Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! A mikulás...

Kedves Jehova tanúi! A mikulástól bűn elfogadni ajándékot?

Figyelt kérdés

Munkálkodhatnak-e démoni erők benne? Vagy a csinos krampuszlányokban?


Ha bemászna a kéményeteken egy piros ruhás, pocakos, fehér szakállú öreg, akkor hívnátok a rendőrséget vagy bekapcsolnátok a kályhát?



2013. dec. 6. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem hívnám a rendőrséget, de határozottan felszólítanám a távozásra. Bár előfordulhat, hogy ha valóban rossz szándékú betörő és csak be öltözött eme "mesebeli" lénynek akkor nyilván hívnám a rendőrséget, mert betört a lakásomba.


Egyébként az Én kéményemen nem tudna bemászni :D)

2013. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen Bűn elfogadni, mert Jehova Tanúi nem foglalkoznak ilyen butaságokkal, és egyébként sincs köze a keresztény élethez, így a tanúk mint tudod, a világ dolgaitól távol tartják magukat.
2013. dec. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De ingyen kapjátok, a lelketeket sem kell eladni érte...

Ha jól emlékszem Szent Miklósról mintázták, aki ajándékot dobott mindig szegény gyerekek csizmájába (titokban). De nem vagyok benne biztos.

2013. dec. 6. 23:04
 4/16 anonim ***** válasza:
6%

Nem?

Szerinted az aki részt vesz olyan dolgokban amiket Isten tilt, az nem megalkuvást jelent?

Gondolod Jézus vagy az első tanítványok megalkudtak volna egy kicsit is a világ tanításaiban?

A történelmi beszámolók is elmondják, hogy az első keresztények szigorúan bár itt éltek a világban de elhatárolódtak a legkisebb mértékig is a világ dolgaitól.


Semmilyen ünnepbe se vettek részt, ha egyszer felhagytak egy régi rossz szokással, azt nem kezdték el újra alkalmazni, a Zsidókból lett keresztények sem mentek soha vissza egy kicsit sem a régi "törvények" megtartásához, ha egyszer már változtattak, és Jézus tanítása szerint kezdtek el élni.


Nézd aki így akar élni az így él. mi megmaradunk a biblia tanítása mellett, és csak azokat tesszük amik leírattak.

Tudod, a szó elszáll az írás megmarad...

amit leírattak azokat azért íratták le, hogy mi is azokat alkalmazzuk, és nem mást.

2013. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ami viszont nincs ellene a leírtaknak,az nem tiltott.

Akár tetszik, akár nem, ez Jehova teremtése.

Miért ne használnánk?


Jó-jó ünnep persze. De okkult ünnep? Bálványimádásról van szó? Eltereli a figyelmet Istenről?


Persze hazudni nem jó, hogy jön a Mikulás. De mondjuk ha tényleg beöltözik valaki poénból és ajándékot visz a gyerekeknek, az gáz?

2013. dec. 6. 23:43
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a világot még egyelőre Isten és nem Sátán teremtette.
2013. dec. 6. 23:44
 7/16 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne ellene. a mikulásnak semmi köze Jézushoz, sem a bibliában leírt tanításhoz.


A hagyomány: Egyes helyeken a Jézuska, máshol a Télapó, vagy Mikulás visz ajándékot a gyerekeknek. Sok gyerek levelet küld a Télapónak, melyben leírják, milyen ajándékot szeretnének kapni. Egyes hagyományok szerint a Télapónak manók segítenek elkészíteni az ajándékokat az északi-sarki lakóhelyén.

A hagyomány gyökerei: Általában úgy tartják, hogy a Mikulás mítoszát Szent Miklós élete ihlette, aki a Kis-Ázsiában (ma Törökország) található Müra püspöke volt. „Tulajdonképpen minden, amit Szent Miklósról tudunk, csak legenda” – mondja a The Christmas Encyclopedia. A történelem és a Biblia szerint a Mikulásnak semmi köze sincs Jézus Krisztushoz.

A Biblia: „Most, hogy levetettétek a hazugságot, igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának”. A hozzánk legközelebb álló ’felebarátaink’ a családtagjaink (Efézus 4:25). A Biblia azt is mondja, hogy ’szeressük az igazságot’, és hogy ’az igazságot szóljuk a szívünkben’ (Zakariás 8:19; Zsoltárok 15:2). Lehet, hogy ártalmatlan dolognak tűnik azt mondani a gyerekeknek, hogy a Jézuska vagy a Télapó hozza karácsonykor az ajándékokat, de helyes vagy bölcs dolog becsapni egy gyereket, még ha jó szándékból teszik is? Nem visszás, hogy egy olyan alkalommal, amikor az emberek állítólag Jézusnak akarnak tisztelettel adózni, becsapják a gyerekeket?


Bari legjelentősebb műemlékei elválaszthatatlanul kötődnek egyes történelmi eseményekhez. A San Nicola bazilika az egyik olyan építmény, mely különösen szoros kapcsolatban van Bari történelmével. Az említett Nicoláról, azaz Miklósról azt mondják, hogy a kis-ázsiai város, Mira egyik püspöke volt az i. sz. negyedik században. Az ókori időkben Nicolát életének egyes mozzanatai alapján összekeverték egy másik, hasonló nevű pappal, aki a hatodik században élt. Így Nicola eltérő legendák homályába burkolódzott. Az egyik ilyen legenda Nicolát a gyermekek védelmezőjeként tartja számon, mivel az járta, hogy Nicola feltámasztott három gyermeket, akiket egy gonosz fogadós feldarabolt és bepácolt! Nem meglepő hát, hogy a középkorban sokan Írás-ellenes hódolattal adóztak a nevének, és igen népszerűek voltak azok a kegytárgyak, melyek állítólag tőle származtak.

