Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan születhetett meg...

Tamás321 kérdése:

Hogyan születhetett meg Jézus, ha mindig létezett?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy erre a világra jött Jézus, amikor megszületett. De mint Krisztus, léteznie kellett az örökkévalóságban is. Ha pedig előbb létezett, mint ahogy testben megszületett, akkor két valóság ütközik. Erre kérnék magyarázatot. A szellem-lélek-test hármasságról szóló magyarázatokat nem kérem.

2013. nov. 25. 13:57
1 2 3 4
 1/39 megfelelő ***** válasza:
100%
Nem ütközik a két valóság, csupán földi testet öltéséről beszélünk.
2013. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%

Mint tudjuk, Jézus Isten elsöszülött fia.


(Kolosszé 1:15, 16) 15 Ő a láthatatlan Isten képmása, az egész teremtés elsőszülötte; 16 mert általa teremtetett minden más az egekben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy felsőbbségek vagy kormányzatok vagy hatalmak.


Az égböl lejött a földre.


(János 6:38) 38 mert én nem azért szálltam alá az égből, hogy a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, aki küldött engem.


(János 3:12, 13) . . .? 13 Továbbá e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.


(János 8:22, 23) . . .” 23 Így hát ezt mondta még nekik: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


(János 8:58) 58 Jézus ezt mondta nekik: „Bizony, bizony mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett, én már voltam.”

2013. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőnek igaza van.
2013. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
73%

"De mint Krisztus, léteznie kellett az örökkévalóságban is. Ha pedig előbb létezett, mint ahogy testben megszületett, akkor két valóság ütközik."


Krisztus nem Isten, hogy kell létezzen az örökkévalóságban is! Jézus egy teremtésmü, aki nem muszáj örökké létezzen. Ezért amikor megszületett, csak a földön létezett!

2013. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem az örökkévalóságban létezik, hanem nem múlik el idővel, ezért örökkévaló.

Idő nem létezik.

2013. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
90%

Igazából az Isteni Atya testet öltött képe.

Egy nagyon magas tudatszintet elért ember, aki egyé vált a Teremtőjével. Más kultúrákban is vltak hasonlóak, pl Buddha, Lao Ce. Emberek akik előző és adott életeikben elérték a végső valóságot. Egyesültek a Teremtő\Univerzum\Isten stb esszenciájával.

"Én és Atyám egyek vagyunk" stb, stb.

2013. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
29%

Nagyrészt a 2-es válaszolóval értek egyet.


Jézus nem egyenlő a teremtő Istennel, mert egy gyermek legfeljebb akaratban, felfogásban tud azonosulni az apukájával,testben nem.

S ezt Jézus bemutatta, hogy mennyire egységes vele, hiszen amíg az eljövetelére várt, mindent alaposan megtanult az Istenétől hogy pontosan megtegye azt amiért jönni fog, s tudjuk, hogy ez több száz emberi évet foglalt magában.


Bizonyára emlékszel, hogy egy angyal tud fizikai teste ölteni ha Isten megengedi.

Az özön víz ideje előtt is történt ilyen.

Akkor Jézus mint az angyalok Fejedelme, miért ne tehette volna meg az Atyja segítségével, hogy végig élje az emberi születés, és élet első harminc évét.


Így mint égi személy megszűnt létezni, és Földi emberként született meg, hogy egyen értékű legyen Ádámmal,

Mert a halála jogilag akkor elfogadható, ha egy Ádámmal egyenértékű személy hal meg De ártatlanul, ami az utódok megváltására szolgál majd.

Halála után az Atyja vissza hozta az életbe és vissza kapta magasabb rendű égi testét, hogy vissza térhessen mert, Hús-test nem mehet oda,

Jézus és Jehova két külön álló személy, nem egy.

2013. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
29%

Tudom nem kérted.de azért leírom.

Jézus Krisztus egy az Atyával,és igaz amit írtál,hogy öröktöl fogva létezett.

Az Atya-Fiú-Szentlélek.Ez a három egy,Szentháromság.


Az Atya Törvényt alkotott,és nem tér el attól,még Önmagát is alá vetette.És ezért nem állhat meg semmi ami Törvénytelem Isten előtt.

Azért lett törvénytelen,mert elfordultak az Atyától,és maguk kezdtek teremteni.Ami elvette az élet erejüket,és el anyagiasodtak.És ezért jött közénk Jézus Krisztus a megváltás kegyelmét hozta el.

Hogy aki hinni tud azt kivezeti a téves eszmékből,ha alázattal kéri,és elfogadja a vezetést.

2013. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Várom a többit is. Még mindig nehéz emberi ésszel elképzelni, hogyan jelenhetett meg Jézus emberi testben, miközben azon kívül is létezett. De hátha valaki megvilágítja. Mert hogyan születik meg az a személy, aki amúgy is létezett már? Így akkor két személy lesz belőle? Biztos hogy nem. Vagy eltűnik az öröklétből, míg megjelenik a földi életben? Ez sem állja meg a helyét. De akkor mi?
2013. nov. 25. 19:10
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lelke létezett. (ami nem azonos a testével).
2013. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!