Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi szervezet, és...

A Jehova Tanúi szervezet, és a keresztyén egyház között mi a legfontosabb különbség?

Figyelt kérdés

Anyit hallottam,hogy a keresztyénség közel,2000éves,a J.T.szervezet,meg csak kb.200 éves.

Arra lennék kíváncsi ,miért jobb az egyik a másiknál.vagy inkább melyik jobb?


2013. nov. 30. 19:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Tisztelt Jehova Tanúja!


"Ezért Jézus nem vallásokat vagy vallást hozott létre, hanem az igaz Tanítást, és a helyes Istennek Járó imádatot állította helyre, amit valóban a II. századra a hitehagyottak által alakított egyházak jól kiforgattak"


Nem veszed észre, hogy az Őrtorony Társulat "hitehagyottak" alatt rendszerint azokat az embereket érti, akik ellenkeznek a teológiai felfogásukkal? Érdekes módon a "Mit tanít valójában a Biblia?" című kiadványotokban az első három évszázad keresztényeire boldogan hivatkoztok, mint akik (szerintetek) nem használták a keresztetet. Hirtelen azonban, amikor most szóba kerültek a 2. századi keresztények már hitehagyottak lettek. Miért? Egy kicsit gondolkozz már: A Jehova Tanúi hol vannak Krisztus korától időben? Elég messze, ha jól tudom a 19. század vége felé alakult meg az egyház. A 2. században élt keresztények pedig Krisztus Mennybemenetele után néhány évtizeddel éltek, az apostolok tanítványainak a tanítványai voltak. Ha valakik közel vannak egy adott eseményhez, akkor annál valószínűbb, hogy minőségibb információkkal szolgálnak, tehát a Krisztus istenségének a szempontjából ők megbízhatóbb forrás mint a Jehova Tanúi.


Ifjabb Pilinuis i.sz. 112-ben azt írta a keresztényekről, hogy "váltakozva karban énekelnek az istennek hitt Krisztus tiszteletére". Megfigyelted a dátumot? A római író i.sz. 112-ben írta le ezeket a sorokat, a Jelenések könyve pedig a 90-es évek végén keletkezett. Tehát nagyon, nagyon a kereszténység legelején vagyunk még. Ha valakinek, akkor az ebben az időszakban élt keresztényeknek biztosan tudniuk kellett, hogy Krisztus Isten-e vagy sem, mert nagyon közel voltak az apostolok korához, János apostol ebben az időben halt meg.


Bár gondolom a Jehova Tanúi az 1. századi keresztényekre is simán rámondaná, hogy hitehagyottak, ha tudnák, hogy ők miket hirdettek. Római Szent Kelemenről hallottál már? Az 1. században, a 30-as években született keresztény püspök volt, tehát simán ismerehette még az apostolokat. Szeretnék tőle idézni:


"Ókeresztény írók 3. (fordította Ladocsi Gáspár)


Római Szent Kelemen neve alatt fennmaradt prédikáció [2. sz.]


I. 1. Testvéreim, nekünk úgy kell gondolkodnunk Jézus Krisztusról, mint Istenről, mint élők és holtak bírájáról, és nem szabad keveset gondolnunk megváltásunk felől."


És egyébként had mondjak már valamit. A kereszténység az első három évszázadban egységes volt abban a tekintetben, hogy Krisztus isteni személy-e vagy sem, azt vallották, hogy igen, ebből nem volt vita. Kizárólag a 4. században támadt olyan mozgalom, amely elkezdte vitatni Krisztus istenségét, ez az ariánus mozgalom volt. Nézz utána a történelemben, az 1-3. évszázadban nem volt ilyen mozgalom!


Tehát amikor a Jehova Tanúiról beszélünk, akkor a tanításuk fő irányvonalát nem a korai keresztényekre kell visszavezetni, hanem az ariánus mozgalomra.

2013. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
18%

Igen? akkor hazugság lenne az a prófécia ami az utolsó napok jeleiről szól, és ezek mindegyike Jehováról és a Tanításáról szól ahova nemzetek özönlenek,


(Ézsaiás 2:2-4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.



Nem beszélve az Biblia helyes értelmezéséről amire Dániel kapott utasítást hogy leírja.

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


Már pedig ha a biblia összességét nézzük, akkor az igazság az utolsó napok végén kezd kiderülni, tehát nem írja sehol a Biblia hogy sokáig fenn álló vallások ezreinél van az igazság akik ráadásul a Biblia Tanításába sem értenek egyet pedig állítólag Jézus követői. s ezerféle igazság nem létezhet sem kettő, hanem egy.


S Jézus mindig az egyedüli Atyáról beszélt soha nem mondta, hogy Őt kell imádni.

