Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mennyire...

Keresztényként mennyire elítélendő, ha részt veszek az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházának ingyenes angol óráin?

Figyelt kérdés
úgy tudom ők mormonok,ez a vallás mennyire tér el a keresztény hittől?

2013. dec. 13. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy plusz könyvük, egy "legújabb szövetség". Szerintem maxval bircaman nagyon jól összefoglalja keresztény szemszögből (ő keleti ortodox vallású) a mormon egyházak történetét:


[link]

2013. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire nem elítélendő. Állítólag még megtéríteni sem akarnak.
2013. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Angolt tanulni nem bűn.

Meghallgatni a másik hitét nem bűn.

Más kérdés?:)

2013. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Az angol órákat csupán eszközként használják arra, hogy az üzenetüket prédikálják. Minden egyes alkalom után van egy kis rövid üzenetük. Azok részére, akik hűségesen eljárnak az angol óráikra, egy idő után felajánlanak személyes találkozót, ahol a saját tanaikat hirdetik. Persze lehet nemet mondani, de a legtöbben elfogadják ezt, hiszen ők is áldozatot hoztak azzal, hogy "ingyen" tanítják az angolt. De ez csak eszköz a számukra, hogy a céljaikat elérjék.


Az a probléma a tanításaikkal, hogy nem Jézus Krisztus és az Ő szavai az életük alapja, hanem egy Joseph Smith nevű próféta, és az ő szavai. Az "ingyenesség" ne tévesszen meg, nincsen az annyira ingyen - az üdvösségedbe is kerülhet, ha az életedet Joseph Smith hazugságaira építed.


Én voltam az angol óráikon, de abból a célból, hogy megnyerjem őket az Úrnak - de kemény dió ez. Én a helyedben nem mennék el (főleg úgy, hogy nem is ismered őket), van más módja az angol tanulásnak.


Isten áldjon!

2013. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Szervusz

A válaszom mint mindig, most is sokaknak nem fog tetszeni, de Bibliailag kell nézni ezeket, nem emberi gondolkodás után. De vállalom.


Egy keresztény nem azonosul semmilyen más olyan "vallással" aminek köze sincs a Biblia, vagy Jézus tanításaihoz.

az tény, hogy Jó utána nézni egyes "vallások' tanításainak, érvelés szempontjából, de ne úgy, hogy közéjük vegyülünk.

2013. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sandor76 ***** válasza:

Az Igaz Keresztenyek mindig a Bibliat veszik alapul,abbol tanitanak,es igyekeznek aszerint is elni.

Emberek kovetesebol mar volt ,van eleg,ami egy ujabb,csapda lehet,foleg ha ezt alcazni kell.

Jezus nem tett ilyeneket,a tanitasa pedig nem ilyesmirol szol.

A mormonokrol nem tudok sokat.

2013. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mormon vagyok és mi kereszténynek tartjuk magunkat. A különbség néhány más irányzathoz tartozó kereszténytől talán leginkább az, hogy mi őket is kereszténynek tartjuk.


Az angol órán angolt tanítanak az angol anyanyelvű misszionáriusaink. Ez egy szolgálat, vallási tartalma pedig az, hogy szolgálat.


Mi nem tarjuk elítélendőnek, ha egy mormon részt vesz egy katolikus, vagy református bibliaismereti előadáson, vagy akár misén, istentiszteleten. Igaz, azt sem, ha valaki közülünk iszlám kulturális központot, zsidó könyvtárat vagy buddhista kolostort látogat meg. Sőt el kell mondanom, hogy én magam gyakran beszélgetek a lakásomon Jehova Tanúinak misszionáriusaival is, mert ha becsengetnek megkínálom őket egy pohár narancslével. Ettől én még hithű mormon keresztény vagyok, és legszigorúbban egyházam normái szerint élek, magam is hirdetem az evangéliumot.

2013. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én is voltam egy-két alkalmon, és igen, meg akarnak téríteni, de engem pl nem tudtak volna, szóval, ha elég erős a hited, elmehetsz angolra, de ha nem, akkor inkább nem, mármint csak azt lehet befolyásolni, aki hagyja :)
2013. dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!