Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért idézett Pál pogány...

Miért idézett Pál pogány szerzőktől?

Figyelt kérdés

Arastus:

"Mert az ő (Zeusz!) nemzetsége is vagyunk" (ApCsel 17:28)


Epimenides:

"jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem: Mert ő benne (Zeuszban!) élünk, mozgunk és vagyunk" (ApCsel 17:27-28)


Epimenides:

"A krétaiak mindig hazugok, gonosz vadak, rest hasak” (Tit 1:12)


Menander:

"Jó erkölcsöt megrontanak gonosz társaságok" (1 Kor 15:33)


Hippolytus:

"Mert nem a jót cselekszem, amelyet nem akarom, hanem a gonoszt, amelyet nem akarom" (Róm 7:19)


Terence:

"Ha pedig valamely özvegyasszonynak gyermekei vagy unokái vannak, tanulják meg, hogy első sorban a maguk háza iránt legyenek istenfélők" (1 Tim 5:4)


Mahaparinibana suta buddhista szentírás:

"Félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti üdvösségeteket" (Fil 2:12)


Ezek Istentől ihletettek voltak, vagy azután lettek Istentől ihletettek, hogy Pál leírta őket?


2014. jan. 12. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Apostolok Cselekedeteit nem Pál írta, hanem Lukács.

Egyébként (mint minden idézetet) érdemes ezeket is a kontextusban vizsgálni, és így értelmezni.

Van, ahol Pál konkrétan utal rá, hogy pogánytól idéz, itt ki is derül, hogy miért teszi. (Pl. a Tituszhoz írt levélnél.)

Egyébként, az igazság akárkitől származik (legyen ateista, buddhista, mohamedán, szektás, protestáns, katolikus), biztos, hogy a Szentlélektől van. Isten van olyan szabad, hogy akárkinek kinyilatkoztathat igazságokat. Nem az számít, hogy ki mondja, hanem, hogy amit mond, igaz-e. Ha igaz, Istentől van, ha nem, nem.

2014. jan. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdezö, Pál apostolról köztudott, hogy magas müveltséggel rendelkezett. Gamalilelnél tanult és farizeus volt és római polgár.

A farizeusok törvényismerö emberek voltak, akiket bár Jézus Krisztus a gögösségük miatt elítélt, de voltak közöttük alázatos emberek is, akik késöbb Jézus tanítványaivá lettek.


No most kedves kérdezö, mit tud egy inteligens ember? Például a mai idökben?


Tudja ki volt Tacitus, Josephus, Salamon király, Napóleon, Nagy Sándor, Néró, Hipokrates, stb /mindenki aszerint milyen az érdeklödési köre/


Ismered a történetet ugye, amikor Pál apostol nagyon talpraesetten, mikor látta azt a sok istenséget, és látott egy helyen "ismeretlen istennek" feliratot, ezzel kezdte a hirdetését: "Az ismeretelen Istenröl" vagyis Jehováról kezdett nekik hirdetni.


Már Salamon király ihletés alatt leírta ezeket a szavakat Prédikátor 1:9: "Ami már volt, az lesz és amit már megtettek, azt fogják újra tenni,úgyhogy nincs semmi uj a nap alatt".

2014. jan. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Zeusz szó a theosz szónak egy későbbi olvasata, ami azt jelenti, hogy isten.
2014. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsánat, az Apostolok Cselekedetei természetesen Pált idézi.
2014. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Pál apostol maga ad választ neked a kérdésedre:


1Kor,9:19-23 Mert bár mindenkitől szabad vagyok, mindenkinek a rabszolgájává tettem magamat, hogy minél több embert megnyerjek. És így a zsidóknak olyanná lettem, mint aki zsidó, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt levőknek olyanná lettem, mint aki törvény alatt van — pedig én magam nem vagyok törvény alatt —, hogy megnyerjem a törvény alatt levőket. A törvény nélkülieknek olyanná lettem, mint aki törvény nélkül van — pedig nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvénye alatt vagyok —, hogy megnyerjem a törvény nélkülieket. A gyöngéknek gyöngévé lettem, hogy megnyerjem a gyöngéket. Mindenfajta embernek mindenné lettem, hogy minden módon megmentsek némelyeket. De mindent a jó hírért teszek, hogy másokkal együtt részese legyek.

2014. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 megfelelő ***** válasza:

Szerintem egyszerűen azért idézett, mert ezeket már ismerték a görögök és a görög kultúra volt általános.

Nem véletlenül mondja, hogy görögnek göröggé lettem. Így jobban eljutott az emberekhez, és megértették, hogy nem volt idegen a számukra.


A budhizmus nem fiatalabb vallás, mint a kereszténység?

2014. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!