Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha újraírok keresztény történe...

Ha újraírok keresztény történeteket a saját szájízem szerint, az istenkáromlás?

Figyelt kérdés
Vallásos iskolába jártam, kívülről fújom a bibliai történeteket, de én magam nem vagyok vallásos. Viszont nagyon érdekesnek találom ezeket a történeteket, tetszik a lélektani oldala. Ha mai környezetbe ágyazva kicsit újraírom, azon jogosan felháborodhatnak a hívők?
2013. dec. 23. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Atól függ. Ha nem direkt kifigurázva, a tartalmát kifordítva írod át, akkor semmi baj nincs vele, sőt! Nagyon is hasznos, mert a mai emberek így jobban megértik a történet üzenetét.


Régebben láttam egy ilyen kezdeményezést: gyerekeknek az irgalmas szamaritánus történetét kellett átírni mai környezetbe. Nekem nagyon tetszettek az átírások, az egyik gyerek variánsára emlékszem is valamennyire: az volt a lényeg, hogy az út szélén fekvő, sérült embert a csillivilli hiperszuper autóval érkező nem vette fel, mert félt, hogy összevérzi az üléskárpitot, a második nagyon sietett (talán épp jó célra, pl. pap volt és nem akart elkésni a miséről), a harmadik, a trabantjával meg fölvette és biztonságos helyre vitte.

2013. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl Jeshua a néger repper, aki narancslévé változtatta a vizet? Sztem nem lesz gond :D
2013. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem, csak lehetséges, hogy rengeteg információ ki fog törlődni belőle.
2013. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lelkigyakorlaton volt kifejezetten ilyen feladatunk. :) Nem az.
2013. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha olyan dolgok kerülnek bele, mint bosszú vagy gyilkosság? Az beleférhet vagy már kiakadnak a hívők?
2013. dec. 23. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha keresztény szellemben kezeled, hogy gyilkolni bűn, és hogy a bosszút Isten nem tartja helyesnek, de mivel könyörületes, ezért megbocsátja, akkor szerepelhet benne.
2013. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 23. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Pl. Tolsztoj is csinált ilyet! Nem, egyáltalán.
2014. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!