S az atya újra egységesen egybe akarja szerkeszteni az embereket egy imádatba, ahogyan régen volt, hogy egységesen hívják segítségül a nevét, és ne össze-vissza, és Ismerjék meg végre, hogy Ő az

Figyeld meg, hogy a nemzeteknek nem lesz választási lehetőségük, meg kell tudniuk, hogy ki Jehova. Vagyis Jehova kényszeríteni fogja a föld nemzeteit, hogy elismerjék: ő valóban az, akinek mondja magát, a Szuverén Úr, akinek a neve a szentséget, a tisztaságot és a makulátlanságot képviseli.


s ezt a biblia írja nem a Jehova Tanúi találták ki, mi csak tolmácsoljuk amit elhallgatnak azok akiknek nem lett volna szabad....

(Ezékiel 36:22, 23) . . .« 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.

(Ezékiel 37:28) 28 És megtudják a nemzetek, hogy én, Jehova szentelem meg Izraelt, amikor közéjük kerül az én szentélyem időtlen időkre.’«”

(Ezékiel 38:23) 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«

(Ezékiel 39:7) 7 Megismertetem szent nevemet népem, Izrael körében, és nem hagyom többé megszentségteleníteni az én szent nevemet; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova, a Szent Izraelben.«


s Jézus ezért a névért imádkozott, hogy szenteljék meg, vagy is tisztázva legyen és a napvilágra jöjjön minden igazság, ez van a bibliában összhangban egymással.

De hát majd meglátjátok.

2013. nov. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Igen? akkor hazugság lenne az a prófécia ami az utolsó napok jeleiről szól, és ezek mindegyike Jehováról és a Tanításáról szól ahova nemzetek özönlenek, "


Ezt egy szóval sem mondtam. Azonban az már a te egyéni értelmezésed, hogy az egyházadra értelmezed ezt a próféciát, én biztosan nem. Ha megkérdeztünk volna egy olyan keresztény püspököt, aki még az apostolok kortársa is volt, vagy az azt követő nemzedékhez tartozott, nem értettek volna egyet abban, hogy ez a prófécia Jehova Tanúiban teljesedik be, mert más volt a hitvallásuk mint nektek, ahogy azt fentebb részleteztem.


"Nem beszélve az Biblia helyes értelmezéséről amire Dániel kapott utasítást hogy leírja."


Összességében a Bibliát többen értelmezték helyesebben a korai kereszténység, az előreformációs, reformációs és ébredési mozgalmak idejében mint most. Az általad idézett szakasz egyébként is csak Dániel könyvére vonatkozik, de annak is csak egy részére, mert egyébként már az ókoran is érthető volt a könyv.


"Már pedig ha a biblia összességét nézzük, akkor az igazság az utolsó napok végén kezd kiderülni"


Nem. Csak a végidőre vonatkozó próféciákra igaz ez. Az "igazság" már nagyon sok embernél ott volt évszázadokkal korábban is. Az egyházatyák illetve az előreformációs mozgalmak nagyon sok dolgot megértettek a Bibliából. A Biblia azt mondja: "Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig." (Péld 4,18). Isten fokozazosan tárja fel az igazságokat a népe előtt. A végidőre vonatkozó próféciák azonban, csak a maga idejében lesznek érthető. Jeremiásnál olvassuk: "az utolsó napokban értitek meg e dolog értelmét." (Jer 23,20)


"S Jézus mindig az egyedüli Atyáról beszélt soha nem mondta, hogy Őt kell imádni."


Mivel Jézus az Atya küldötte volt, ezért természetes, hogy ráirányította a figyelmet. Az Atya viszont Jézusra irányította a figyelmet, ahogyan olvassuk Ésaiásnál az Ebed-Jahve énekekben. Ettől függetlenül azonban Jézust is lehet imádni:


"Monda pedig néki Jézus: Láttad is őt, és a ki beszél veled, az az. Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt." (Ján 9,37-38)


Ha Jézus akarta volna, akkor visszautasíthatta volna az imádatot, mint ahogyan Máriának azt mondta, hogy "Ne illess engem;" (Ján 20,17). Ebben az esetben azonban elogadta az imádatot, nem utasította vissza!


"Figyeld meg, hogy a nemzeteknek nem lesz választási lehetőségük, meg kell tudniuk, hogy ki Jehova. Vagyis Jehova kényszeríteni fogja a föld nemzeteit, hogy elismerjék: ő valóban az, akinek mondja magát"


A héber szövegben: JHVH, ami egy kimondhatatlan szimbólum. És Isten senkit nem fog kényszeríteni semmire sem, mert az erőszak nem az Ő módszere. A nemzetek saját maguktól fognak majd rájönni, szemlélve az eseményeket, hogy kicsoda Isten.


"Jézus ezért a névért imádkozott, hogy szenteljék meg, vagy is tisztázva legyen és a napvilágra jöjjön minden igazság, ez van a bibliában összhangban egymással."


A bibliai héberben a névnek mindig külön jelentése volt, ami az illető személyével is kapcsolatban van. A JHVH egy kimondhatatlan szimbólum, mint említettem, jelentése: Örökkévaló. Isten tehát az Ő Örökkévaló mivoltát fogja megismertetni a nemzetekkel.

