Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megmondaná nekem valaki, hogy...

Megmondaná nekem valaki, hogy a Bibliai Özönvíz leírásban, Noé a halakat miért nem mentette? Miért nem vitt egy-egy párt a bárkára?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 14:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz miért, egy új generáció? :D


"És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem."


"Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, amelyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész."


"És oda vesze minden földön járó test, madár, barom, vad, és a földön nyüzsgő minden csúszó-mászó állat; és minden ember."


Kár, hogy sokan nem értik meg, hogy a föld a kontinenst jelenti, nem pedig azt az elképzelt geoid cuccot,

2013. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
16%

Halakat azért nem, mert nem tudtak megfulladni az özönvíz során. Hihetetlennek tűnhet, de a halak kopoltyúval lélegeznek.


Ha pedig kíváncsi vagy a bogarakra, akkor annyit elmondhatok, hogy a bogarak pedig a bőrükön keresztül lélegeznek és ezért nem tudnak megfulladni.

2013. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Persze vannak olyan halak amik elpusztulhattak az özönvíz következtében, de az nyilván nem az oxigén hiány miatt volt..
2013. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pedig kíváncsi vagy a bogarakra, akkor annyit elmondhatok, hogy a bogarak pedig a bőrükön keresztül lélegeznek és ezért nem tudnak megfulladni."


meg tudnak :D

2013. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 titak ***** válasza:
100%
Az milyen sztori lett volna, ha víz helyett homokkal árasztja el Urunk a világot. Képzeljétek Noét mint ott ül a fedélzeten elmélázva: "mit is rontottam el?" Körös-körül sivatag, bárkája színig töltve vízzel és hiába küldi ki hetente a repülőhalakat, nem térnek vissza olajfaággal. :o)
2013. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
ezen besírtam:D
2013. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
34%
Menteni a halakat a víz elől? :))))))
2013. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Ok.,de figyu! A halak vagy sós vízben élnek,vagy édesvízben. Mindkettő azonnal elpusztul a másik életterében. Ha mindent víz borított,az vagy édesvíz volt,vagy,sós víz,tehát vagy ez,vagy kipusztult volna,de mindkét faj vígan lubickol. Nem beszélve arról,hohy minden csúszó,mászó...élőlény 99%-a évmilliókkal ezelőtt kipusztult,ez bizonyított tény-de meg lehet cáfolni-, ...gondoltam,hogy értelmes magyarázat helyett jönnek a Biblia idézetek...
2013. jún. 20. 17:05
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

kérdező...


most komolyan elvársz csepp logikát olyantól, aki elhiszi az özönvíz-történetet?


hogy??

2013. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 ms91 ***** válasza:

Pont mostanában olvastam a Koránban a sós és édesvizekről, bemásolom neked, hátha hasznosnak fogod találni:


" És Ő az, Aki szabadon engedte a két tengert, az egyik ízletes és édes, a másik sós és keserű, és akadályt helyezett közéjük, egy elválasztót, amit tilos (átlépniük). " (25:53)


Az értelmezés részben ez olvasható:


" A Mindenható Allah édes és sós vizet is teremtett, és bár ezek érintkeznek egymással, mégsem keverednek össze. "


Szerintem az Özönvíznél is ez lehetett a helyzet, így menekülhettek meg a halak.

2013. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!