Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan keresztyén...

Vannak olyan keresztyén gyülekezetek, ahol nem ünneplik a karácsonyt? Ha igen, melyek ezek? Jehova tanúin kívül.

Figyelt kérdés
A Bibliából kiszámolható, hogy Jézus nem karácsonykor született, illetve a karácsony csak egy pogány ünnep.
2013. dec. 23. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az adventisták sem ünneplik.
2013. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A puritánok minden mulatságot elleneznek. A keresztény éljen bűnei tudatában, vesse meg magát, éljen lemondásban, öröm nélkül. Szinte minden örömet szerző tevékenység tiltott számára. Nem tudom, hogy miben is tudnak örömet találni. Talán még a mennyországban sem fognak tudni örülni.

[link]

2013. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az Isten Egyházának Keresztyén Gyülekezetei nevű közösség is csak bibliai eredetű ünnepeket tart, mint a zsidók.
2013. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 munyamunya ***** válasza:
Én és a testvéreim, Istennek hála, megszabadultunk ezeknek a világi ünnepeknek a kényszeréből. Nincs nevünk, hacsak az nem név, hogy az Örökkévaló választottainak budapesti gyülekezete.
2013. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es!

Óriási tévedésben vagy. Nem tiltott az örömet szerző tevékenység. De, ha egyszer Jézus nem karácsonykor született, akkor miért kell mégis ráfogni, magyar hazudni, hogy akkor született? Szerinted ez tetszik neki? Meg eleve, ha azt akarta volna, hogy ünnepeljük meg a születésnapját (ami nem tudni mikor volt), akkor nem hagyta volna meg? Mégis inkább a haláláról kell megemlékeznünk, azt parancsolta.

Örömet szerző tevékenység pedig lehet más is azon kívül, hogy elmegyünk bulizni, aztán holtrészegre isszuk magunkat. Ajándékozni nem csak karácsonykor kellene, jót tenni nem csak karácsonykor kellene, mert ez nagy képmutatás. A karácsony csak egy üzlet. Ilyenkor több pénzt lehet keresni (a vásárlóknak költeni), mint bármikor.

2013. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
* magyarUL hazudni
2013. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én feltennék még egy kérdést: A karácsonyt a szeretet ünnepének nevezik. Egy évben 365 nap van, ebből 363 napon keresztül dolgozunk, tesszük mindennapi dolgainkat, 2 napon át pedig szeretünk. Nem fordítva kellene lennie? :)

2014. jan. 1. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
munyamunya válaszából úgy látom feltűntek a Dunaföldvári vagy más néven Holics szekta tagjai is.
2014. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 munyamunya ***** válasza:

8-as válaszolónak.


Ismersz engem? Az életmódomat, a mindennapjaimat? Mindent tudsz a hitemről, a gondolkodásmódomról?


Aki régebb óta olvasgat itt, az pontosan tudja, hogy semmiféle névvel ellátott, magát hirdető, beszervező, embereket megrontó felkezetnek nem vagyok tagja. Ha kiváncsi vagy a meggyőződésemre, inkább kérdezz, ne skatulyázz be elhamarkodottan. Köszönöm.

2014. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy téged nem ismerlek, egyet viszont tudok, hogy a fenti szekta tagjai szokták elmondani, hogy nekik nincs nevük. Az ő módszerük letagadni azt is, hogy ide tartoznak. Találkoztam már velük párszor, van tapasztalatom a témáról.
2014. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!