Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindegyik ima meghallgattatik,...

Mindegyik ima meghallgattatik, vagy csak azoké, akik a "jó" felekezet tagjai?

Figyelt kérdés
Nagyon kérem ne azon menjen a vita, hogy melyik a "jó" felekezet.

2013. dec. 29. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Véleményem szerint, gyülekezettől/felekezettől függetlenül azoknak az imáik hallgattatnak meg, akik igazak Isten előtt és akik megválnak a bűnös szokásaiktól:


"Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán"

Zsolt 34:16


"Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna;

Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott."

Ézsaiás 59:1-2

2013. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólóval.


"Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg." Ján 9:31

2013. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam még hozzá írni (amit a 2. válaszoló), meg még a hozzáfűzött lábjegyzeteket:


"Messze van az Úr az istentelenektől; az igazaknak pedig könyörgését meghallgatja."

Példabeszédek 15:29


"Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek hallásától, annak könyörgése is útálatos."

Példabeszédek 28:9

2013. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez mind így igaz, de ennyi erővel kb senki imáját nem hallgatná meg Isten.

"Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre." Luk 5:32

A Bibliában Jézus ezt mondja, hogy ő a bűnösökért jött és nem az igazakért. Na akkor mi is van?

A fenti igék ezzel összevetve inkább arra mutatnak, hogy bárki aki elismeri, hogy bűnös és ezt felismeri és őszintén keresi az igazságot, meg akar tisztulni, annak joga van Istenhez imádkozni.

Valóban nem hallgatja meg az imát, amíg Ő látja, hogy a szívünkben nem őszintén imádkozunk, hitetlenül, kételyekkel, önzően, stb.

De bárkiki - nem számít mennyire bűnös - hittel Isten felé fordul az nem veti meg.

"Aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el magamtól" (Jn 6,37)

2013. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

köszöntelek sörpoci :)


(Zsoltárok 65:2)  2 Ó, Ima Meghallgatója, teeléd járul minden test.

Még akkor is, amikor Isten Izraelt tekintette a szövetséges népének, az idegenek, akik eljöttek Jehova templomához, imádkozhattak Jehovához (1Kir 8:41, 42). Isten nem részrehajló. Minden bizonnyal meghallgatja azoknak az imáját, akik megtartják a parancsolatait (Péld 15:8). A „minden test” kifejezés nyilvánvalóan rátok, fiatalokra is vonatkozik.

2013. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.

sörpocak nevű felhasználó kérdése nagyon szép: a passivum miatt: meghallgattatik.. Sajnos, hogy kikopott a magyar nyelvből, pedig szükségeltetik..

*

#4 ez a lényeg: "Aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el magamtól" (Jn 6,37)

*

Azt, hogy valóban mennyire közeledik Hozzá [imájával] azt mi nem tudjuk. Az imádkozó sejtheti, de biztosan nem tudja, nagy kevélységre adna okot, ha ez biztos lenne...

A "mindegyik ima" biztos,hogy nem, mert nem automatikusan történik (nem így: "ha A akkor B"), hanem az igazságtartalma szerint.

Mindenesetre Jakab 4,8-ban reményt keltő ígéret van:

"Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok."

*

Kívülről nem tudjuk, nem lehet kitalálni emberi logikával. A művészet segít - mint mindig.

Shakespeare. Mikor Hamlet elszánja magát, hogy Claudiussal leszámol, épp imádkozás közben találja, és ez megtántorítja.. most küldje át? mikor épp Istennel beszél ? Ráadásul belémar a felismerés: Atyja épp nem imádkozós állapotban halt meg.. ez nehéz neki..

III.felvonásban:

"Most megtehetném, top! imádkozik.

És, most teszem meg: - akkor mennybe mén.

Így állok én bosszút? Megfontolandó.

Atyámat egy gazember megöli,

S én, ez apának egyetlen fia,

Azt a gazembert mennyországba küldöm.

