Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, ha ugyerzem,...

Mit jelent az, ha ugyerzem, hogy apáca kell legyek?

Figyelt kérdés
Ugy erzem, es minden jel az eletemben arra utal,hogy apáca kell legyek. Mostanaban kezdek egyre jobban beletorodni,konnyu hiszen soha nem voltam szerelmes ( viszonozva ) ... hogyan donthetnem el,hogy tenyleg nekem valo-e ez a hivatas?
2010. márc. 5. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Amugy hány éves vagy? Amugy szerintem akik ezt a hivatást választják, azok nem azért, mert nincs semmi történés szerelmi téren, hanem mert az egyházat akarják szolgálni.
2010. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szived azt diktálja akkor dönts ugy de ez komoly dolgo ha soha nem szeretnél családot férjet gyereket!Megfontolandó és istent kell választonod szolgálnod
2010. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengetegszer éreztem ezt életemben.

De ez nálam inkább menekülés volt... gyűlöltem a világot és annak minden mocskát, a gonosz, rosszindulatú embereket... és el akartam volna bújni egy zárdába, hogy ne piszkáljon senki.

Na meg elegem volt a pasikból, hogy hiába vagyok szerelmes és tennék meg mindent, hogy boldoggá tegyem a "kiválasztottat"... nem jön össze semmi.

Szóval, ha te is ilyenek miatt mennél apácának, akkor felejtsd el.


Ha azonban a hited miatt, és mert szeretnéd, ha semmi sem zavarna meg abban, hogy naphosszat csak imádkozz minden egyes emberért a Földön... valamint áldozatoddal szolgálj Istennek, akkor hajrá! Nemes dolog ez, de nagyon nehéz is.

2010. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

SZERZETESI ÁLLAPOT


Krisztus azt akarja, hogy mindannyian kövessük Őt és a tökéletességre törekedjünk. A keresztény tökéletességre vezető egyik különleges út a szerzetesi fogadalom. Krisztus Egyházában ezért a papság és a házasság szentségi állapotán kívül van még egy különleges állapot: a szerzetesi állapot.


A szerzetesi állapot


Nurziai Szent Benedek fiatal korában hegyi remeteségbe vonult, hogy egészen háborítatlanul imádkozhassék és Isten titkairól elmélkedhessék. Egy idő múlva felismerte hivatását, hogy együtt kell élnie más remetékkel. Kolostort alapított és szabályzatot szerzett, amely szerint remete társai családi közösségben éltek, imádkoztak és dolgoztak. Ő volt a kolostor első apátja.


* * *


Már a legrégibb időktől sok keresztény élt szerzetesi közösségben, pap és világi egyaránt. Az imádságnak, elmélkedésnek és a szent liturgiának szentelték magukat. Sokan szentelték magukat a lelkipásztorkodásnak, az ifjúság nevelésének, a betegek ápolásának vagy a hittérítésnek is. Ezeket a közösségeket rendeknek nevezzük. Sok rendnek szent az alapítója.

Aki Istent egy szerzetesrendben szolgálja, Isten országáért sok mindenről lemond, ami különben meg van engedve. Nincsen magántulajdona és csak abból él, amit a közösségtől vagy jószívű emberektől kap. Lemond a házasságról és családról, hogy szűzen éljen és így egészen Istenhez tartozzék. A maga akaratát mindenben aláveti elöljárója akaratának és a rendi szabályoknak. Erre szerzetesi fogadalommal kötelezi magát. – Vannak szerzetes közösségek, amelyekben nem fogadalmat, hanem ígéretet tesznek.

A rendeknek nagy a jelentőségük az Egyház és az emberiség életében. Imádkoznak és áldozatot hoznak mindannyiunkért, azokért is, akik Istent nem tisztelik és bántják őt. Példájuk arra figyelmeztet minket, hogy Istent és felebarátainkat teljes szívünkből szeressük és készek legyünk mindenről lemondani, ha Isten azt akarja. Munkájuk az emberiség szolgálatában nagy áldás a világra. A szerzetesi élet nagy segítség abban, hogy Istenhez találjunk. Aki Istent egy szerzetesrendben szolgálja, az biztos és kipróbált vezetés alatt áll, megszabadul sok gondtól és kísértéstől, és egész szívvel osztatlanul adhatja magát Krisztusnak. Olyanokkal él együtt, akik imájukkal és példájukkal segítik öt, hogy Istent tökéletesen szolgálja.

