Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan nagy bűn, hogyha kihagyo...

Olyan nagy bűn, hogyha kihagyok egy misét egy évben?

Figyelt kérdés
Minden héten egyszer szoktam misére menni. Ez amit kihagytam ráadásul nem is ünnepi mise volt, évközi időben volt.

2013. dec. 28. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az Isten nem fogja megbocsátani a hanyagságodat.
2013. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Ha katolikus templomba jársz akkor el kell mondanom valamit. Már eleve az helytelen dolog, hogy valaki egy istenszobrokkal (=bálványokkal) és istenképekkel teli helyen van. Lehet, hogy nem feltétlen bűnös dolog az ilyen helyeken való tartózkodás, de biztos, hogy helytelen dolog.


Másrészt a Bibliában nincs sehol sem megírva az, hogy Isten a templomba járást várná el tőlünk. Azt pedig biztos nem várja el tőlünk, hogy egy olyan helyre menjünk ami tele van bálványokkal, amik eleve utálatosak az Ő számára.


Na de akkor mi is számít igazi istentiszteletnek?

"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól."

Jakab 1:27


János 4:

23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.


-------------


Pár igehely, ahol Isten szerint az istenszobrok, istenképek stb. helytelen dolgok:


II Mózes 20:

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


I. Korintus levél 10:

14 Azért szerelmeseim, kerüljétek a bálványimádást.


Ézsaiás 44:

9 A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenceik mit sem használnak, és tanuik nem látnak és nem tudnak, hogy megszégyenüljenek.

10 Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? amely semmit sem használ!

11 Ímé, minden barátaik megszégyenülnek, és a mesterek magok is emberek; gyűljenek össze mind és álljanak elő; féljenek, szégyenüljenek meg együtt!

12 A kovács fejszét készít, és munkálkodik a szénnél, és alakítja azt pőrölylyel, és munkálja azt erős karjával, és megéhezik és ereje nincsen, és vizet sem iszik és elfárad.

13 Az ács mérőzsinórt von, és lefesti azt íróvesszővel, és meggyalulja azt, a cirkalommal alakítja, és csinálja azt férfiú formájára, ember ékességére, hogy házában lakjék.

14 Cédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, amelyet az eső fölnevel.

15 Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul;

16 Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék!

17 Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem!

18 Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél.

19 És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt?


Efézusi levél 5:

5 Mert azt jól tudjátok, hogy egy paráznának is, vagy tisztátalannak, vagy fösvénynek, ki bálványimádó, nincs öröksége a Krisztusnak és Istennek országában.


Jelenések 9:

20 A többi emberek pedig, akik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és érc és kő és fa bálványokat, amelyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;


Jelenések 22:

15 De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.


I. János levél 5:

21 Fiacskáim, oltalmazzátok meg magatokat a bálványoktól. Ámen!


Üdv. Attila

2013. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Attila!


Először igyekezz mélységeiben megismerni a katolikus tanokat, és ne félreinformáltság alapján ítélkezz!


Pl. Katolikusként én nem imádok egy szobrot sem, sőt szentet sem.

Egyedül Istent imádom, a szenteket pedig tisztelem.


Gondolom, te nem hordasz fényképet a szüleidről, esetleg családtagjaidról, nehogy bálványimádás bűnébe ess... :)

2013. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha lustaságból hagyod ki, az bűn.


Amúgy viszont egyetlen mise sem kötelező. Azért mész csak el, mert ha egyedül építenéd fel a hited, könnyen tévútra juthatnál.

2013. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ha lustaságból hagyod ki, az bűn. Amúgy viszont egyetlen mise sem kötelező."


-Te kis IQ betyár, és a logika hol marad?

2013. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem azért hagytad ki, mert beteg voltál, vagy elaludtál, akkor bűnt követtél el, mégpedig a katolikus egyház által halálos bűnként kategorizált bűnt.
2013. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogyis! Ki mondta ezt neked? Valamikor az év során kihagytál egy misét, és valaki még mindig ezt emlegeti?


Egyébként meg nem attól leszel jó keresztény, hogy minden héten ott vagy a misén. Persze jó, ha ott vagy, de ha egyszer nem jutsz el, hát igazán semmiség.

2013. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn!
2013. dec. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló:

"a katolikus egyház által halálos bűnként kategorizált bűnt."


Ezt alátámasztanád forrással, idézve az erre vonatkozó részt? Köszi. :)

2013. dec. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a logika hol marad?"

Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni:

- a mise nem kötelező az üdvösséghez. Csakis azért lehet rá szükséged, hogy megtaláld a helyes utat.

- ha viszont lustaságból hagyod ki (holott szükséged lenne rá, pl. mert nem ismered a helyes utat) az bűn.

2013. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!