Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, és egyéb, más...

Jehova Tanúi, és egyéb, más vallásúak, akik ebben hisznek: lenne egy kérdésem hozzátok?

Figyelt kérdés
Isten szerint a szexualitás bűn, és tilos, amennyiben nem házasságon belül, gyermeknemzés céljából történik. Na most, a szexuális tevékenység általában örömet okoz az embernek, és Isten elméletileg azt akarja, hogy az ember boldog legyen. Nos, nem ellentmondásos ez így egy kicsikét...?
2013. dec. 21. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Felállítanám a hátadon a szőrt, ha megengeded kedves kérdező; Jehova tanúinál házasságon belül is helytelen dolognak számít az orális/anális szex:

[link]

2013. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Az isten útjai kifürkészhetetlenek nem jó ide, így marad a Sátán kisért meg minket ezzel duma
2013. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok Jehova, sőt, még vallásos sem. de nincs benne ellentmondás.

A szexuális tevékenység nem öröm és nem boldogság, csupán testi élvezet. Ahogyan az evés, ivás, vagy akár a dohányzás,vagy a drog is.

Akinek ezek okoznak boldogságot, örömöt, elég sivár lelkületűek.

Az öröm és a boldogság lelki eredetű, nem testi.

Örömet és boldogságot az okoz, ha együtt vagy azokkal, akiket szeretsz. Ha te vagy a párod, gyerekeid sikereket érnek el. Vagy örömet okozhat az is, ha a fáidon szép gyümölcs terem.

Isten NEM tiltja a testi élvezetet, de csak mértékkel éljen az ember vele.

Aki váltogatja a partnereit, nem tud hűséges lenni a másikhoz, sok esetben nemi betegséget is kaphat.

Sokan nem tudják, de a hüvelygomba, a fehérfolyás is a nemi szerbek betegsége. Még akkor is, ha nem olyan súlyos mint pl. a szifilisz.

2013. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Első: számomra ez az egy pozitívum a Jehováknál!
2013. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

"Első: számomra ez az egy pozitívum a Jehováknál!"


Impi vagy? :D

Vagy pedig egy szenilis vénasszony?

2013. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom... Én ha hazatérek egy fárasztó nap után, mikor mindenki csak idegesített, akár még az úton is, azt' fogom, elkapom a páromat, majd egy hatalmasat kefélünk, az engem olyan szintű lelki boldogsággal tölt el, hogy le a kalappal. Nem is értem ezt a dumát, hogy "lelki boldogság", számomra boldogság valamiféle külső inger nélkül nem létezik. Rám lehet fogni, hogy sivár vagyok, de szerintem ti se vagytok boldogok, ugyanis más utasításai szerint éltek, és nem úgy, ahogy ti akartok. De ez egyéni döntés. (:
2013. dec. 21. 15:40
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Isten szerint a szexualitás NEM bűn, és nem is csak gyermeknemzés céljából megengedett.

A partnerek váltogatása csökkenti a szexualitás értékét, hiszen ha bárkivel lefekszel, már nem is lesz különleges a dolog. Másrészt ez egy nagyon intim kapcsolat 2 ember között, testi és lelki értelemben is. Ezenkívül ugyebár nemi betegségeket is lehet kapni és teherbe is lehet esni, de ezek már untig ismételt dolgok, ugyebár...

Na, ezért nincs ellentmondás a 2 dolog között. Lehet szexelni, de csak azzal az emberrel, akit őszintén tisztelsz, szeretsz, becsülsz - ilyen kapcsolat pedig nem alakul ki 2 hét alatt.

2013. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Különben a szexuális tevékenység az agyban BOLDOGSÁGhormont termel, így az állításod nonszensz, már ne is haragudj.
2013. dec. 21. 15:42
 9/19 A kérdező kommentje:
Persze, én csakis azzal bújok ágyba, akit már idestova 7 éve szeretek, senki mással. De Jehova Tanúi hitvallása szerint a szexualitás tilos, még házasságon belül is, hacsak nem gyermeknemzés céljából történik. Vagy ez hamis állítás? Én így hallottam, de világosítsatok fel, és ha nincs igazam, akkor elnézést mindenkitől. (:
2013. dec. 21. 15:44
 10/19 anonim ***** válasza:

A kedves hetedik válaszolónak igaza van...


Egyébként házasságon belül bármit szabad, amit a két fél kölcsönösen kíván. Bár ott is célszerű azért valamilyen határokat tartanai. (mert van ami komolyan veszélyes lehet)


Szerintem sokkal jobb szeretkezni, mint orrba-szájba dugni aides buta/bunkó libákkal.

2013. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!