Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy papnak jogában áll önkénye...

Egy papnak jogában áll önkényesen dönteni? /Otodox egyház/a többi lenn.

Figyelt kérdés
Két hete halt meg a testvérem és abba a temetőbe szerettük volna örök nyugalomba helyezni,ahol az egész rokonság nyugszik. Abban a temetőben szerettünk volna sirhelyet váltani. Sajnos a pap olyan minősithetetlen hangon beszélt velünk és viselkedett, hogy mély gyászunkban szinte alig tudtuk felfogni,amiket a fejünkhöz vágott. pl. miért nem járunk a misékre, csak ugy válthatunk sirhelyet, ha előbb a szülők sirhelyét is ujra megváltjuk és előre fizessük ki a majdani fünyitás és benzinpénzt,amiért a temetőt gondozzák. Felháboritó volt mind ez amit tett. Ez csak ugy hirtelen ugy 200.000 ft-ot közelitette volna meg, de ezen felül még ott volt a temetéssel járó összes költség,ami szintén több mint 200 ezer ft volt. Mivel nem tudtunk szót érteni a pappal, igy kénytelenek voltunk egy másik temetőbe temetni,ahol 1 sirhely és egyéb 45 ezer ft-on belül volt. Nagyon nehezen tudom feldolgozni,hogy egy értetlen pap miatt egy másik, messzebb temetőbe került örök nyugalomba.Nem értem és nem is lesz egyszerü feldolgozni, hogy milyen szemét módon viselkedett velünk és örökre fájni fog,amiért csak ez az egy testvérem került másik temetőbe. Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben? Őszinte választ várok, mert teljesen össze vagyok zavarodva az egész történettől.

#önkényespap
2013. dec. 12. 22:53
 1/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Fogadd őszinte részvétemet és együttérzésemet.

Sajnálom, hogy mély gyászában még ilyen nehézségeket is el kellett viselnie a családodnak.

A pap viselkedése minősíthetetlen, sajnos el kellett szenvednetek azt a "rossz gyümölcsöt", amelyről Jézus jövendölt ((Máté 7:17, 18)

2013. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KZitus ***** válasza:

bocsi nem azt a gombot...

Nem állt jogában a papnak fájdalmatokat tetézni, de mivel a helyzeten már nem lehet változtatni, próbálj nyugalmat találni a lelkednek, és ne a pap istentelen tetteire öszpontosítst.


Én Jehova tanúja vagyok, egy kedves hittársamat ért hasonló veszteség, leírom neki mi segített hogy együtt éljen a gyászával.

A hölgy, akinek meghalt a gyermeke, visszaemlékezik, mennyire segítette őt és férjét az ima ereje a veszteség elviselésében. „Ha éjszaka otthon voltunk és a bánatunk elviselhetetlenné vált, együtt imádkoztunk hangosan — meséli. — Először fordult elő, hogy bármit is nélküle kellett megtennünk — először mentünk nélküle gyülekezetbe, először vettünk részt kongresszuson nélküle —, erőért imádkoztunk. Mikor reggel felébredtünk és ennek teljes valósága elviselhetetlennek tűnt, Jehovához imádkoztunk, hogy segítsen nekünk. Bizonyos okokból kifolyólag nyomasztó emlékeket idézett fel bennem, ha egyedül voltam a házban. Ezért mindig, amikor egyedül jöttem haza, Jehovához imádkoztam, kérve őt, hogy segítsen megőrizni bizonyos mértékig a nyugalmamat.” Ez a hűséges asszony szilárdan és méltán hisz abban, hogy ezek az imák sokat számítottak. Te is átélheted még, hogy állhatatos imáidra válaszként ’az Istennek békessége, mely minden értelmet felülhalad, meg fogja őrizni szívedet és gondolataidat’ (Filippi 4:6, 7; Róma 12:12).

Az imától nem csupán jobban érzed magad. A „könyörgést meghallgató” azt ígéri, hogy szent szellemet ad szolgáinak, akik azt őszintén kérik (Zsoltárok 65:3; Lukács 11:13). Isten szent szelleme vagy hatékony ereje pedig „rendkívüli erőt” adhat, hogy az egyik napot a másik után túléld (2Korinthus 4:7). Ne feledd: Isten minden esetben segíteni tud hűséges szolgáin, hogy ki tudjanak tartani, bármilyen nehézséggel is kerüljenek szembe.


