Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek ezt?

Hogyan értelmezitek ezt?

Figyelt kérdés

"Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, aki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon."

János 6,44

"És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki." János 6,65


2013. dec. 29. 15:01
 1/8 Mulder614 ***** válasza:
Mivel Jézus meghalt értünk ő az egyetlen kapocs Isten és ember között. Ezért imádkozni is csak őáltala lehet Istenhez. És Jézus földi élete alatt megmutatta milyeneknek kel lenniük ahoz hogy majd örök életet kapjanak!
2013. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy vonz minket Isten a Fiához, hogy mindegyikünket külön-külön elér a prédikálómunka által, valamint a szent szellemével segít felfognunk a szellemi igazságokat, és azok szerint élnünk.
2013. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
. Jézus ezt mondta: „Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt” (János 6:44). Jehova annyira törődik az emberekkel, hogy megvizsgálja a szívüket, hogy lássa, szeretnének-e közeledni hozzá. Ha igen, akkor figyelemre méltó módon segít nekik. senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki” (János 6:45, 65). Jehova a szívekben és az elmékben tud olvasni, és ismeri azokat, akik valószínűleg válaszolni fognak szeretetére, akkor is, ha talán még nem ismerik.
2013. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tehát valamennyire igazolódik a predesztinácó...ezzel nem akarok viszályt szítani...nem azt mondom, hogy mindenkinek el van döntve, hogy ki hova jut, hanem azt, hogy az Úr tudja, hogy ki hogyan fog dönteni, és ebben Ő segíteni fogja...
2013. dec. 29. 16:27
 5/8 A kérdező kommentje:
és köszi a válaszokat, ha valakinek van még gondolata ezzel kapcsolatban, nyugodtan írja meg
2013. dec. 29. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy megértsük Jézusnak ezeket a szavait, el kell olvasni a szövegkörnyezetet. Olvasd el a János 6:44 - 6:65-ig. Jézus a 6: 64-ben rámutat arra, hogy miként kell érteni a János 6:44-ben leírt szavait. Ne a magunk értelmére támaszkodjunk, hanem az Írásokra.
2013. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


tehát valamennyire igazolódik a predesztinácó...ezzel nem akarok viszályt szítani...nem azt mondom, hogy mindenkinek el van döntve, hogy ki hova jut, hanem azt, hogy az Úr tudja, hogy ki hogyan fog dönteni, és ebben Ő segíteni fogja...

----------


Nem igy van kedves kérdezö

Az Atya látja az ember szívállapotát, mert az embereket egy kétszínü rosz ember betudja csapni, de Istent nem.


Nem hiába tömjük gyermekeink fejébe, hogy ne higyjenek a "kedves cukros bácsinak".


Jehova a szívet és vesét vizsgálja, igy írja a Biblia.

Mindnyájan dolgozhatunk magunkon, kaptunk észt, megkülönbözteto képességet, és a durva konok ember is megváltozhat, ha akar.


Még Kaint is fogyelmeztette, hogy a gonosz ott leselkedik, nem volt muszály, hogy megölje testvérét...

2013. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pelgrim ***** válasza:

Jézus ezekben a kijelentésekben nem saját személyére célzott, hanem az ember isteni kilétére, az „én” itt tehát nem Jézusra vonatkozik. Jézus ugyanis mikor saját személyéről beszélt, akkor az „ember fia” kifejezést használta.


És igen, ihletre van szükség az Atya vonzalmára, hogy felébressze benne az érdeklődést Jézus tanítására iránt. Akkor isteni kiléte az „én” őt feltámasztja, nem a fizikai halálból, hanem (ön-)tudata szánalmas állapotából.

2013. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!