Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus feltámadása?

Jézus feltámadása?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy Jézus feltámadása után milyen testi alakban jelent meg?

Az ő saját fizikai testében,vagy új testben,vagy szellemi testben?

Nem tudom,hogy ír e erő valamitl a Biblia?



2013. dec. 12. 03:35
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A saját testében és emberként. Vagyis hogy nem szellemként, nem zombiként.
2013. dec. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szabózoli ***** válasza:
94%

"Azután monda Tamásnak:hozd ide a te ujjadat és nézd meg az ÉN kezeimet;és hozd ide a te kezedet,és bocsássad az ÉN oldalamba:és ne légy hitetlen,hanem hívő. Felelé Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!"(Ján.20,27-28)

Az első válaszoló jól írja. A saját testében támadt fől mint ahogy Lázárt is a saját testében támasztotta fől.

2013. dec. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 munyamunya ***** válasza:
100%

Mivel az asszonyok és a tanítványok is üres sírt találtak, és az angyal is azt mondta nekik, hogy nincs ott az Úr, így valószínű, hogy a fizikai teste támadt fel. Azonban az is biztos, hogy nem ugyanabban az állapotban, amiben halála előtt volt, hiszen különleges tulajdonságokkal rendelkezett: zárt ajtón ment át, felismerhetetlen volt, amíg nem akarta, hogy megismerjék, felment az egekbe, a mennybe, ahova az Írás szerint hústest nem léphet be.


Tehát a feltámadás utáni test egy tökéletes, romolhatatlan, szellemi test, amilyen a szenteknek is meg van igérve:


""Nem minden test azon egy test, hanem más az embereknek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké. És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké. Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve. Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban; Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is. /.../ A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is."" (1Kor.15:39-49)

2013. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

T. Kerdezo!

Jezus harom napig a sirban volt. Majd feltamdott szellemkent. De ez utan meg tobb esetben fizikai testet oltott, es ugy jelent meg a tanitvanyainak. Volt olyan eset, amikor nem ismertek fel mindjart, hogy O Jezus. A beszedjerol jottek ra hogy O az. Tehat mikor fizikai testet oltott, tobbfele alakban jelent meg /ertve ez alatt, hogy mas volt az abrazata/.

De mikor vegleg felment a mennybe, mar szellemkent ment fel. Mert a mennyben nem lehet fizikai testtel menni, mivel ott csak szellem lenyek elnek. Udv: Judit!

2013. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 megfelelő ***** válasza:

Jézus testben támadt fel, nem szellemként, még tiltakozott is ellene, hogy szellemnek nézték.


luk.27.37-40

Azok megrettentek, és félelmükben azt hitték, hogy valami szellemet látnak. Ő azonban így szólt hozzájuk: "Miért rémültetek meg, és miért támad kétség a szívetekben? Nézzétek meg a kezemet és a lábamat, hogy valóban én vagyok. Tapintsatok meg, és lássatok. Mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van." És ezeket mondva, megmutatta nekik a kezét és a lábát.



és ezt várjuk:

1kor.15.34-44

De megkérdezhetné valaki: hogyan támadnak fel a halottak? Milyen testben jelennek meg? Esztelen! Amit vetsz, nem kel életre, míg előbb el nem rothad,

37 és amit elvetsz, azzal nem a leendő testet veted el, hanem csak a magot, talán búzáét vagy valami másét. De Isten olyan testet ad annak, amilyet elhatározott, mégpedig minden egyes magnak a neki megfelelő testet. Nem minden test egyforma, hanem más az embereké, más az állatoké, más a madaraké, és más a halaké. Vannak mennyei testek, és vannak földi testek, de más a mennyeiek fényessége, és más a földieké. Más a nap fényessége, más a hold fényessége, és más a csillagok fényessége: mert egyik csillag fényességben különbözik a másik csillagtól. Így van a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban; elvettetik gyalázatban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtlenségben, feltámasztatik erőben. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Ha van érzéki test, van lelki test is.

2013. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!