Sokat számít az Istentől jövő segítség. A keresztény Pál apostol kijelentette, hogy Isten „megvígasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy mi is megvígasztalhassunk bármely nyomorúságba esteket”. Az igaz, hogy az Istentől jövő segítség nem szünteti meg a fájdalmat, de könnyebbé teszi az elviselését. Ez nem azt jelenti, hogy többé már nem fogsz sírni, vagy hogy el fogod felejteni szerettedet. De fel tudsz épülni. És ha ez megtörténik, az átélt fájdalmak sokkal megértőbbé és együtt érzőbbé tudnak tenni, amikor majd másokon segítesz, akiknek hasonló veszteséggel kell megbirkózniuk (2Korinthus 1:3,4).


Remélem ez naked is tud segíteni.

2013. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vigasztaló szavakat!!

MÉG NEM TUDOM PONTOSAN HOGY MILYEN MÓDJÁT VÁLASSZAM A PAPP-PAL VALÓ TALÁLKOZÁSNAK,HOGY ELMONDJAM NEKI MEKKORA FÁJDALMAT OKOZOTT EZZEL NEKEM ÉS AZ EGÉSZ CSALÁDNAK?

TALÁN BEÜLJEK EGY MISÉRE ÉS A VÉGÉN BESZÉLJEK VELE VAGY TALÁN IRJAK EGY FELJEBB VALÓJÁNAK? MI TÉVŐ LEGYEK TUDTÁRA KELL HOZNOM MINDENKÉPPEN!!!!!

2013. dec. 13. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez Magyarországon történt ?? Melyik egyház ?? A kérdésben van egy helyesírási hiba és a fogalmazás sem egyértelmű...

"amiket a fejünkhöz vágott. pl. miért nem járunk a misékre"-igaza van, de a halottat el kell temetni !

"csak ugy válthatunk sirhelyet, ha előbb a szülők sirhelyét is ujra megváltjuk"-ha ugyanoda akartátok temetni, nyilván ezt is költség...

"előre fizessük ki a majdani fünyitás és benzinpénzt,amiért a temetőt gondozzák"-félt hogy többé a temető tájára sem mentek, ahogy a miséire se...

"értetlen pap miatt "-nem egy értetlen pap, hanem a temetésnek olyan költségei vannak, mint sírhely, és ő nyilván ezt elkéri előre

"TALÁN BEÜLJEK EGY MISÉRE ÉS A VÉGÉN BESZÉLJEK VELE "-a misére való beülés jó ötlet, ha szeretsz misére járni... az utána való beszélgetés nem odja meg a problémát...ha áthoznátok a testvéredet a másik temetőbe, az is pénzbe kerülne...

"TALÁN IRJAK EGY FELJEBB VALÓJÁNAK?"-írhatsz, de az áthozatal így is, úgyis pénzbe kerül...

2013. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Esetleg menj(etek) el a paphoz, és mond el mennyire Istentelenül viselkedett. De ez mit old meg?

Csak felkavarod az amúgy is fájó sebeidet.

„Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: »Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova«” (Róma 12:19)

Hidd el, nem maradnak büntetlenül a gonosz tettek.

Igaz, a jó is elnyeri jutalmát.

2013. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra a kérdésre válaszolnék, hogy igen ez Magyarországi Viharsarki kisvárosban egy KISROMÁN TEMETŐBE,erre igy is is nagy a nincstelenség, és a pap még ezzel tetézte volna,hogy a már rég elhunyt nagyszülők sirját is váltsuk meg. Mi csak egy 1 személyes sirhelyet szerettünk volna megváltani egy URNÁNAK! Ugy gondolom, bármilyen a családi kötelék, még akkor sem kötelezheti az egyház ill. a pap,hogy még ebben a nehéz helyzetben olyan sirokat is váltsuk meg, amir eén nem vagyok hivatott. Jelen esetben a testvéremet szerettük volna abba a temetőbe, de nem egy másik sirra, amilyen árakkal előrukkolt, a többi temetőhöz képest se nyelni,se köpni nem tudtunk.Tudom,hogy van olyan szabály,hogy ujra kell hosszabbitani a sirokat, amikkor lejár 25-30 év után, de ez sehol nem volt jelezve, semmiféle információ nincs a temetőbe, a kis papot meg ezzel ne zavarjuk,mert számára ez apróság. Igaz, jó néhány megváltott sirhely befizetett áráról sem tud felmutatni bizonylatot!!!Többek között ezért is vagyunk annyira felháborodva. Misére meg szíve döntse el mindenkinek,hogy eljár-e vagy sem. U.i. Bocs,amiért zavaros volt az irásom, de ilyen idegállapot mellett azt hiszem más is hibázhat.
2013. dec. 13. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!