Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lassan egyházon kívüli hívő...

Lassan egyházon kívüli hívő leszek, mi lesz így/mit tegyek?

Figyelt kérdés

Keresztyén vagyok, de az egyház sok nézete nem tetszik.

Szerintem sok dolgot sarkítanak, sok dologban csak szélsőségekben gondolkoznak és önző Istenképet vázolnak ezek a nézetek.

Hívő vagyok, tudom, hogy szükségem van Istenre, tudom, hogy segít - sokszor látom is -, tudom, hogy szükségem van a megváltásra. Azt is tudom, hogy gyarló vagyok, jó sose leszek, de ha Istenre figyelek, akkor jobb azért mégiscsak, valószínűleg.

Viszont jelenleg lassan úgy érzem magam, mint egyházon kívül álló hívő.


Mit tegyek?


2013. nov. 22. 23:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
4%
Elkötelezettség nélkül, kérj egy ingyenes Biblia Tanulmányozást a jw.org honlapon.
2013. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

De most őszintén, ez Jehovás.


Amúgy valóban egyedül a Biblia miatt aggódom, ami egyedül ugyan, de nem kis tét.

Kell a tanítás nyilván, igénylem. Az alapdolgok tanítása.


De...

2013. nov. 22. 23:59
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy mit tegyél kedves kérdező?

Gyakorold a hited és mutass példát az embereknek...

Élj és segíts másoknak is élni.


Melyik egyház nézetei nem tetszenek amúgy?

Esetleg van olyan, amelyik szimpatikus lenne?


Miért baj, ha esetleg egyházon kívüli leszel?


Azt kellene eldönteni, hogy milyen előnyöd és hátrányod lenne, ha elmennél vagy maradsz. Szerinted?

2013. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
22%
Mit tegyél?.Örülj. Ha majd felnősz a lelki kiskorúságból is, akkor rájössz, hogy mindent elérhetsz, csak keményen kell érte dolgozni, küzdeni, hogy nem vagy bűnös, csak olykor gyenge akaratú, vagy gyenge jellemű, min sok ember..., de ez nem bűn, hanem lelki adottság, amin ugyanúgy lehet dolgozni, mint a testépítésen, csak akarat kell hozzá. Nem mesékre van szükséged, hanem a valóság széleskörű megértésére, az itt és most horizontjának értelmezésére. Ha önmagadat próbálod felfedezni és megérteni egzisztenciálisan előbbre jutsz, mintha mesékkel akarnád nyugtatni a létezés végétől rettegő lelkivilágodat.
2013. nov. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
46%
Jehova T. pedig semmiképp ne legyél, mert akkor a csőből a lefolyóba jutsz...
2013. nov. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 nagylzs ***** válasza:
65%
Először tájékozódj más vallásokról. Ha kicsit nyitottabb vagy, akkor filozófiai irányzatokról is. Olvass sokat a témában, és te magad döntsd el hogy mi az amit hinni akarsz a világról. Ha már tudod hogy mit akarsz hinni, akkor vállad föl. Akkor majd állni fogod a kritikát, mert tisztában leszel azzal hogy te miért azt hiszed amit.
2013. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
9%

1-ső válaszoló vagyok.


Kedves Kérdező:

Nem Jehovás, hanem Jehova Tanúja.

S nem kell annak lenni, az alapokat a Tanúknál elsajátíthatod, és ha tisztában vagy a Biblia tanításával, utána eldöntheted mit kezdesz az életeddel. Semmit nem veszítesz.

Ez egy nagy Tévedés, hogy a bibliai ismereteket csak akkor kaphatod meg ha Jehova Tanúja leszel, minden embernek jog van eldönteni az ismeret szerzés után, hogy mit tesz.

2013. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

"S nem kell annak lenni, az alapokat a Tanúknál elsajátíthatod"


Kedves Jehova Tanúja válaszoló!


Legyünk már azért őszinték a kérdezővel. Az Őrtorony Szervezetnek saját Bibliafordítása van, amely, a mai modern fordítások közül egyikhez sem hasonló. És nem, nem csak a "Jehova" szó indokolatlan betoldására célzok, hanem arra, hogy az újvilág fordítás a Jehova Tanúi teológiai nézeteit türközi. Ezt már az a George Howard is megírta egy levélben, akire a Tanúk igencsak szeretnek hivatkozni, és akinek tévesen használják a kutatásait.


Jehova Tanúi ugyanis nem követik az 1-2. századi korai kereszténység hitvallását, hanem a 4. századi ariánus mozgalom nyomdokaiba lépett, amelyet a történelmi kereszténység soha nem fogadott el.

2013. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
A fordítást Russel nézeteihez igazították! Neki viszont fingja nem volt az antik nyelvekhez, az adventistáktól, meg innen-onnan összeszedegetett vallási nézeteket -Armageddon félelemkeltés, Jézus nem Isten, szentháromság tagadás...stb- és ezeket úgy tálalta, mint a spanyolviaszt. De többször beperelték vallási és egyéb ügyek miatt, mindet elvesztette. De a fordítók sem voltak sehol, ezért sokáig fordították, míg bizonyos szavaknak a történelemben nem találtak olyan értelmezését, ami megfelelt Russel nézeteinek. Gyakorlatilag egy mesekönyvet félrefordítottak.
2013. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Szeressük egymást ***** válasza:
Leírhattad volna, vagy feltehetnéd külön kérdésben hogy melyik nézettekkel nem értessz egyet. Mert így nehéz tisztán látni.
2013. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!