Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a magyarázat arra hogy az...

Mi a magyarázat arra hogy az özönvíz után újra lettek óriások a Földön?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

Tévedés, az Özön víz után nem maradtak óriások a földön.


már megint egy lényeget elterelő gondolat...ami nem egyezik a biblia tanításával.

Haj... haj..

2013. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Haj...haj

Akik a legjobban prédikálják, már megint nem ismerik a Bibliát

Mózes 4, 13.


"34 És láttunk ott óriásokat is, az óriások közül való Anáknak fiait, és olyanok valánk a magunk szemében, mint a sáskák, és az ő szemeikben is olyanok valánk."

2013. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor itt van még egy ami a Bibliából való.


2Sámuel 21:18 Azután ismét harcoltak a filiszteusokkal Gób városánál, és akkor ölte meg a húsái Szibekkaj az óriások maradékai közül való Szafot. 19 Azután újra háború támadt a filiszteusokkal Góbnál, ahol Elhánán, a betlehemi Jaaré-Óregim fia levágta a gáti Góliátot, akinek a kopjanyele olyan vastag volt, mint a szövőszék zugolyfája.


"már megint egy lényeget elterelő gondolat...ami nem egyezik a biblia tanításával."


Elképesztő vagy. De komolyan. A saját kiadványaitokat sem ismered. Hihetetlen.

Beírtam a keresőbe hogy Dávid és Góliát. Mi az első találat? Biztosan rájössz.


[link]

Izrael-els%C5%91-kir%C3%A1ly%C3%A1t%C3%B3l-a-babiloni-fogs%C3%A1gig/58-t%C3%B6rt%C3%A9net-D%C3%A1vid-%C3%A9s-G%C3%B3li%C3%A1t/


1Sámuel 17:4 A filiszteusok táborából előlépett egy kiváló harcos, akit Góliátnak hívtak, és Gát váro sá ból származott. Magassága hat könyök és egy arasz volt.


A hat könyök és egy arasz. Az majdnem 3 méter pont nem éri el a 3-mat.

Lehet óriásnak nevezni.

Te annyira elbizakodott vagy és fellengzős. Még csak arra sem vetted a fáradságot hogy legalább a Bibliában rákeress! Szomorú.

2013. dec. 2. 21:27
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

Tévedsz kedves Válaszoló, nem vagyok fellengzős, és Góliátnak semmiköze sincs a nefilekhez.

s azért nem néztem utána azonnal mert ezt már "kezdő" koromban is tudtam, és akár hiszed akár nem a Nefilek az özönvíz alkalmával meghaltak még írmagjuk sem maradt, hiszen csak 8 ember menekült meg:

Noé a felesége a 3. fia és a 3. menye



Nem beszélve arról a butaságról hogy Az épen Kánaán földjébe bemenni akaró Izraeliták kémei rossz hírt hazug hírt hoztak, Kánaán lakosai soha nem voltak Óriás termetűek,10 kém csak félelmet keltettek a nép körében,

Csak a 2 kém a 12-ből hozta az igazat, hogy bemehetnek, de sajnos a nép a 10 kémre hallgatott a 2-közül ezért kapták azt a büntetést, hogy 40. évig kell a pusztában vándorolniuk, amíg az a nemzedék ki nem hal, és csak Józsúé és Káleb akik a jó hírt hozták mehetnek be oda, és az utódok....


Góliát a Refaiták leszármazottja volt és azok se voltak óriások, mert kéderlaomer a Sineár király megverte a Refaitákat, a katonáival.s ha óriások lettek volna akkor tudod mikor verik meg, sehol.

S ez Jóval később történt a k

Kánaán földjének bevétele után Dávid idejében amikor a filiszteusokkal volt a harc és ebből az emberből is csak egy ilyen rosszul született volt, ahogy most is előfordulnak kéz nélkül vagy több ujjal születettek


Én vagyok fellengzős?

