Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mehetek áldozni, ha a férjem...

Mehetek áldozni, ha a férjem elvált, de mi polgárilag össze vagyunk házasodva? Van egy 4hónapos kisfiúnk is, akit szeretnék keresztény hitben nevelni.

Figyelt kérdés
Kis faluban lakunk,ezért is nem szeretnék felháborodást kelteni,mivel ezzel nem vagyok tisztában.Kérem,hogy hanyagoljátok a sértő megjegyzéseket.Köszönöm!
2013. dec. 6. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez elég bonyolult egyházjogi szempontból...

Katolikusok vagytok? Mert ennek a kérdésnek csak akkor van jelentősége. Az evangélikusok, reformátusok elfogadják a válást.

A férjednek volt római katolikus templomi esküvője? Mert akkor az egyház sajnos nem tekinti őt elváltnak - el lehet intézni az egyházi válást is, de ez egy rettenetesen bonyolult és hosszan tartó folyamat. Ha a férjed előző házassága is csak polgári házasság volt, akkor a katolikus egyházjog szerint nem volt házas, tehát, ha jól tudom, nincs akadálya egy újabb esküvőnek.

A polgári esküvő a katolikusok szerint nem érvényes.

A kisfiatokat nyugodtan nevelhetitek keresztény hitben, ennek semmi köze ahhoz, hogy ti milyen kapcsolatban éltek. Igaz, hallani még olyanokról, hogy a pap nem keresztelte meg a gyereket, mert a szülei nem házasok... de ez egyre ritkább. Ferenc pápa is megmondta, hogy senkit sem szabad a keresztségből kizárni.

2013. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan a vallási elöírások szerint vesszük, akkor nem, mert azzal, hogy házasságon kivül élsz együtt valakivel, folyamatosan bünt követsz el. Ha meggyónod, az sem érvényes, mert a gyónás érenyességéhez az is kell, hogy szándékodban álljon az elkövetett bünt ezentúl elkerülni, márpedig ha nem adod fel az együttélést, akkor NEM bántad meg azt a bünt, amit ezzel elkövetsz.

Viszont ha bünöd vagy és nem érvényes a feloldozás, akkor az áldozás szentségtörésnek - és igy súlyos bünnek - számít. Ebböl következöen nincs értelme a kérdésednek, mert ha nem vallás szabályai szerint élsz, akkor nem hiteles, hogy keresztény hitben akarod a gyereket nevelni.


Ha viszont a kérdésed arra irányul, hogy mit szólnak a szomszédok, akkor mindegy, mert a vallási szabályokat már igy sem tartod be, a szomszédok véleménye meg nem mérvadó.

2013. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, közben pont a kérdésre nem válaszoltam... ha polgári házasságban élsz, akkor nem áldozhatsz, mert az egyház szerint nem vagy házas, mégis együtt élsz egy férfival. Megoldás erre az egyházi esküvő, ami viszont a férjed válása miatt bonyolult...

Ezek a szabályok, ha jól tudom, de a helyenkénti bevett szokások ettől eltérőek lehetnek (értsd: a kutyát nem érdekli, hogy milyen esküvőtök volt a férjeddel...).

2013. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,valahol én is ezt éreztem,hogy nem lehet.Igen,mindketten katolikusok vagyunk,és neki templomi esküvője volt.Hát mit lehet csinálni...összeházasodnánk mi templomilag is,csak ugye azt nem lehet. :( még1x köszi a válaszokat.
2013. dec. 6. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek meg a papot, hogy hogyan lehetne elintézni a férjednek az egyházi válást. Készüljetek fel rá, hogy több évbe is bele fog telni...
2013. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha neked meggyőződésed, tiszta hited van, aminek velejárója, hogy áldozni szeretnél, akkor tedd. A kis falu sem hatalmaz fel senkit arra, hogy ítélkezzen a másik felett. Joga van mindenkinek a saját vallását gyakorolni meggyőződése szerint.

A lényeg, hogy milyen hit van a szívedben, ezt nem tudom, mi értelme egyházi törvényekkel "felülírni". Én mondjuk a helyedben nem ilyen bonyolult vallást választanék, ahol korlátozzák a hit gyakorlását.

A válásod nem teljesen értem, furcsa kérdés, de hited szerint ezt is rendezned kéne valamilyen módon.

2013. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor áldozhatsz így, ha lényegéban nem érdekel a vallás, nem veszed komolyan.

Bár, ha komolyan vennéd, akkor nem házasodtál volna össze egy házas emberrel. Ő ugyanis házas, mert a polgári válást az egyház nem fogadja el!


A fiadat viszont úgy neveled, ahogy csak akarod. Csak te nem áldozhatsz.

2013. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!