Szerzetes rendbe csak az léphet, akinek erre Isten hivatást ad. Késznek kell lennie arra, hogy Istent mindenek fölött szeresse, Krisztust mindenben kövesse és a tökéletességre törekedjék. Késznek és képesnek kell lennie arra, hogy szerzetes közösségben éljen, megtartsa a rendi szabályokat, elöljáróinak engedelmeskedjék, lemondjon a magántulajdonról és szűzen éljen. Alkalmasnak kell lennie a rend különleges feladatainak elvégzésére is. Akinek hivatása van a szerzetességre, annak a szerzetesi élet nagy boldogság és egyben a legbiztosabb és legszebb út a tökéletesség elérésére.


Az „evangéliumi tanácsok”: mint az Evangéliumban olvassuk, némelyeket Jézus felszólított, hogy Isten országáért mondjanak le javaikról és hivatásukról, és egészen Őt kövessék. Boldogoknak nevezte azokat, akik Isten országáért lemondanak a házasságról. Ezért nevezzük az önkéntes szegénységet, Isten országáért vállalt önkéntes szüzességet és engedelmességet evangéliumi tanácsoknak.


Némelyek így beszélnek: „A szerzetesek sokkal többet tehetnének az emberiségért, ha megnősülnének és világi hivatást vállalnának.” – Először is, a szerzetesek imádságaikkal, áldozataikkal és engesztelésükkel mérhetetlen sok áldást könyörögnek ki nekünk. Csak Isten tudja, mi lenne belőlünk, ha a kolostorok rejtekében nem imádkoznának értünk. Másodszor, a szerzetesek fölbecsülhetetlen szolgálatot tesznek az emberiségnek mint lelkipásztorok, hittérítők, nevelők, tudósok, kutatók, művészek és különösen mint betegápolók.


„Aki az evangéliumi tökéletesség állapotára törekszik, annak a világtól el kell vonulnia; külsőleg az Istentől neki adott hivatás mértéke szerint, belsőleg teljesen.”

(XII. Piusz pápa)

2010. márc. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én a figyelmedbe ajánlanám St. Faustyna Kowalska lelki naplóját. Egy ppt-m is van róla, irj privit és elküldöm szivesen) Szerintem ha beleolvasol a naplóba, abból választ kapsz. Én elolvastam, és nagyon nagy hatással volt és van rám mai napig. Minden egyéb egyszerűen eltörpül mellette. Szerintem fogom is olvasgatni életem végéig.

2010. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jajj 18:44, bocsi nem belekötni akarok, de nem csak egy apácának,papnak, kell Istent választani és szolgálnia.. Egy keresztény embernek, akinek családja van, gyerekei stb. annak is!! Illetve a kérdésre: Nézd, ha úgy érzed, akkor egy próbát megér. Én azt mondom, hogy csak azért, mert még nem jött el a nagy Ő az életedben, emiatt nem szabad az apácaságba rohanni. Igaz, hogy én nem katolikus vagyok, így nekem alapból nem tetszik ez az apáca, cölibátus, dolog.. Erről pedik könyvet tudnék írni, hogy miért nem. Szóval, Őszintén, nem vágysz egy féri közelségére, kisbabára, családra? Mert ha ezek megvannak, amellett ugyan úgy szolgálhatod Istent..!!!
2010. máj. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még lemaradt az, hogy,,,valahogy fura ahogy írtál az apácaságról... Kezdesz egyre jobban beletörődni??? Akik az apácaságot vállalják, azok nem beletörődnek, hanem vágynak rá. Nem hiszem, hogy apácának készülsz :) Üdv. Petra
2010. máj. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!