Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire fontos az római...

Mennyire fontos az római katolikusként, hogy állandóan ugyanarra a helyre menjek misére?

Figyelt kérdés

Városban élek, és ottani gyülekezetekbe szoktam elmenni misére. Számomra az a fontos, hogy minden vasárnap elmenjek misére. De mennyire fontos az, hogy ugyanarra a helyre menjek? Ugyanis az itteni gyülekezetek nagy létszámúak, és így nem ismer mindenki mindenkit, hanem inkább kisebb "csoportok" alakultak ki. Persze NEM klikkesedésről van szó.

Hanem ennek ellentéte lehet egy kis falusi közösség, ahol állandók a tagok és ismerik is egymást.


Ezért kérdezem, hogy esetemben mennyire fontos, hogy mindig ugyanarra a helyre menjek misére?

Vannak római katolikus ismerőseim, akikkel napi szinten tartom a kapcsolatot, akikkel segítjük egymást, stb. még ha nem is ugyanabba a közösségbe járunk.


32/N


2013. dec. 1. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hited oldaláról nézve bármelyik templomba mehetsz, hogy az úr napját megszenteljed.

Közérzeted, és a hitközséghez tartozásod oldaláról nézve kell egyet választanod, ahol jól érzed magad.

Nagy létszámú is lehet, ahol lehet (kell) csoportot választani, amelyikben jól érzed magad. Persze a csoportok nyilván nem elszigeteltek.

2013. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem írtad, mióta élsz abban a városban. Vannak ott már ismerőseid, akik szintén járnak misére? Én elmentem itt több helyre, s ahol a "legjobban" éreztem magam, ott ragadtam. Nekem jobb, megnyugtatóbb, h. ugyanoda, uabban az időben járok, de néha jó dolog máshová is elmenni, más atyát meghallgatni.
2013. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A falusi egyházközségben is csak látásból ismerik egymást az emberek. Az lenne az igazi, ha együtt mennétek, de ha nem tudjátok megoldani, akkor a közösséged szempontjából mindegy, hogy hova mész.
2013. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából azért fontos mert jó ha egy gyóntató atyád van akinél mindig gyónsz mert esetleg tud segíteni a gondjaidon ha jobban ismered meg tudsz neki nyílni beszélgethetsz vele és ő is könnyebben tud adni tanácsot ha ismer téged egy idegen atyával azért nehezebb aki nem ismer ezért jó egy helyen lenni mindig.
2014. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!