Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok hordhatnak fehéraran...

Muszlimok hordhatnak fehérarany ékszert?

Figyelt kérdés

Barátommal tervezzuk a házasságot. O muszlim vallású, én meg nem. Kulon jeggyurunk nincs, amit megveszunk, azt az eskuvo napjától fogjuk hordani.

Csakhogy kozolte, hogy a muszlimok nem hordhatnak arany ékszert, mondta, legyen ezust. Én viszont mindenképp aranyat szeretnék. Kérdeztem, hogy mit szól a fehéraranyhoz. Nem tudta milyen, mutattam képet, azt mondta, nem tudja, hogy az jó-e.

A neten nem találtam túl sokat ezzel kapcsolatban. Egyik oldalon azt írták, hogy azért tiltott az arany ékszer, hogy ne legyen hivalkodó a férfi. A fehéraranyra, meg sokan nem is fogják tudni, hogy most ezust-e vagy aranyról van szó. Ráadásul teljesen hagyományos fajtát szeretnénk, az ové keskenyebb is lenne. Tehát nem lenne hivalkodó, ha csak ez az indok rá.


(muszlim térítoszoveget nem kérek privátban! (volt már rá példa))



2014. jan. 5. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A ferfiaknak nem ajänlott. A nöknek lehet.

Az en ferjemnek is ezüst gyürüje van.De ö nekem aranyat vett.

Läncaim is vannak, meg egypär karkötöm.

Muszlim vagyok. A körülöttem levö muszlim nök is hordanak aranyat.

A ferfiak häzassägkötesnel ältaläban ezt adjäk (kötelezö) adomänykent.

Kerdezd meg töle, az ö hazäjäban is igy van. Csak az ilyen dolgokat az europai nöknek nem nagyon hangoztatjäk, mert nem nagyon akarnak rä penzt kiadni.

Az idösebb muszlimok mindig azt mondjäk: Amelyik muszlim ferfi nem fizet hozomänyt a länynak, az nem is akar igazäbol megnösülni.Csak jätszik.

Tehät ezzel vigyäzz.Nem kötekedni szeretnek, csak leirtam, mert sok läny nincs tisztäban vele.

Remelem segitettem.

2014. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy muszlim ne erőltesse a gyűrűhúzást mert ez távol van az iszlámtól, nincs benne a Koránban sem, (ha igen, akkor pontosan hol van benne?) ez keresztény szokás, Atya-Fiú-Szentlélek a szimbolikája, a negyedik ujjra van helye így a HÁZASTÁRSNAK, ez a "fontossági sorrend" csúnyán fogalmazva. Tehát én semmilyen gyűrűt nem húzatnék, bár sajnos eléggé be van ez gyűrűzve (szó szerint) már az arab országokba is, de csak azért mert jópofának tartják de a 99%nak gőze sincs e jelentésről. Magyarázták már sokféle dologgal, de ezt hivatalos helyről hallottam de akármelyik is az igaz, ezt tartom be, mert hívő vagyok, és nem tartom követendőnek más vallás szokását, ennyi. Mivel a katolikusok sem ünnepelnek hanukát, így én sem fogok másféle szokást tartani. Bocs, de ezt fontosnak tartottam kiegészítésként.

Férfinek nincs arany, nem szabad. A csokoládé is csokoládé, akárha mogyorós vagy keserűcsokoládé, nem változik. NEM JÓ a fehérarany, de menjen el mecsetbe és akkor ott remélhetőleg elmondják neki.

Remélem, nem vetted kioktatásnak, nem úgy szántam.

2014. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül beszélt egy haverjával és annak sem volt kifogása ellene.

Színe miatt kevésbé hivalkodó, de anyagában mégis nemesebb és tartósabb mint az ezüst.

Egyébként az édesanyjának is van karikagyűrű az ujján (édesapja nem él már).

Első válaszoló: mindketten egyformán dolgozunk, költségek megosztva, így nem lenne sok értelme a hozománynak.

Második: az o hazájában alapból nincs külön polgári szertartás. Amikor a Koránt írták, akkor még nem is létezett külön olyan, hogy polgári és egyházi esküvő. Nyilván ha muszlim esküvőt tartunk, akkor a Korán utasításai szerint járunk el, de polgárin sem sértünk senkit a gyűrűvel.

Egyébként bár a véleményünk eltér, de köszönöm a válaszokat és nyomtam zöld kezet.

2014. jan. 6. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

"Végül beszélt egy haverjával és annak sem volt kifogása ellene." Ez őrület... de látom, nem kell a válasz és a tanács, mentek a fejetek után. Egy haverjától kérdezi?.. Miért nem megy be a mecsetbe??? Tán ezer kilométerre van v mi? Muszlim vagyok, évek óta ebben élek, kérdeztél, és mertem válaszolni. Mindenki a maga életéért felelős. Én elmondtam h hogy ne, kértem is hogy ellenőrizze a Kedvesed, de ha neki Allah szava NEM fontos, akkor lelke rajta.


üdv

2014. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért mert a haverja is muszlim és o sem látott kivetni valót benne.

Egyébként nem mindenki annyira fanatikus.

2014. jan. 6. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Az mióta fanatikus, aki a Koránt betartja? Köszi, aranyos vagy, Kérdező, nem értem, hogy miért probléma, ha valaki olyat válaszol, ami nem tetszik.
2014. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hıvatalosan a muszlım ferfı semmılyen arany ekszert nem hordhat a nö vıszont ıgen :)
2014. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!