Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliát ismerők és Jehova...

Bibliát ismerők és Jehova tanúi! Ti mit gondoltok a fenevad jeléről?

Figyelt kérdés

Vannak, akik ezt összefüggésbe hozzák azokkal a bizonyos chipekkel.A kézen és homlokon lesz látható és nem lehet nélküle adni sem venni...

Na ha ez nem a chipekkel magyarázható, akkor mivel?Kíváncsi lennék más elméletekre is.


2013. nov. 29. 09:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, de lehet elvont értelemben is -> kezükön és a homlokukon jelentheti azt is, hogy tetteikkel és gondolataikkal, nem?
2013. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Olyan elméletet is hallottam, hogy a vonalkód a Sátán jele.


Üdv.

Nem hívő. :)

2013. nov. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Mivel a Biblia elsősorban az Isten szolgáinak szól, itt ebben a részben, a kitartásra buzdítja János apostol a hívőtársait.

„És egy másik angyal, egy harmadik követte őket, és harsány hangon ezt mondta: »Ha valaki imádja a vadállatot és annak képmását, és jelet fogad el a homlokára vagy a kezére, az inni is fog az Isten haragjának borából, melyet hígítatlanul töltenek ki dühének poharába . . .«” (Jelenések 14:9, 10a). A Jelenések 13:16, 17 feltárta, hogy az Úr napján szenvedni fognak azok, akik nem imádják a vadállat képmását, sőt meg is ölik őket. Most pedig megtudjuk, hogy Jehova elhatározta, hogy ítéletet hoz azokra, akiken „rajta van a jel, a vadállat neve vagy nevének száma”. Ezek kénytelenek lesznek inni Jehova keserű haragjának ’poharából’. Mit jelent ez rájuk nézve? I. e. 607-ben, amikor Jehova arra kényszerítette Jeruzsálemet, hogy kiigya „dühének poharát”, a városra „pusztulás és összeomlás, éhség és kard” jött a babilóniaiak kezétől (Ézsaiás 51:17, 19). Hasonlóképpen, amikor a föld politikai hatalmainak és képmásuknak, az Egyesült Nemzetek Szervezetének bálványozói arra lesznek kényszerítve, hogy kiigyák Jehova dühének poharát, az csapás lesz rájuk nézve (Jeremiás 25:17, 32, 33). Teljesen el fognak pusztulni.


De még mielőtt ez bekövetkezik, mindazoknak el kell viselniük Jehova nemtetszését, akik magukon viselik a vadállat jelét. Ez kínszenvedés lesz nekik. A vadállat és a képmása imádóiról szólva az angyal kijelenti Jánosnak: „és kínozni fogják tűzzel és kénnel a szent angyalok és a Bárány színe előtt. Kínzásuk füstje pedig felszáll örökkön-örökké, és sem éjjel, sem nappal nincs nyugalmuk azoknak, akik imádják a vadállatot és annak képmását, és annak sem, aki elfogadja a nevének jelét” (Jelenések 14:10b, 11).


Üdvözöllek.

2013. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
8%

Az előttem szóló válaszán jót nevettem aranyos...:D


A fenevad jele, nem fizikai chip...:)

A vers így szól:

*** re 28. fej. 196. o. 32. bek. Viaskodás két vérengző vadállattal ***

„És kényszert alkalmaz mindenkivel szemben, kicsikkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és rabszolgákkal szemben, hogy jelet kapjanak a jobb kezükre vagy a homlokukra, és hogy senki ne tudjon venni vagy eladni, csak az, akin rajta van a jel, a vadállat neve vagy nevének száma. Ide kell a bölcsesség: Akinek van értelme, számítsa ki a vadállat számát, mert emberi szám az; és annak száma hatszázhatvanhat” (Jelenések 13:16–18).


A jobb kézen lévő bélyeg a tevékeny támogatás megfelelő jelképe. S mi a helyzet a homlokra tett bélyeggel? Egy bibliamagyarázat kijelenti: „Ez a fölöttébb jelképes utalás arra a szokásra vonatkozik, hogy a katonákat és a rabszolgákat látható tetoválással vagy beégetett jeggyel látták el . . .; vagy pedig, ami ennél is valószínűbb, arra vonatkozik, hogy egy istennek a nevét talizmánként hordják” (The Expositor’s Greek Testament). Sok ember a cselekedeteivel és a szavaival jelképes értelemben ezt a bélyeget viseli, s ezáltal a „fenevad” rabszolgájaként vagy katonájaként azonosítja magát (Jelenések 13:3, 4). A jövőjüket illetően egy teológiai szótár ezt írja: „Isten ellenségei megengedik, hogy a fenevad . . . [bélyegét] — a titokzatos számot, mely magában foglalja a nevét — a homlokukra és az egyik kezükre tegyék. Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük, de ez Isten haragját vonja magával, és kirekeszti őket az ezeréves királyságból (Jel 13:16; 14:9; 20:4)” (Theological Dictionary of the New Testament).


vadállat jelét viselők nyíltan mutatják, hogy ők a vadállatot szolgálják. Jelképesen szólva a jobb kézen, illetve a homlokon található jel úgy azonosítja a viselőjét, mint aki imádattal felérő támogatást nyújt a világ vadállatias politikai rendszereinek. Ezek a személyek a „császárnak” adják, ami jogosan Istené (Lukács 20:25; Jelenések 13:4, 8; 14:1). Miként teszik ezt? Azáltal, hogy imádattal egyenértékű tisztelettel adóznak annak a politikai hatalomnak, egyúttal a jelképeinek és hadseregének is, amelybe a reményüket vetik, és amelytől megmentést várnak. Az igaz Istennek bemutatott imádatuk csak látszat.


Röviden a tetteik az életük az ami látszik , tehát a jel az egyén élete és tettei....

2013. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Közben látom, hogy Zitus testvérem is írt, Tehát nem Zitus hozzá szólásán nevettem, hanem a 2-s hosszá szólásán...
2013. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Az előttem szóló válaszán jót nevettem aranyos...:D

A fenevad jele, nem fizikai chip...:) "


Az volt a kérdés, hogy milyen más elméleteket ismerünk még. Én ezt hallottam valahol. Nem azt jelenti, hogy hiszek benne. Oda is írtam: nem hívő.

2013. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%

Így van. Azok veszik fel a jelet, akik tettekben vagy gondolatban támogatják a gonoszt.

El lehete vitatkozni azon, hogy lesz-e valamilyen nyomás, zsarolás, kényszerítás ez ügyben.

De a lényeg, hogy aki nem tagadja meg az Úrt és nem támogatja a gonoszt, az nem fog meghalni semmilyen hülye vonalkód miatt :D

2013. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Pedig ha egy ateista írná, nem is lenne baj.

De sajnos tényleg hívők találták ki a chip dolgot is. Sőt egymást orrba szájba rágalmazzák néhány szektában.

2013. nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 6-os, nem sértés képen nevettem, hanem a mondaton, hogy miket ki nem találnak.

Bocsi ha megbántottalak, nem rajtad nevettem.

2013. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Értem én, már csak egy nem világos:írja a Biblia, hogy sem venni, sem eladni nem tudnak nélküle.

Na de ha ez valami jelképes dolog lenen, attól még tudnának venni meg eladni.Azért gondolom én is, hogy valamiféle fizető eszközökhöz lenne köze.

2013. nov. 29. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!