Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tegyek ahhoz, hogy...

Mit kell tegyek ahhoz, hogy apáca legyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és az Istent szeretném szolgálni. Szeretnék felhagyni a mostani életemmel és bevonulni egy zárdába. Van-e erre lehetőség a mai világban?

2013. dec. 7. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell ahhoz bevonulnod sehová.

Legalábbis ha menekülsz az élettől, akkor ne fogd rá Istenre.

Ha Istennek akarsz tetszeni, akkor cselekedj jót. Önkéntes munka meg ilyenek. Vagy járj gyülekezetbe és segíts ott, vegyél részt a közösségi életben.

Még bármi és bárki lehet belőled. Semmit sem veszítettél.


Persze megértem, ha utálsz tanulni vagy dolgozni vagy félsz a fiúktól. És azt is megértem, hogy vannak akik egyedül akarnak lenni a természetben.


De én nem javaslom.

2013. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs problémám a tanulásal. Egyszerűen feladtam a küzdelmet és szeretnék elvonulni a világtól.Közelebb kerülni Istenhez és csak Ő rá összpontosítani.
2013. dec. 7. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Isten viszont nem akarja ezt...

Még Jehova tanúi, akik nem bírják a világot és házról házra járnak, is úgy gondolják, hogy Istent hirdetni kell az embereknek.

Én inkább azt mondom, hogy bemutatni (jó cselekedetekkel).


Persze ha neked erre van szükséged, egy kis csöndre, csak tanításra és imára, az nem baj. De ettől még semmiről nem kell lemondanod és fölösleges dolgokat ígérgetni.

2013. dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

"Isten viszont nem akarja ezt..."


Nem tudhatjuk, hogy mit akar Isten.


A Biblia nem tiltja, nem ellenzi az ilyen eletmodot. (Egyesek ugy ertelmezik az 1Kor 7-et, hogy kifejezetten jovahagyja).


Minden esetre, ha valaki belulrol fakado elhivatottsagot erez, hogy apaca legyen, azt valoszinuleg Isten hivta el a zardai, imadsagos szolhalatra, nem az ordog. Itt persze azon van a hangsuly, hogy az illeto belso elhivatottsagot kell erezzen, es errol meg kell gyozodjon, nem pedig csak ugy szeretne elvonulni.


Ha tudsz angolul, itt tobb informaciot talalhatsz:

[link]


F / agnosztikus

2013. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Persze, csak ha mindenki Pált követné, akkor kihalna az emberiség.:)


Egyébként tényleg azt csinálsz, amit szeretnél.

De soha ne csinálj olyat, ami neked rossz vagy direkt szenvedést okoz. Mert Isten nem az önkínzást szereti és a képmutatást.

2013. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Isten nem akarja... Ti kedves válaszolók, honnan tudjátok, hogy mi a szándéka Istennek a kérdezővel?

Kedves kérdező, 18 éves korod alatt nem fognak bevenni, de keress meg egy szimpatikus rendet, és ott kérdezősködj a feltételekről.

2013. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, engem is érdekelt adott téma, és első lépésben e-mail-ben, majd a válasz alapján személyesen kerestem fel egy rendet, ahol egy kedves nővértől tárggyal kapcsolatos kérdéseimre választ kaphattam/elérhetőség a honlap alján:

Ferences Mária Misszionárius Nővérek Társulata F.M.M.

[link]

2014. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Edurnezuri válasza:
100%

De azt kell mondanom, egyetértek azokkal akiknek kételyei vannak, a korod miatt. Ezért született a 18as korhatár.


A világ változik, és a mai világban 17 évesen, még nem helyes "feladd a küzdelmet, és elvonulj".


Nem a döntésed milyensége, hanem az érettsége és megalapozottsága a kérdés. Apácának lenni,egy életre szóló döntés kell legyen (nem azt mondom, hogy nincsenek példák

arra, hogy valaki kilépett, de ez nem olyan kérdés, hogy megnézem beválik-e)


Isten meggyógyítja a sebeidet és segít neked ha rábízod magad, és imádkozol, parancsai szerint élsz, bűnbocsánatot kérsz, elfogadod Jézust. Az imák segítenek. és a hit. A hit gyógyít.


Meglátásom szerint,egy apáca rend nem arról szól, hogy neked kényelmesebb elvonultan élni, mert nem bánthat senki (huhh hallottam komoly fenyítésekről, és szigorú főnökasszonyokról).ezzel csak azt akarom mondani, ha azért akarsz bevonulni, mert feladod a küzdelmet, akkor ugyanolyan küzdelemnek fogod megélni azt az életet, mint a mostanit.


Szerintem élj még egy kicsit, mielőtt döntenél. Addig is, lehetsz alázatos, szerény, és önzetlen most is. Gyakorolj. Kezelj mindent és minden embert ezekkel a tulajdonságokkal.

Hiszen, miután bevonultál, sem szünteti meg a mostani problémáidat. Azt csak Te teheted.

2014. jan. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!