prófécia. Az újszövetségi írók ugyanis általában jelzik azokat az ótestamentumi igehelyeket, amelyeket messiási próféciaként értelmeznek, de a 91. zsoltárral ezt nem teszik. Igaz, Sátán idézte ezt Jézus megkísértésekor, de nem próféciaként, hanem azért, hogy tőrbe csalja Jézust.


Egyébként a Bibliában máshol is találunk olyan igehelyet, ahol arra találunk kifejezést, hogy Isten angyalainak a szolgálata az Istennel kapcsolatban lévő emberekre vonatkozik:


"Az Úr angyala tábort jár az őt félők körül és kiszabadítja őket." (Zsolt 34,8)


János apostol látomásában az angyal a következőket mondja:


"szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, a kik megtartják e könyvnek beszédeit" (Jel 22,9)


Az angyal tehát az önmeghatározása szerint János hittestvéreinek a szolgatársa, és azoknak akik megtartják a könyv (a Jelenések könyvéről van szó) beszédeit, ezek pedig a hívő emberek, akik olvassák a Bibliát. Egyébként azért is lenne illogikus, ha az angyalok védelme azokra is kiterjedne, akik saját elhatározásukból elutasították Isten, mert az Úr mindenki döntését tiszteletben tarta. Ha valaki azt mondja, hogy Isten nélkül akar járni, akkor vállalnia kell a felelősséget. Pál erre is utal a Római levél 1. fejezetében.

2013. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"De mit is jelent az angyal szó? Mi az angyal szerepe?"


A héberben malák, a görögben angelosz. Szó szerint lefordítva: követ, küldött. A szerepük pedig az, hogy szolgáló lelkek (Zsid 1,13-14)

2013. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy meggyógyultál:)



Zsoltárok könyve » 103. fejezet

2

Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.

3

Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.

4

Aki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged.

5

Aki jóval tölti be a te ékességedet, és megújul a te ifjúságod, mint a sasé.

6

Igazságot cselekszik az Úr, és ítéletet minden elnyomottal.

2013. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam ,nem tudom támogatja e a Biblia tanítása,hogy ha valaki csak tegyük fel 68éves korában tér meg ,addig vigyáznak e rá az angyalok? ,(vagy az ő védő angyala?)
2013. nov. 29. 21:19
 9/11 lsandor ***** válasza:
Kedves kérdező! A Bibliából kiderül, hogy léteznek angyalok, valós személyes, de nem támogatja azt a gondolatot, hogy van minden embernek egy őrangyala. Ez egy pogány eredetű tanítás, elgondolás. Elég ha arra gondolsz, hogy az emberekkel rossz dolgok történnek, azzal is megtörténhet valami szerencsétlenség, aki azelőtt nem élt át nehézségeket, ez is azt bizonyítja, hogy felettünk emberek felett nem őrködnek angyalok
2013. nov. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pelgrim ***** válasza:

Angyalok nem léteznek, legfeljebb csak egy jámbor ábránd, láthatatlan, emberhez hasonló nemtelen lényekről. De létezik az ember isteni kiléte az Én Vagyok minden emberben, az akiről Názáreti Jézus azt mondta, hogy „Én vagyok a jó pásztor, ...”, „Én vagyok a kapu, ...”, „Én vagyok az út, az igazság és az élet, …, stb.


Ez az Én Vagyok jelen van bennünk, és gondot visel rólunk, védelmez bennünket ha megengedjük neki, függetlenül attól, hogy milyen felekezethez vagy hitvalláshoz, vagy egyáltalán nem tartozunk semmilyen valláshoz.


Ez az Én Vagyok nem a személyiségünk, nem az ego. A személyiségünk, az ego csak részben képes gondoskodni vagy megvédeni bennünket, míg az életünket isteni kilétünknek köszönhetjük. A testünk tudat alatti működéséről az isteni kilétünk gondoskodik és akár a legnagyobb veszélyben is megvéd bennünket ha megengedjük neki.


Isteni kilétünknek hatalmában van, hogy bármilyen körülményt létrehozzon, vagy ha hiszünk az angyalok létezésében akár egy „angyal” alakjában megjelenjen nekünk hogy valamit tudtunkra adjon.

2013. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!