2013. dec. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
A Jehovah Tanúi alapigazsága, miszerint egyetlen isten van, aki az ószövetségben Jehovah néven jelentette ki magát, tökéletesen igaz. Ezen nem változtat az a tény, hogy Jézus Krisztusban ugyanez az Isten mint Atya nyilvánult meg. A többi állításuk, az én véleményem szerint nem felel meg Isten igazságának, de még mindig jobb az egyetlen igaz Istenben reménykedni, mint hamis istenekben hinni.
2013. dec. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ezek után ,ha jól látom ,a tanúkat szépen félrevezetik.

Hiszen Jézus is azt mondotta ,hogy ha valaki azt mondja ,itt a Krisztus ,vagy ott a Krisztus,ne higgyetek nekeik.

Mété ev.24.rész.



A Jehova Tanúi,ra ez rá illik,mivel ők azt mondják ,hogy Krisztus már ott van a levegő égben és meg kezdte az uralkodását.


Elég gáz ,hogy így becsapják őket,de szerintem ,még nagyobb gáz ,hogy nem ismerik be ,nem veszik észre.

2013. dec. 1. 14:12
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Akkor szerinted Krisztus most épp sehol nincs?

Esetleg még a jászólban van, netán a kereszten?


Te is tudod, hogy Krisztus a mennybe ment a feltámadása után!


(Cselekedetek 1:8-11) . . .” 9 És miután ezeket mondta, a szemük láttára felemeltetett, és egy felhő takarta el őt a szemük elől. 10 És amint szemüket az égre szegezték, miközben távozott, íme, ott állt mellettük két férfi fehér ruhában, 11 és így szóltak: „Galileai férfiak, miért álltok itt az égre nézve? Ez a Jézus, aki felvitetett tőletek az égbe, így fog eljönni, ugyanilyen módon, ahogy az égbe menni láttátok.”



A Tanúk sosem mondták, hogy látták Krisztust valahol, viszont azt igen, hogy ott, ahova ment annak idején, a feltámadása után negyven nappal, ott most már megkezdte az uralmát!


(Jelenések 12:7-10) . . .És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. 9 Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. 10 És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben: „Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt!


Ebböl kiderül, hogy Krisztus hatalmat kapott az égben, és kipakolta Sátánt a démonaival együtt.

És tudod, hogy mikor történt ez meg?

2013. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 sandor76 ***** válasza:

Jezus mondta; A jo fat a gyumolcseirol lehet felismerni.

Minden jo fa jo gyumolcsot terem.

A korhadt fa ertektelen gyumolcsot terem.


Minden korhadt fat amely ertektelen gyumolcsot terem,kivagjak es a tuzre dobjak[teljesen megsemmisitik].

Ez a hamis tanitasokra vonatkozik.

A biblia tanitja ne; olj,lopj, emberben bizz,sorolhatnank.


Kedves kerdezo,mielott kijelentessz valamit,biztos hogy meg vagy gyozodve,hogy helyes az allaspontod?


Az osszes egyhaz benne van a haboruban,mert a politikai erdekek igy kivanjak.


De Jehova Tanui nem,es nem voltak az elso szazadban sem,mig az osszes papa es puspok es keresztenynek mondott egyhazak[akik csak mondjak magukat keresztenynek,de a cselekedeteik nem azok]igen.


Jehova Tanui a tremtestol tanitjak a bibliat,segitenek ertelmezni,de nem mindenkie a hit.[Ami nem 200 ev]

Janos,6;44.


Ez egy fontos kulonbseg Jehova Tanui,es a tobbi barmilyen egyhaz kozott.


Te a jo fanak,jo gyumolcsot hozo tagja vagy?

2013. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Emberek!!

Nem veszitek észre ,hogy nem velünk vitatkoztok ,hanem Isten igéjével ?Jehova beszédét felülbíráljátok ,és még azt mondjátok ,ti vagytok a tanúi??Hát ez elég gáz!!!!!!

2013. dec. 2. 09:11
 19/25 anonim ***** válasza:

Drága kérdezö!


Ennél nyomósabb bizonyitékot nem sikerült találj az igazad mellet?

2013. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Ez egy fontos kulonbseg Jehova Tanui,es a tobbi barmilyen egyhaz kozott."


Az a különbség Jehova Tanúi, és a többi egyház között, hogy míg más egyházak tiszteletben tartják a Biblia eredeti szövegét, a Jehova Tanúi nem, a saját teológiájukhoz igazítják, és meghamisítják.


Jehova Tanúi kijelentik:


"Miért van az, hogy az Újszövetség összes létező másolata kihagyja a Tetragrammát? (Az Őrtorony, 1978/5/1 p. 10.)"


Ennek ellenére, azonban, hogy bizonyítottan nincs bent az eredeti szövegben a Jehova szó, a Tanúk beleteszik, mert nekik úgy tetszik.


Hát ennyit erről...Arról nem is beszélve hogy a Jehova alapból egy téves olvasat, amelyet vallásos zsidó soha nem használt, és a 16. század előtt nem is volt ismert...


Ez a különbség más Egyházak és Jehova Tanúi között

2013. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!