Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni, ha a pap nem...

Mit lehet tenni, ha a pap nem jön el édesapám temetésére, mert éppen elromlott az autója?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, ez megbocsájthatatlan. De igazam van-e?

És mit lehet tenni ilyen helyzetben? Értem ezalatt a temetést magát, és leváltatnád-e a papot(ref.)ezek után?


2007. okt. 9. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Szia!RESZVETEM!

Szerintem nem kell ennyre okolni a papot!o is ember vele is tortennek olyan doldok mint barmejikunkel!milenne ha felajanlanad neki hogy elkuldesz erte valakit!akkor szerintem eljon!ha nem akkor a szomszed faluba vagy varosba biztosan talalsz masik papot!

2007. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
szia.hát szerinte´m meg ha nagyaon akarná akkor megtudná oldani.egyébként meg nekem sem fogadnák el ha azért nem mennék dolgozni mert elromlott az autom.a mi papunk sem jott el a nagymamám temetésére mert épp a fiánál kirándult.pedig nagymamám minden miséjén ott volt.számomra ez megbocsáthatatlan...
2007. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

ha mindenképp ragaszkodtok a lelkész úrhoz (bár én ezek után elküldeném a -ba), ajánljátok fel, hogy majd ti hozzátok-viszitek.., ha erre is nemet mond, keressetek másikat

p.s. illetékes püspökségnél lehet panaszt emelni

teljes mértékig igazad van, megbocsájthatatlan

2007. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát az gáz, ha a pap az elromlott autóra hivatkozva mondja le anélkül, hogy minden egyéb kiváltó megoldást megpróbálna latba vetni. Ha tényleg nincs más megoldás, akkor fel lehet ajánlani egy taxit pl.
2007. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A sajat elromlott autojan kivul van mas kozlekedesi ezkoz is, ez nem lehet ok arra,hogy ne menjen el temetni,hogyha ot kertek fel erre.

Van autostop,taxi, megkerhet valakit az ismerosei kozul,hogy vigye el a temetes helyszinere. (Szerintem az auto hibaja nem lehet kifogas -ez nem tisztesseges!)

2007. nov. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
kellemetlen
2007. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

először is ha Istenhívő vagy és tényleg üdvösséget szeretnél magadnak, akkor nincs megbocsáthatatlan! semmi amit ember elkövet ellened! amit Jézussal műveltek az is megbocsáthatatlan ő mégis megbocsátott! ennyi

amúgy nem a pap hibája, neki is rentgeteg dolga van az életben, szóval legyél kicsit megértőbb!

2008. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Isten se akart papot apád temetésére. de egyébként szerintem ez megbocsájthatatlan,mert mivel a papok szegénységi fogadalmat tesznek,ezért már egy héttel előtt el kellett volna kezdenie mezítláb elsétálni a temetőbe.
2008. jún. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
23%
Régen hogy mentek a papok temetésre?
2008. jún. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy papnak akinek éppen elromlott az autója ,szegény peches volt abban az órában.Mint tudod minden múlandó és az autó is bármikor felmondhatja magát.Mivel nem a mi dolgunk hogy Bírák legyünk,ez sajnos csak kellemetlenség ami viszont megbocsátható.A temetés az egy formális dolog a bűneinket csak atyánk(Jézus)oldhatja föl ebben a világban.A test az csak test a lélek pedig lélek.
2011. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!