Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugyebár római katolikus...

Ugyebár római katolikus vagyok és nem értem azt hogy mért kell gyónni amikór otthon is meglehet bánni a bűneinket?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Én is az "voltam" (római) és én sem értettem....

Így hát nem szoktam gyónni és be is fejezem az írásom, nehogy megsértsem a többieket.

Teljesen jól látod a helyzetet. Aki viszont szeretne gyónni, vagy szeretné egy pap tanácsát kérni, nyugodtan tegye. Van akinek szüksége van rá. De ne legyen elvárás.

2013. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oké fontos a dolgokat tisztába tenni. A bűnvallás mindig igei : valljátok meg egymásnak bűneiteket és imádkozzatok egymásért ezt mondja az Ige. A gyónás mint olyan emberi tett. Isten nem amiatt bocsát meg valamit, mert eldarálok husz miatyánkot. Ő előre azt mondta h Jézus az egyedüli út Istenhez. Felesleges gyónni vagy vezekelni mert Jézus kifizette ezt helyettünk. A bűnvallás viszont más: az ember életére rakodott hordalék megtisztitását célozza. A bűnvalló elmondja amit elkövetett egy Szent Szellemmel felkent tekintély azaz szolgálati ajándék pedig ezt meghallgatja. Nem ő bocsátja meg, nem ő oldozza fel de ahogy a megtérés is emberek előtti megvallás, úgy a bűnvallásnál is egy felkent pásztornak kell jelen lennie. Meg azt sem árt tisztázni, ki miért akar bűnvallást tenni. Akkor helyesek a motivációk, ha a vallás célja az Istennel valo kapcsolat megszentelése nem pedig egy gyakorlat amit meg szoktak csak úgy tenni.
2013. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Biblia mint etalon szerint két féle "Bűn" létezik


Halálos, és nem halálos.

János apostol ír erről a levelében.

Azt írja, hogy ha nem halálos a Bűn, akkor meglehet bánni otthon is, és igyekezni kell többé nem elkövetni, ezek a Bűnök kisebb horderejűek, egy emberi tökéletlenség.


A Halálos bűn viszont Bibliai lapelveket sért:

ezekről a Korintuszi levélben is olvashatunk:

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


Persze vannak még ilyen alapelvek, de csak azért írok ennyit mert nem akarok "liturgiát" írni.


Ha valamely keresztény ilyet tesz, akkor kell a szerető vénekhez fordulni akik segítséget nyújtanak a tévelygőnek, és imádkoznak felette, hiszen Ő ilyenkor olyan állapotban van, hogy az Isten nem hallgatja meg a helytelensége miatt.

S ha "meggyógyult", akkor újra élvezheti az Istennel ápolt kapcsolatát.


(Jakab 5:14, 15) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki.


Vagy is mivel helytelenséget követett el, ezért kell olyannak imádkoznia felette, érte aki elfogadható állapotban van Isten előtt,

2013. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért ha Isten nem hallgatja meg, ti miért hallgatjátok meg? Nektek miért engedne?


Ő nem megy a betegekhez?

2013. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Silver Barátom:


Nem tudom elolvastad-e a Biblia verset?

Vagy csak átsiklottál felette?


Azt írja hogy ha valaki "beteg" akkor menjen a gyülekezet vezetőihez.

Miért ír ilyet, ha maga is lerendezhetné?

Ez nyilván való.

Mert olyan bűnt követett el, ami akadályba ütközik az imát illetően, és ezért kell olyannak imádkoznia akit erre a gyülekezetben kineveztek:

Ahogy a biblia írja a kinevezettekről:

"Ha valamit megköttök, az égben is kötve van ha valamit megoldotok az égben is oldva lesz.

Ezért neveztek ki pásztorokat a nyáj fölé

Gondolj Jób esetére.

A három "jó" barátja aki rosszul állt a dologhoz Jehova ezt mondta Jóbnak:

(Jób 42:8) . . .Jób, az én szolgám fog imádkozni értetek. Csak az ő arcát fogadom el, hogy valami csúfságot ne tegyek veletek, mert ti nem az igazságot mondtátok rólam, miként az én szolgám, Jób.”


Vagy van olyan amikor egy férj olyat tesz akkor neki sem hallgatja meg az imáját, hiszen írva van, hogy a tette akadályozza,

(1Péter 3:7) . . .Ti férjek, hasonló módon továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük, tiszteletet adva nekik mint gyengébb edénynek — a női nemnek —, mivel velük együtt örökösei is vagytok az élet ki nem érdemelt kegyének; hogy imáitok akadályba ne ütközzenek.


Ezek az eset is azt jelölik, hogy vannak helyzetek amikor Jehova nem figyel az imára mert olyan mérvű bűnt vétett és nincs megfelelő állapotban előtte....

Ezért írja, hogy a véneknek kell imádkozniuk, Isten előtt nincs épen a legjobb állapotban.

2013. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ezzel a kérdéseddel nem vagy egyedül. Többször hallottam már másoktól is.

keresd a álaszt rá, mert van, a Bibliában, bővebben is, mint amit följebb dióhéjban leírtak már.

2013. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező papnak gyónni.Ez pusztán az ő találmányuk,melynek célja,hogy a saját kezükben tartsák a gyeplőt.
2013. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pelgrim ***** válasza:

Nem kell gyónni, arra csak akkor van szükség, ha nincs más mód, hogy megszabadulj a bűntudattól.


A zsidó vallás szerint csak Isten bocsáthatta meg a bűnöket, úgy ha valaki bűnt követett el, nem tudott megszabadulni a bűntudattól. Jézus látta a bűntudat káros hatását azért meghagyta tanítványainak, hogy bocsássák meg azok bűneit akik a bűntudat terhe alatt szenvedve hozzájuk fordulnak. Ez nem jelentette azt, hogy gyónás nélkül nem lehet valaki bűnbánó és nem szabadulhat meg a bűntudattól.

2013. dec. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán azért mert a papok úgymond az apostolok. És Jézus mit mondott az apostoloknak? - Akinek TI megbocsájtjátok bűneit annak meg lesz bocsájtva, amit TI megköttök a Földön az meg lesz kötve a Mennyben is, amit feloldotok a Földön az fel lesz oldva a Mennyben is. Szóval ezért.
2013. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi mondatból a legeröltetetteb logikával lehet esetleg kihozni azt, hogy csak az apostolok bocsáthatnak meg bűnüket. Egyáltalán nincs ez leírva.
2013. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!