Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten teremtette az embert...

Isten teremtette az embert vagy az Ember teremtette az Istent?

Figyelt kérdés
Ez egy egyszerűnek tűnő kérdés hiszen a válasz"vagy-vagy"és mégis...ha az emberiség konkrétan tudná a választ onnantól a világ teljesen megváltozna.
2014. jan. 8. 10:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

MÁR A KÉRDÉS FELTEVÉSE IS HELYTELEN:

A racionális elme és a tudomány Isten létét sem BIZONYÍTANI, sem MEGCÁFOLNI nem tudja. Ha válaszolni kell rá, "nem tudom" a pontos válasz. Nem tudom,de ha pontosítani kell: nem is érdekel!


Ha van, akkor a következőkre kell választ adni:

- JÓ az Isten?

- Igazságos?

- Szereti az emberiséget?


Ha erre a HIT adná meg a választ (ami holmi kinyilatkoztatás "szent" szövegein alapul csupán), a válasz úgy tűnik: Igen

Ha erre a több évezredes TAPASZTALAT és az ebből kialakult MEGGYŐZŐDÉS adná, a válasz: egyértelmű NEM!

2014. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 KZitus ***** válasza:

Bocsi kedves kérdező :)


" Ha válaszolni kell rá, "nem tudom" a pontos válasz. Nem tudom,de ha pontosítani kell: nem is érdekel!" = tiszeletben tartom a véleményedet, de ugye azt el kell ismerned, ha te nem hiszel(mert nem jártál alaposan utána) az nem kell okvetlen azt jelentse: ez így is van :)


Nézd, 50-50%-a annak, hogy van Isten, vagy nincs.

Ha nincsen, hát legfeljebb ránditasz egyet a válladdal.

De mi van ha mégis van?, és tényleg ennek a világrendszernek a végén élünk? Akkor ez a megmentésünket, vagy a halálunkat jelenti. Na ezért nem mindegy, hogy pontos ismeretet szerezzünk Istenről. Isten soha, SOHA nem várta el az embertől, hogy vakon higgyan benne. Mindig nyíltan bemutatkozott az embernek. Most is ezt teszi.

2014. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!