Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál mikor látta Jézust?

Pál mikor látta Jézust?

Figyelt kérdés

Ezt írta Pál:


"Nem vagyok-é apostol? Nem vagyok-é szabad? Nem láttam-é Jézus Krisztust, a mi Urunkat? Nem az én munkám vagytok-é ti az Úrban?" 1 Kor 9:1


Mikor látta ő Jézust? A damaszkuszi úton nagy fényességet látott, amitől megvakult.


2013. dec. 23. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg vakult egy időre.


Igen akkor látta, Jézus már nem emberként, hanem az eredeti állásában szellem teremtményként jelent meg amivel Fény is jár.

s hallotta beszélni, megkérdezte tőle miért üldözi Őt?

Ugyan is Jézus ha bántják a követőit, úgy veszi, mint ha Őt bántanák.


Jézus soha többé nem fog emberi alakzatban megjelenni, mert vissza került abba az égi állásába, amibe azelőtt volt, hogy ide leszületett volna a földre.

ezért mondta, hogy a világ nem látja többé.

De a jelekből megértjük, hogy itt van.


Jehovát se látta senki Mózes is csak egy hatalmas "fényességet" látott, és hallotta beszélni a teremtőt, ember élve nem láthat ilyesmit, mert nem csak hogy meg vakulna, hanem el is égne, mert a Teremtő hatalmas energia forrás, a Biblia emésztő tűzként azonosítja.


Így nem is értem egyesek miért akarják Őt szó szerint látni.-....

Én nem....

2013. dec. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 munyamunya ***** válasza:

""A következő éjszakán pedig melléállván néki az Úr, monda: Bízzál Pál! Mert miképen bizonyságot tettél az én felőlem való dolgokról Jeruzsálemben, azonképen kell néked Rómában is bizonyságot tenned.""

(Apcsel.23:11)

2013. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális: Pál üldözte a keresztényeket. Damaszkuszba küldték, higy irtsa ki az ottani gyülekezetet. A damaszkuszba vezető úton jelent meg neki Krisztus.
2014. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!