Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Leírnátok/bemáso...

Jehova Tanúi. Leírnátok/bemásolnátok nekem ezt a kis történetet?

Figyelt kérdés

Arra a történetre gondolok, mikor a Sátán és Isten valamilyen "alkut" kötöttek arról, hogy Isten per pillanat hagyja Sátánt bizonyítani.

Bizonyítani, hogy az emberek őnélküle (Isten nélkül) is tudnak boldogulni, vagy ehhez hasonló.


Keresem már egy ideje, mert rémlik a sztori, de sehol sem találom. (lehet rosszul emlékszem, akkor viszont bocsi)



2014. jan. 5. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok Jehova tanúja, de te Jób könyvére gondolsz.

Bemásoljam a részt?

Az ő verziójukban vagy a Károliban, ha igen?

2014. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az ő verziójukban.

Új világ fordítású Bibliám nekem is van, de sajna nem találtam....az internetes Biblia idézet keresőm...hagyjuk, hogy mi lett vele :S

2014. jan. 5. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Meg is hallgathatod, ha úgy jobb :D



A válaszuk meg valami ehhez hasnoló lenne:


A Jób napjaiban felvetődött vitakérdés


6 Évszázadokkal később a hűséges Jóbnak lehetősége volt arra, hogy kimutassa, ki a legfontosabb az életében. Amikor Jehova felhívta Sátán figyelmét Jób feddhetetlen életútjára, Sátán így vágott vissza: „Talán a semmiért féli Jób az Istent?” (Olvassátok fel: Jób 1:7–10.) Sátán nem azt vitatta, hogy Jób engedelmes-e Isten iránt, hanem az indítékait vonta kétségbe. Azzal vádolta Jóbot, hogy nem szeretetből, hanem önző érdekből szolgálja Jehovát. Ezt a vádat csak Jób tudta megcáfolni, és meg is kapta erre a lehetőséget.


7 Jehova megengedte Sátánnak, hogy egymás után több csapással sújtsa Jóbot (Jób 1:12–19). Hogyan reagált Jób, amikor rosszabbra fordultak a körülmények? A Bibliából megtudjuk, hogy „nem vétkezett Jób, és semmi rosszat sem tulajdonított Istennek” (Jób 1:22). De Sátán még ekkor sem hallgatott el. Tovább érvelt: „Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért” (Jób 2:4).* Sátán arra célzott, hogy ha Jób fizikai fájdalmat tapasztal, többé nem Jehova lesz a legfontosabb az életében.


8 Jóbot egy visszataszító betegség sújtotta, és a felesége nyomást gyakorolt rá, hogy átkozza meg Istent, és haljon meg. Később pedig három hamis vigasztalója azzal vádolta, hogy valami helytelenséget követett el (Jób 2:11–13; 8:2–6; 22:2, 3). Ám a szenvedései ellenére Jób nem volt hajlandó feladni a feddhetetlenségét. (Olvassátok fel: Jób 2:9, 10.) Hűséges kitartásával nyilvánvalóvá tette, hogy az ő életében Jehova a legfontosabb. Azt is bebizonyította, hogy a tökéletlen ember is képes a tőle telhető módon megcáfolni az Ördög hamis vádjait. (Vesd össze: Példabeszédek 27:11.)

2014. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Per pillanat nekem nem ment volna kikeresni.

2014. jan. 5. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Szívesen:)
2014. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sandor76 ***** válasza:
0%
Job konyveben van,de Jezussal is megtette,haromszor is ,ebbe sem szolt bele Jehova.Csupan tisztelettel kerdem;erted vajon miert nem?
2014. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

Szia Silver. :D


Nem akarsz közelebb kerülni Isten népéhez?

Már nagyon megy neked az ige hirdetés... :D)

Ugye nem is rossz, amikor segítesz valakinek a bibliát felhasználva tanulni....


Elképzelem Silvert és Sörpocit ahogy jó barátként együtt mennek az utcán mosolyogva és boldogan.

De szép volna....:))

2014. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Elképzelem Silvert és Sörpocit ahogy jó barátként együtt mennek az utcán mosolyogva és boldogan."


Egy ferde kocsmai este után én biztos mosolyogni fogok....s, ő is, ha nem tőle kértem kölcsönt :-D


De viccet félretéve :


... Nem...nincs semmi mondani valóm :D...

2014. jan. 5. 18:58
 9/9 szabózoli ***** válasza:
0%

9 es vajon tényleg nem?

Biztos vagy benne,hogy nem?!

Egyébként kedves kérdező mindannyiunk egy egy Jób vagyunk ha jól bele gondolunk.

A titok a kitartásban van....ennyi! :)

2014. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!