A Puglia-Dal Gargano al Salento című könyv szerint Nicolából — latinul Sanctus Nicolaus — „az Alpoktól északra, majd később Észak-Amerikában »Santa Claus«-t csináltak: püspöki köpönyegéből prémmel szegélyezett reverenda lett, püspöksüvegéből pedig csuklya; a szentet egy jószívű, fehér szakállú idős bácsikává alakították át, akinek a zsákja telis-tele van ajándékokkal”. Íme, a Mikulás!

Sokan úgy tekintenek erre a derűs, nagy hasú és hófehér szakállú öregúrra, mint a karácsony tökéletes megszemélyesítőjére. Köztudott azonban az is, hogy a Mikulás egy mítosz, hagyományokon alapuló legenda, mely a negyedik századi (a mai Törökország területén lévő) Müra püspökéhez kapcsolódik.

A Télapót „az ősi germán mitológiából [lopták]: »Thor egy idősebb férfi volt, derűs és barátságos, zömök testfelépítésű hosszú fehér szakállal. Egy szekérrel járt, és azt mondták róla, hogy az Észak országában él . . . Éltető eleme volt a tűz, a színe a piros. A kandallót minden otthonban neki szentelték, és azt mondták róla, hogy lejön oda a kéményen keresztül«” (United Church Herald).


Nos egy keresztény nem azonosul a világgal, hiszen akkor nem lehetne látni a különbséget a keresztény, és az között, aki csak névleg keresztény.

2013. dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

Vissza térve az általad írt:

"a világot" Isten teremtette mondatra.


Nem! az életet hozta létre Isten.. a világ jelenleg pedig Sátán hatalma alatt van, nem Isten uralkodik.

Jézus királyságának semmi köze ehhez a világhoz.

ahogy ki is jelentette:

"az Én királyságom nem része ennek a világnak"

Ez nem játék Kedves Silver barátom, ezt nem lehet komolytalanul venni,

Ha körbe nézel a világban a "keresztény" élet, meg sem közelíti Jézus mintáját, vagy tanítását. siralmas, hogy mennyire nem látják, hogy nem aszerint élnek, De nekik elég, s azt gondolják, így is elfogadható az életük, ám ez nagyon nagy Tévedés,

elég komolytalanul fogják fel ezeket, és nagyon laza a hozzá állás, s ezzel inkább érvénytelenné tették Isten szavát, mint hogy érvényt szereztek volna neki azzal, hogy betartják


Jézus pont ezt hangsúlyozta:

(Márk 7:6-9) . . .»Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 7 Hiába imádnak engem, mert tanokként emberek parancsait tanítják.« 8 Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.” 9 Ezután még ezt is mondta nekik: „Ügyesen félreteszitek az Isten parancsolatát, hogy megtartsátok a magatok hagyományát.


ez magáért beszél, Jézus komolyan gondolta, de az embereket szemmel láthatólag ez nem érdekli....

2013. dec. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
69%

"a tanúk mint tudod, a világ dolgaitól távol tartják magukat"


Mégis van számítógépetek, van hozzá netetek, és minden vitába beszálltok.

2013. dec. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Esprimo Mobile válasza:
Én nem vagyok hívö ember, de vallástól függetlenül : Van ojan ember aki felnövén haraggal gondol vissza a szüleire a Mikulás hazugság miatt? Nekem szép emlék gyerekkoromról és szerintem ezzel nemvagyok egyedül. És ami fontosabb, egyszer magam is beöltöztem egy volt barátnöm 4-éves huga kedvéért, persze nemlehettem tul hiteles hiszen egy vékony srác vagyok, de ha isten sátáni dolognak veszi hogy boldog kacajokkal és emlékekkel ajándékoztam meg egy aranyos kis gyereket akkor tegye. Ettöl még csalódás sem érheti a kislányt hiszen egyböl felismerhetett de ígyis nagyon örült és vidáman énekelt . Számomra ez szép emlék. Tény hogy elvadult a világ, már az idösek számára szánt gyógyszer reklámozásához is mikulást szerepeltetnek, a karácsony sokaknak csak fájdalom mert nincs kit szeretniük, egyedül vannak, vagy épp csak az üzletröl és anyagiakról szól (vásárlás, bevétel, irigység). De! A kis gyerekeknek megkell adni a mikulás és karácsony varázsát. Ha felnötként karácsonykor meggyujt egy csillagszórót, boldog gyerekkori emlékei jussanak eszébe, hogy mien varázslatos is volt a karácsony. Én az eltolt vacak életemet odaadnám érte hogy a világ minden gyermekéhez elmenjen a Mikulás, még akkoris ha hamis . Nem az a lényeg mit tenne egy felnött ha eljönne hozá a Mikulás. Hiszen ha választhanánk hogy kisgyermekkorunkba jöjön vagy felnött korunkba? -Mekkora hülyeség lenne már felnötként egy piros ruhás bohoc ölébe ülni és énekelni egy marék csokiért. Míg egy kis gyereknek ez nagyobb ajándék lehet mint bármit megvenni neki a bótból . A szándék a lényeg , nem az hogy mit irtak 2000-éve a Mikulásról.
2013. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!