Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítség! Holnapra lekellene...

Petiii01 kérdése:

Segítség! Holnapra lekellene irnom Mózes történetét (nem a könyveit) és a neten nem találom sehol. Valaki letudná nekem irni vagy ha talált a neten egy linket küldeni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 19:25
 1/4 yuda ***** válasza:

Megpróbálhatod beírni pl., hogy Mózes élete és hopp, máris kiadja:

[link]


Mózes ben Ámrám, Jákob fia Lévi törzséből. Nővére Mirjám, fivére Áron. Felesége, Cippóra két gyermekkel ajándékozta meg (Gerson és Eliézer).


Az Ótestamentumban a fáraó rabszolgasorba taszította a zsidókat, és megparancsolta, hogy minden fiúgyermeket öljenek meg, mert elszaporodnak és ellenük fordulnak. Mózes anyja, Jokhebed egy kosárban a Nílus hullámaira bízta az újszülött gyermeket, a fáraó leánya pedig fürdéskor megtalálta és sajátjaként nevelte fel. Mózes felnőve egy zsidó munkás védelmében megölt egy egyiptomi munkafelügyelőt, amely aztán mégis kitudódott, mert saját honfitársai vették őt észre. Ezért a büntetés elől elmenekült a sivatagba, ahol nomád pásztorként élt. Ekkor jelent meg neki égő, de el nem hamvadó csipkebokor képében „JHVH” („vagyok, aki vagyok”), Izrael istene, ki utasításokkal látta el. Bővebben: Mózes második könyve



Izrael első nagy prófétájaként ő vezette ki a zsidóságot Egyiptomból a sivatagba, ahol a Sínai-hegyen 40 napos böjtje után az Úr kinyilatkoztatta neki kőtáblákba vésett parancsolatait.[5] A kőtáblák számára a zsidók hordozható ereklyetartót készítettek, amely a frigyláda nevet kapta. Miután sok esztendőn át kóboroltak a Sínai-sivatagban, végül elérkeztek az ígéret földjére, Kánaánba, amelyet Mózes, múltbeli vétkeinek büntetéseként csak a távolból láthatott.

2011. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi..de szentem nem erre gondolt a magyar tanárom:S
2011. dec. 13. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Véleményem szerint pedig az első válaszoló kiválóan összefoglalta Mózes életét, ha ezt így leírod a tanárodtól tuti ötöst kapsz.


Egy dologgal azért érdemes kiegészíteni. Mózes nagyon lobbanékony természet volt, ezért is ölte meg az egyiptomi munkafelügyelőt. Isten ezért 40 pásztorkodást adott neki, ahol a világ legtürelmesebb emberévé vált. Így lett alkalmas a nép vezetésére. Mózes 40 éven keresztül hűségesen vezette a népét a pusztában, egyetlen alkalommal vesztette el a türelmét, mikor meg kellett volna szólítania a kősziklát, ami vizet adott a népnek rácsapott, azzal a felkiálltással, hogy ő fakaszt vizet. Ez volt az a bűne, amiért nem mehetett be az ígéret földjére. Ez a kőszikla ugyanis Krisztust jelképezte.


Üdv. Péter

2011. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen..végül le írtam és erre gondolt, habár én még most sem értem. hogy jön az élete az irodalomhoz..
2011. dec. 15. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!