Vagy csak nem olvastál rendesen és neked a több évtizedes történetek úgy jönnek, mintha egy nap telt volna el.

2013. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
23%

JA:

Nem vagyunk Hülyék


MEKKORA VOLT GÓLIÁT?

Az 1Sámuel 17:4–7-ben olvasható beszámoló szerint Góliát több mint hat könyök magas volt, vagyis körülbelül 3 méter. Páncélingéből már sejteni lehet, hogy mekkora volt és milyen erős. Ez csaknem hatvan kilogrammot nyomott! Lándzsájának fanyele olyan volt, mint egy gerenda, a pengéje pedig 7 kilogramm volt. Több mint valószínű, hogy Góliátnak csak a fegyverzete súlyosabb volt, mint maga Dávid!


S csak Góliát volt ilyen nagy termetű a Többi filiszteus nem, miről beszélsz ember?....

bajnokuk góliát halott, a filiszteusok menekülnek, nyomukban az ujjongó izraelitákkal.

S ezt a Góliátot különben is nem Dávid ölte meg a szó szoros értelemben hanem Jehova...

Nem gondolod, hogy 3 darab kavicstól meghalt volna, s Dávid is még szinte gyerek volt?

De Dávid megmutatta, hogy ha Jehova valaki mögött áll lehet az bármilyen apró, ha Isten úgy akarja a nagyobb ember esik el...

ezért mondta azt:

(1Sámuel 17:45) 45 Dávid erre így szólt a filiszteushoz: „Te karddal, lándzsával és dárdával jössz felém, de én a seregek Jehovájának, Izrael csatasorai Istenének nevében megyek feléd, akit te gúnyoltál.

szörnyű....:(

2013. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
itt találhatsz feleletet a kérdésedre [link]
2013. dec. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, persze, ha valami ellentmondásba ütközik, akkor kitágítjátok az értelmezés határait olyannyira, hogy akár azt is bele lehet magyarázni, hogy amikor az óriásokról írtak, valójában mamutfenyőkről írtak.

Már nagyon uncsi.

2013. dec. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Vagy csak nem olvastál rendesen és neked a több évtizedes történetek úgy jönnek, mintha egy nap telt volna el."


Milyen több évtizedes történetek?


Egyébként meg írtam Góliát méretét. Az meg egyáltalán nem tartozik a kérdéshez hogy ki és hogyan ölte meg Góliátot.


Ami azt illeti elnézésedet kérem. El kell ismernem hogy igazad van és én voltam tudatlan.

2013. dec. 3. 17:52
 19/20 anonim ***** válasza:
35%

A levelet első sorban azoknak írtam, akik ismerik a Bibliát és támogatják a hazugságot.


a kérdező az általában az a személy aki érdeklődik, mert sok mindent nem tud.

Neki választ írok, és vagy elfogadja vagy nem.

Soha nem kioktató jelleggel válaszolók, hanem tájékoztató jelleggel.

Az tény hogy voltak különös emberek amiket a tökéletlenségnek köszönhetünk hiszen ma is születnek fura emberek, de ez nem azt jelenti, hogy kihalt gének öröklése lenne,

Hiszen ha az özön vízkor kihalta, utódok nélkül, akkor azt tovább nem lehet adni.


Tisztelettel.

2013. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 munyamunya ***** válasza:
35%
Nagy valószínűséggel újabb istentelen nemi kapcsolatok útján születtek "óriás" emberek az özönvíz utáni időkben is. Vagyis valóban nem élték túl a vizet, minden földi élő elpusztult akkor, azonban később ugyanúgy fajtalankodhattak a bukott angyali lények az emberek lányaival, ahogy korábban, csak már nem olyan mértékben és mennyiségben, hiszen azt már láthatták, hogy az úgy nem "működik", vagyis nem érték el vele a kívánt hatást: a leendő Messiás vérvonalának elpusztítását, mert Isten közbelépett.
2013. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!