Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Miért zaklatjáto...

Jehova tanúi! Miért zaklatjátok az embert?

Figyelt kérdés
Miért házaltok állandóan? Minden alkalommal elhajtom őket, legközelebb meg már családostól jönnek hogy beszélgetni akarnak velem. Ezeket fizetik érte vagy miért csinálják ezt?
2013. dec. 8. 14:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy fizetik. Abból a pénzből, amit a behülyített tagok fizetnek. Szóval csak kitartás. Ne add be a derekad.
2013. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
22%

Világosan közöld velük, hogy jegyezzék meg, hogy ne érdekelnek téged és nem akarsz hallani róluk. Ha mégegyszer jönnek akkor pedig Sátánnak fogsz áldozni.


Egyébként nem fizetik. Csak úgy érzik, hogy kötelességük vagy meg akarnak menteni (vagy van aki megbecsülést, elismerést akar).

2013. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akik jöttek, volt náluk egy kis füzet oda felírta, hogy engem a dolog nem érdekel, és tényleg illedelmesen, hamar lezavartuk a dolgot, azóta pedig nem hallottam róluk, szóval engem nem is mondanám, hogy zavartak(nagyjából 2 percem vesztettem el, sorban állásra több megy egy nap) Kérdezd meg, hogy nincs-e olyan listájuk, ahol azokat a házakat gyűjtik, ahol nem kell próbálkozzanak.
2013. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

De ez mi? Már megint csengetett valamelyik, csak most a kaputelefonon. Elzavartam őket a pics@ba, mondtam hogy az egész lépcsőházat kihagyhatják.

Hozzáteszem hogy már tegnapelőtt is voltak... ki fogom írni az ajtóra, hogy jehovák meg hittérítők mehetnek tovább

2013. dec. 8. 15:12
 5/30 A kérdező kommentje:
#3: Szerintem már rég felfoghatták volna, hogy nem vagyunk rá kíváncsiak
2013. dec. 8. 15:13
 6/30 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy ők zaklatnak.
2013. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%

Mivel a kérdés állítólag a Tanúknak lett feltéve, ezért szeretnék válaszolni, bár úgy látom sokan válaszoltak helyettünk olyat is aminek a fele se igaz.


Jehova Tanúinak a házankénti prédikáló munka hozzá tartozik az imádatukhoz, ahogy Jézus is és az apostolok is tették,

Jézus ezt a keresztény követőinek parancsba adta, mert a megmentésnek ez is az egyik eszköze.S ezt a parancsot ember megtilthatja, de a keresztények Jézusnak fogadnak szót először is nem az embereknek.


más részt ezért nem kapunk fizetést, mert ingyen kaptuk ingyen adjuk, Istent nem lehet pénzel megvásárolni.

Sosem volt a keresztényeknek az tanítva, hogy fizetésért szolgáljanak, vagy hogy kialakítsanak fizetett papságot.

Mindenkinek lennie kell egy munkájának amiből meg kell élnie,

ezt pedig a szabad idejében végzik önként a világon mind a 239. országban


Továbbá, ha nem szeretnéd, hogy felkeressenek, akkor ezt emberi módon megbeszélheted velük, és a terület kártyára felírják a ház és az ajtó számodat, ahova nem kopognak be többé.

A munkát amit pedig végeznek, a Te érdekedben is teszik, majd akkor is káromkodni fogsz amikor rájössz, hogy az elutasításod az életedbe került?

Tudom, tudom, most ez hihetetlen meg hülyeség némely ember számára. De ez Jézustól egy életmentő munka, hogy az emberek tengeréből kihalásszák azokat a "halakat" akik méltóak az életre.

Ha Te nem szeretnél örökké élni, jogod van hozzá.

s ezt az említett módon megteheted, és akkor felírják a címedet, és a következő testvérek sem csengetnek hozzád.

2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Régóta itt lakunk. Amikor először jöttek, megmondtam hogy ez nem érdekel és a jövőben se keressenek. Másodjára mikor jött, megint szépen elmondtam. De amikor már nem is ugyanazok jönnek, és többen többször akkor már elfogy a türelmem.

"majd akkor is káromkodni fogsz amikor rájössz, hogy az elutasításod az életedbe került? " Meg se vagyok keresztelve, nem elsőáldoztam/konfirmáltam/bérmálkoztam, tehát egyáltalán nem érdekel ez az egész. Ezért zavar hogy állandóan jönnek.


"Ha Te nem szeretnél örökké élni, jogod van hozzá." Mégse haggyák ezek a bánatok

2013. dec. 8. 16:03
 9/30 KZitus ***** válasza:
43%

Szervusz kedves kérdező


Ha megnézed az értelmező(magyar) szótárban a "házaló" fogalmát, egészen másat jelent, mint ahogyan te értelmezed.

Te elhajtod őket, de Pál apostolt ugyan ezért a munkáért többször meg akarták ölni, egy alkalommal az emeletről egy kosárban eresztették le, így maradhatott életben. Te kevésbé vagy....


Ebben a munkában Isten munkatársai lehetünk, és az angyalok támogatják a munkánkat. Ehhez még fizetség is kellene? Elrontaná örömmel végzett szolgálatunkat.


Azért is csináljuk, hogy Isten ítélete előtt minél több embernek elmondhassuk, hogyan élhetik túl a közelgő, szinte előttünk álló ítéletet.

2013. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kötelességük a térítés.

Hozzánk is van, hogy becsöngetnek. Vagy, hogy az utcán állítanak meg, és az újságjukat akarják a kezembe nyomni / Őrtorony /. Én mindig lerázom őket, hogy hagyjanak, nem érdekel. Nem vagyok hívő. Vagy ha esetleg az lennék, mondjuk muzulmán, vagy buddhista? Mi közük hozzá? Nagyon nem tetszik, hogy csak az ő hitüket tartják igaznak és elfogadhatónak!

2013. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!