Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény felekezet...

Van olyan keresztény felekezet, akiknél helytelen teát vagy kávét inni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mivel magyarázzák?

2013. dec. 18. 16:41
 1/8 yuda ***** válasza:
100%

Elkanyarodva a vallástól, de szorosan összefügg:

-saját példám, hogy időnként rászokok, majd leszokok a kávéról és a következőket állapítottam meg.

Leszokás utáni elvonási tünetem, hogy 3 napig(csökkenő mértékben) fáj a fejem. Ez tehát elvonási tünet.

Nem magyarázom bele és nem is várom, de ez van. Tény.


Túlzás persze a kábítószer, vagy alkoholhoz hasonlítani, de ott is vannak elvonási tünetek. Persze azok lényegesen súlyosabbak.

Nézhetünk általánosabb területeket, mint a számítógépes játék szenvedély, vagy facebook, vagy evési kényszer, telefonbabrálás, és még sokezer.

Egy közös tulajdonságuk van: -amikor leszoksz róluk, van elvonási tünet.


Konklúzió: kávéivás is ilyen, mégha kis mértékben is.

Általános keresztény hozzáállás, mint legtöbb ilyen dologhoz, hogy megfelelő mértékben, mondjuk napi 3X maximum egy normál kávé még belefér a normális adagba, de mondjuk 6x fél liter már nem. Ha a kávé éltet és nem bírsz meglenni, élni nélküle, bizony szenvedélybeteg vagy.

Ismétlem, ez lehet TV, kóla, cigi, alkohol, evési kényszer, játék...sokféle.

Időnként próbáld meg magad és legyél tiszta. Úgy gondolom, akkor rendben vagy.

Ha az akaratod az úr, akkor szabad vagy.

Vannak egyértelmű keresztény ellenes dolgok, amelyek nem szorulnak magyarázatra. Ilyen pl. dohányzás. Ez egyértelműen káros. Egy pohár bor naponta egészséges is lehet, de alkoholizmus már durva.

Kávé az határeset és attól függ, mennyire vagy mértékletes.

Tv-t is nézhetsz és internetezhetsz, de ha első dolgod, ha hazaérsz, hogy bekapcs tv, számítógép és lassan már wc-re se jársz ki, ott eszel, nehogy lemaradj egy kommentről, akkor ott szenvedélybetegség esete forog fenn.


Teáról nem hallottam függőséget, de előfordulhat.

Biztos vannak bikaerős és drága teák, de szerintem az általános középáras teák beleférnek a napi fogyasztásba.

Próbáld ki néhány napra magad, mennyire tudsz élni nélküle és ha simán, akkor szabad vagy.

2013. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos, kimerítő választ:)


Igazából kávét ritkán szoktam inni, mert inkább fáradt leszek tőle, mint felpörgetve...

De érdekelt a téma.


Teából szoktam sokat inni, ma már 3 litert, de baba korom óta azt szívom a fejembe, csak az arányok mások.

Volt már, hogy nem tudtam inni 1 hétig. Nem érzem, hogy függő lennék. Csak vizet ritkábban iszom, ezektől az édes löttyöktől meg csak szomjas leszek (alkoholtól pláne). Na de csak ha kólát tudnék inni vagy sört, akkor visszasírnám a teát.

2013. dec. 18. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
A mormonoknál és krisnásoknál. Ezek serkentő szerek, ezért tiltottak.
2013. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, a krisnások nem keresztények, de az ő hitük is sokmindent tilt.Úgy tudom, az adventisták sem szoktak.
2013. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mormonok sem keresztények.
2013. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pontosítanék. Nálunk adventistáknál javasolt a koffeintartalmú italok kerülése.


A Hetednapi Adventista Egyház 1868 óta lelki üzenetének részeként hirdeti az élet és az egészség őrzését, melynek "összetételében" szerepel többek között az alkoholtól,

drogoktól, dohánytermékektől és koffein tartalmú italoktól való tartózkodás, valamint az egészséges étrend, napi testedzés, pihenés, tiszta levegő, víz és lelki egyensúly. Az adventista egyház több mint 200 országban emberek millióinak nyújt gyakorlati segítséget, a világ legnagyobb protestáns egészségügyi hálózatának működtetésén keresztül.


A pontosításra azért volt szükség, mert pl. a gyógyteák, vagy gyümölcsteák fogyasztását kifejezetten ajánljuk...


Ha érdekel a téma bővebben: [link]


Üdv. Péter

2013. dec. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobban keresztények a mormonok a JT és katolikus egyháznál az tuti fix. Pont nemrég olvastam utána a mormonizmusnak, hát ha minden keresztény olyan lenne mint ők, akkor nem haldokolna a kereszténység az tuti.
2013. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Girgoy ***** válasza:
Valszeg azért nem haldokolna, mert a mormonoknál megengedett a többnejűség. :)
2013. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!