Hisz ez díj, jutalom, nem bosszuállás.

Ő az atyámat hízottan, kenyér

Elégségében ölte meg, midőn

Virágzott bűne, mint nyiló tavasz;

S ki tudja, Istennél egyéb, hogy áll

A számadása most? de emberi

Körülmények s gondolkozás szerint

Súlyos lehet. S én bosszut álltam-e,

Ha rajt' ütök, midőn tisztálja lelkét,

Midőn ama nagy útra kész, megért?

Nem."

*

Shakespeare legszebb sorai következnek, mikor a király imáját befejezve felkel és maga állapítja meg, nem került közelebb Istenhez...


KIRÁLY

Fölszárnyal a szó, eszme lennmarad:

Szó eszme nélkül mennybe sose hat.

*

aa

2013. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mulder614 ***** válasza:

Nem a felekezettől függ hogy meghallgatják-e az imát hanem hogy milyen a szivállapot és van-e hite annak a valakinek!

Isten azt mondta hogy ő az imák meghallgatója. És a régmultban sem volt arra példa hogy csak bizonyos emberek imáját hallgatta volna meg!

2013. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"sörpocak" meglep hogy te ilyen kérdést teszel fel.

Mindegyik ima természetesen nem hallgattatik meg.


Pld. ha nem készülök a vizsgára, hiába imátkozok.


Mennyi imát mondtak és mondanak a gyalázatos gyilkosok is, amikor a háborukban az Isten áldását kérték a fegyvereikre, meg a katonáikra.


Olaszországban elismert tény, hogy a legnagyobb maffiósok igen "vallásos" emberek, söt magas rangú papok a vendégeik.... hát az biztos hogy az ilyen ima sincs meghallgatva


Az Ó és Új Szövetségben is vannak erre irányuló figyelmeztetések, amikor Isten figyelmeztette a népet, hogyha nem fognak neki engedelmeskedni, nem fogja az imáikat meghallgatni.

2013. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 barátkozó ***** válasza:
Hallgatás- válasz az imára Isten szuverén akarata szerint történik. Lehet most , később vagy soha.
2013. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

25Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? 26Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek – mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk? 27Ugyan ki toldhatja meg életét csak egy könyöknyivel is, ha aggodalmaskodik? 28Hát a ruházat miatt miért nyugtalankodtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan nőnek: nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak, 29mégis, mondom nektek, még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. 30Ha a mezei virágot, amely ma virít, holnap pedig a kemencébe kerül, így öltözteti az Isten, akkor benneteket, kishitűek, nem sokkal inkább? 31Ne aggodalmaskodjatok hát, és ne kérdezgessétek: Mit eszünk, mit iszunk? 32Ezeket a pogányok keresik. Mennyei Atyátok tudja, hogy ezekre szükségetek van. 33Ezért ti elsősorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá! 34Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja.


Ez nem felekezet kérdése.

A lényeg az,hogy őszintén imádkozzunk.Hisz az Atya már azelőtt tudja,hogy mire van szükségünk,mielőtt mi rájönnénk.

*

Ha tudnád,hogy én mennyit imádkoztam a nagybátyámért,aki kómában volt...

De elment.Mert odafönn így látták jónak.És noha mióta az eszemet tudom,hiszek Istenben,most mégis alapjaiban rengett meg az egész.

És megnyugodtam az imában.Ez egy másfél hónapos történet.Van,hogy megijesztem a szüleimet a rámtörő sírógörccsel,de nem tudok vele mit kezdeni.És ezalatt a másfél hónap alatt tanultam meg igazán,hogy mit jelent a rövid,őszinte,könnyek között elmondott ima.És hogy haszna van,az is bizonyos.Érzem magam mellett a nagybátyámat,tapasztalom a segítségét,gyakran megjelenik álmomban is.Most ezzel nem magamat akarom fényezni,csak személyes tapasztalatot megosztani.

2014. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!